Na zewnątrz mróz. Jeszcze nie do końca się rozbudziłeś, ale zdążyłeś już zakwestionować swoją dzisiejszą podróż do pracy. Sięgasz po telefon i uruchamiasz aplikację pogodową, w której wyszukujesz swoją lokalizację i widzisz, że temperatura nie wzrośnie powyżej zera. Zdecydowałeś. Dziś każdy telefon oraz wiadomość odbierzesz w domu. Teraz musisz tylko powiadomić zespół. No tak – przecież to żaden problem, ponieważ niedawno stworzyłeś odpowiedni przycisk w aplikacji Microsoft Power Automate, więc zrobisz to za jednym kliknięciem.


Microsoft Power Automate – z czym to się je


Na pewno już nieraz zastanawiałeś się jak zautomatyzować te najprostsze zadania, które niepotrzebnie zabierają ci czas w ciągu dnia lub te, które bez przerwy wypadają ci z głowy. Znajomi z branży podsuwali pomysły, czy nie zainwestować w zaprojektowanie robota, który wykonałby większość manualnej pracy za ciebie. Microsoft Power Automate to usługa, która zadba zarówno o Twój rytm pracy, jak i poprawi jej produktywność.

Codzienne sprawdzanie, czy aby na pewno współdzielone pliki ze spotkania zostały zapisane w odpowiednim folderze w Microsoft SharePoint powoli doprowadza cię do szaleństwa. Być może kilkukrotna weryfikacja wniosków urlopowych staje się udręką. Pozwól usłudze wykonać to wszystko za ciebie (a nawet za cały zespół) i dać znać o zakończonej akcji wiadomością e-mail, SMS lub powiadomieniem push. Wykorzystuj nie tylko aplikacje online i dane dostępne w chmurze, ale także te zapisane lokalnie.

Tworząc tak zwane przepływy ustalasz, co jest wyzwalaczem sekwencji czynności i jakie akcje powinny zostać wykonane po wyzwoleniu przepływu. Uwierzysz, jeśli powiemy, że w większości z nich nie potrzebujesz do tego umiejętności kodowania? Power Automate udostępnia szablony, które możesz wykorzystać do woli i bez konieczności definiowania wszystkiego od zera.


Usługa dla każdego na każdym poziomie zaawansowania


Już na początku korzystania z Microsoft Power Automate będziesz w stanie tworzyć swoje pierwsze przepływy. Jednym z łatwiejszych jest właśnie przepływ przycisku, który od ręki będzie dostępny w aplikacji na twoim smartfonie. Skorzystaj z dostępnych szablonów lub krok za krokiem dodawaj kolejne akcje. Zapisz przepływ na swoim koncie i et voilà. Wysyłaj przypomnienia do wszystkich współpracowników o zbliżającym się spotkaniu lub zablokuj swój kalendarz na kolejne dwie godziny jednym kliknięciem.

W codziennej pracy liczy się współpraca. To ona sprawia, że odnosimy sukcesy, a te współdzielone cieszą podwójnie. Power Automate również pozwala ci dzielić się przepływami. Udostępnij więc swojemu zespołowi listę przepływów i stwórzcie efekt synergii. Wypłyńcie na szerokie wody i wspólnie zastanówcie się, czy obecny kod dostarcza pożądanych rozwiązań.

Najbardziej zaawansowani użytkownicy usługi mogą zarządzać nie tylko pojedynczymi przepływami, ale całymi środowiskami. Twórz foldery pełne przepływów działających wewnątrz twojej organizacji i grupuj je według regionów, zwiększając tym samym wydajność twoich procesów. Funkcja ochrony przed utratą danych uniemożliwi udostępnienia wysokości wynagrodzeń czy danych personalnych Twoich pracowników, dzięki kontroli usług i aplikacji wykorzystywanych w przepływach.


Czy teraz już wiesz, które z procesów chciałbyś zautomatyzować, aby usprawnić działanie swojej firmy? Odezwij się do nas i daj znać, jakie korzyści przyniesie za sobą Microsoft Power Automate w twoim miejscu pracy.

%}