Jak pracować w grupie?


Pamiętacie jak w szkole podstawowej nauczyciele zwracali uwagę na pracę w grupach i starali nam się dawać wskazówki, które pomogą nam ją usprawnić? Zawsze musiał zostać wybrany lider, który powinien rozdysponować zadania w zespole. Istotnym elementem był także plan działania - należało ustalić co wymaga realizacji w pierwszej kolejności, a co będzie lepiej zrobić pod koniec. Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni pracy zespołowej, której doświadczamy przez znaczną część naszego życia w różnych sytuacjach. Najczęściej dochodzi do tego w życiu zawodowym. O wiele łatwiej wykonuje się swoje obowiązki, kiedy wiemy, co należy zrobić, w jakiej kolejności, a dodatkowo mamy przygotowane niezbędne źródła informacji. Te i wiele innych ciekawych funkcji oferuje usługa Microsoft Planner, która jest stworzona po to, aby wspomóc pracę zespołową.

 

Pracuj sprawniej, skuteczniej i bezpieczniej

 

Oczywiście, można wykonywać swoje zadania w tradycyjny sposób bez wspomagających narzędzi. Matematyk też może wykonywać obliczenia na kartce papieru, liczyć pod kreską itd. Pytanie tylko – po co? Zarządzanie projektami z usługą Planner jest o wiele łatwiejsze. Dzięki tablicom Kanban możesz stworzyć kolumnę z zadaniami do wykonania, ale co najważniejsze – możesz je przypisać konkretnym osobom. Zamiast kontaktować się z każdym pracownikiem po kolei i informować go o kolejnych zadaniach, wystarczy, że go do niego przydzielisz. Dodatkowo możesz ustalić priorytetowość, datę rozpoczęcia i ukończenia zadania, a także dołączyć niezbędne pliki oraz wskazówki do jego zrealizowania. Wszystko jest przejrzyste i każdy wie czym ma się zająć. Po realizacji przydzielonych obowiązków można przenieść dane zadanie do innej sekcji, w której będą znajdować się już zrealizowane polecenia. Dzięki temu można na bieżąco śledzić postęp pracy co ułatwia nadzorowanie projektu.


Więcej możliwości

 

Ważną zaletą, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie wielu pracowników nie pracuje tylko i wyłączanie w biurze, jest to, że z usługi Planner możesz korzystać w każdym momencie i w dowolnym miejscu. Jesteś w podróży? Nie ma problemu, wystarczy, że masz przy sobie smartphone i możesz swobodnie realizować lub aktualizować zadania w usłudze. Planner jest kompatybilny zarówno systemem Android, jak i IOS. Jeśli Twoja firma korzysta również z Microsoft Teams, to świetnie się składa, bo Planner z nim bardzo dobrze współdziała. Aplikacja Zadania w usłudze Teams łączy wszystkie zadania usług Planner i To Do oraz paruje osobiste i zespołowe zadania do wykonania z zaawansowanymi narzędziami usprawniającymi współpracę. Praca zespołowa może być o wiele wydajniejsza, jeśli pracownicy otrzymają odpowiednie wsparcie i narzędzia do jej realizacji. Wiele osób o tym nie wie, ale Planner jest w podstawowym pakiecie Microsoft 365. Chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać Planner w Twojej firmie? Napisz lub zadzwoń do nas, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania! 

%}