Tworzenie ankiet? To proste!

Często słyszałem, że moi znajomi podczas przeprowadzania badań opinii publicznej czy ankiet, mają problem dotyczący odpowiedniego narzędzia do tego typu zadań. Nie ukrywam, że sam mierzyłem się z tym problemem. Do czasu, aż odkryłem Microsoft Forms.


Czym jest Microsoft Forms?


To narzędzie, które umożliwia tworzenie ankiet, sondaży, formularzy czy testów. Jedną z najważniejszych zalet usługi to to, że jest niezwykle intuicyjna i łatwa w obsłudze. Ankietę możesz stworzyć w kilka minut, a Microsoft Forms oferuje różne formy odpowiedzi. Może to być odpowiedź pisemna, jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru, na podstawie klasyfikacji i wiele innych. Każdy z pewnością znajdzie format, który będzie odpowiedni do danego tematu. A co najistotniejsze, odpowiedzi ankieterów można śledzić na bieżąco -  wszystko automatyczne się aktualizuje. Istnieje również możliwość wyeksportowania wyników ankiety do Excela, co ułatwia późniejsze opracowanie danych.


W jakich sytuacjach używać Microsoft Forms?


Bardzo dobrze to się sprawdza w przypadku sprawdzenia opinii klientów. Dzięki nim funkcjonuje firma, więc każdemu z pracowników zależy, aby oferowany produkt bądź usługa były satysfakcjonujące dla klienta. Często to właśnie oni mogą podpowiedzieć, co należy poprawić czy w jakim kierunku rozwijać przedsiębiorstwo. Microsoft Forms jest stworzony do przeprowadzenia tego typu badań opinii - nie tylko wśród klientów, ale także wśród pracowników. To oni dokładają cenną cegiełkę do dobrze funkcjonującej firmy, dlatego warto wiedzieć jaka jest ich wizja. Usługa pozwala na szybkie zebranie opinii, które każdy może wyrazić z dowolnego miejsca, w dogodnym czasie i z urządzenia, które akurat ma pod ręką. Firmy często korzystają z różnych formularzy. Na przygotowanie ich często poświęca się dość dużo czasu, który można spożytkować w efektywniejszy sposób. W Microsoft Forms jest to naprawdę łatwe, a co więcej, możesz skorzystać z gotowych szablonów. Możesz je dostosowywać do tematyki albo do grupy odbiorczej.


Microsoft Forms dla edukacji?


W czasach pandemii ta usługa sprawdza się bardzo dobrze. Wiedzą o tym zwłaszcza nauczyciele i wykładowcy akademiccy, którzy regularnie korzystają z Microsoft Forms. Służy  im on do przeprowadzania zaliczeń, a nawet sprawdzania obecności. Usługa jest na tyle elastyczna, że można ją dostosować do wielu potrzeb. Niezależnie od branży - warto z niej korzystać. Microsoft Forms może pomóc zbudować pozytywne relacje z klientem, a także poznać jego zdanie na dany temat. Zacznij korzystać z tej usługi już teraz, a wkrótce przekonasz się jakie pozytywne efekty może przynieść!

%}