Wyobraź sobie…

 

Zapomniałeś laptopa z biura, a masz na nim bardzo ważny dokument, który musisz jak najszybciej dokończyć. Biuro jest już zamknięte, nie masz kluczy i w najbliższym czasie nikt Ci ich nie dostarczy, a od przesłania dokumentu zależy niezwykle ważny kontrakt Twojej firmy. Co robisz? Jasne, możesz próbować wcielić się w bohatera z Assassin’s Creed i starać się włamać do biura, wchodząc po murach budynku. Jednak jest na to zdecydowanie łatwiejszy sposób… po prostu wyciągnij telefon komórkowy i na nim dokończ swoją pracę. Oczywiście, jeśli posiadasz Microsoft 365.

 

Naprawdę wystarczy tylko telefon?

 

Nie raz miałem taką sytuację, że potrzebowałem pilnie skorzystać z pliku czy dokumentu, ale znajdował się on wyłącznie na moim laptopie, do którego w tym momencie nie miałem dostępu. Było to dość frustrujące, ale do czasu. Idealnym rozwiązaniem okazała się aplikacja mobilna Office, która ułatwiła mi codzienne funkcjonowanie, a także pozwoliła zaoszczędzić wiele czasu. Usługa jest kompatybilna zarówno z systemem operacyjnym Android, jak i IOS. Mobilny Office, to jedna aplikacja, która mieści w sobie programy Microsoftu. Teraz nie musisz mieć oddzielnie na swoim telefonie Worda, Excela czy OneNote’a, bo wszystkie znajdują się w tej jednej usłudze. Co więcej, Twoje dokumenty, które trzymasz na laptopie bądź komputerze, są synchronizowane i możesz z nich korzystać z poziomu swojego smartphone’a. W obecnych czasach chyba mało kto wychodzi z domu bez telefonu, więc teraz dostęp do dokumentów, plików czy grafików jest pod ręką i możesz w każdym momencie do nich zajrzeć. Osobiście często wykorzystuję mobilną aplikację Office podczas podróży. Jadąc w kilku godzinną podróż pociągiem mogę swobodnie wypełniać swoje obowiązki lub nanosić ewentualne poprawki za pomocą telefonu. Wszystkie najbardziej potrzebne mi programy mam w tym samym miejscu, a przełączanie się między Wordem i Excelem nie sprawia żadnego problemu, bo wszystkim zarządza się z poziomu jednej aplikacji.

 

Aplikacja oszczędza czas?

 

Kojarzysz taką sytuację, że miałeś/aś przepisać tekst ze zdjęcia do Worda? Ja osobiście wiele razy przez to przechodziłem i zwykle zajmowało to naprawdę sporo czasu, który mógłbym poświęcić na pożyteczniejsze rzeczy. Aplikacja Office posiada funkcję, dzięki której to czasochłonne zajęcie zniknie na dobre. Możesz skonwertować tekst ze zdjęcia i nanieść ewentualne poprawki, zamiast przepisywać wszystko słowo w słowo. Kolejna funkcja, która bardzo przypadła mi do gustu, to skanowanie dokumentów od razu do formatu PDF. Coraz częściej operuje się dokumentami elektronicznymi niż tymi w formie fizycznej, dlatego ta funkcja przydaje się w wielu sytuacjach. Nie muszę teraz korzystać z klasycznego skanera bądź zewnętrznej aplikacji, która to zrobi i prawdopodobnie zostawi swój znak wodny. Nagle przypomnisz sobie, że musisz wysłać ważną umowę? Nie ma problemu, za pomocą smartphone’a robisz zdjęcie i gotowe. Zapomniałeś/aś ją podpisać, a nie masz przy sobie długopisu? To też nie jest żadna przeszkoda. Wybierasz w zakładce akcje odpowiednią funkcję, wskazujesz miejsce, w którym ma widnieć podpis i wykonujesz go na ekranie swojego telefonu. A to wszystko zajmie Ci tylko chwilę. Twoja firma korzysta z Microsoft Teams i nieoczekiwanie została zwołana wideokonferencja? Mobilna aplikacja Office tym razem też sprosta oczekiwaniom - tam również znajduje się Teams, więc bardzo szybko dołączysz do spotkania i nic Cię nie ominie. Dzięki tej usłudze masz wszystkie programy z Microsoft 365 w jednym miejscu. Ważną zaletą jest przejrzystość i łatwe poruszanie się po aplikacji. Nie masz jeszcze jej na swoim telefonie? Najwyższy czas to zmienić i przekonać się na własnej skórze, jak możesz usprawnić swoją pracę i życie codzienne!

%}