Ile razy Wam się zdarzyło, że trzeba było przekładać termin szkolenia, bo część uczestników spotkania nie mogła akurat wtedy się pojawić? Albo ile razy coś Ci wypadło i nie mogłeś/aś dotrzeć na czas? Zapewne kojarzycie takie sytuacje. Spotkanie na którym przedstawisz prezentację, nowe rozwiązania w firmie bądź przekażesz inne istotne informacje, możesz zorganizować bardzo szybko. Jednak nie zawsze wszystkim będzie odpowiadał akurat ten termin. Na szczęście naprzeciw oczekiwaniom wychodzi usługa Microsoft Stream.

 

Ale czym ona właściwie jest?

 

To usługa, która umożliwia użytkownikom przekazywanie, wyświetlanie i udostępnianie klipów wideo. Nie musisz organizować sztywnych terminów na spotkania, wrzucasz nagranie do Microsoft Stream, a nieobecni w dogodnym czasie mogą je odtworzyć. Co więcej, zapis tego wideo może posłużyć w przyszłości nowo zatrudnionym pracownikom. Wszystkie prezentacje, sesje szkoleniowe, nagrania zajęć i inne klipy wideo mogą teraz być w jednym miejscu. A co więcej, są dostępne gdziekolwiek jesteś, w każdym czasie i na dowolnym urządzeniu. Dzięki Microsoft Stream możesz uatrakcyjnić komunikat. Format wideo pozwala zwiększyć oddziaływanie na odbiorcę poprzez osobowość nadawcy i emocje zawarte w przekazie. Taka forma jest o wiele lepiej przyswajana niż pisemna. Można poczuć więź z osobą prowadzącą prezentację, szkolenie czy konferencję. W szkole zazwyczaj lepiej można było coś zrozumieć, jeśli nauczyciel nam to przekazał osobiście, niż jak samemu próbowaliśmy pojąć dany temat. Do tego w usłudze jest możliwość, która pozwala na powrót do danego pliku w każdym momencie. Dodatkowo Microsoft Stream posiada takie udogodnienia jak zamiana mowy na tekst, automatycznie generowane napisy oraz funkcje wykrywania twarzy oferują dodatkowe sposoby znajdowania klipów wideo i korzystania z nich, dzięki czemu każdy może szybko i łatwo dotrzeć do istotnych treści.

 

W chaosie trudno się pracuje, prawda?

 

Słyszeliśmy wiele historii o tym, że ktoś tracił zbyt dużo czasu na poszukiwanie konkretnego pliku, bo potrzebował z niego istotnej informacji. Jednak nie pomagał w tym fakt, że wszystko było porozrzucane po wielu folderach na komputerze. Dlatego w usłudze możesz podzielić zawartość na różne grupy i kanały, a to pomoże w utrzymaniu ładu oraz porządku. Dzięki temu nie będziesz marnował czasu na niepotrzebne poszukiwania i skupisz się na swoich obowiązkach. Ale przejdźmy do bardzo ważnej kwestii, czyli bezpieczeństwa.

 

Bezpieczeństwo? No pewnie!

Domyślamy się, że nikt nie chciałby, aby poufne nagrania były ogólnodostępne. W Microsoft Stream to Ty decydujesz kto ma dostęp do treści i jak szeroko mogą zostać udostępnione w firmie. Usługa jest wspierana poprzez Azure Active Directory, więc nie musisz się martwić o poufność danych przedsiębiorstwa. Na koniec warto dodać, że istnieje także funkcja prowadzenia transmisji na żywo, co jest świetną alternatywą, kiedy nie ma możliwości spotkania się osobiście. Nieobecni, którzy z różnych względów nie mogli pojawić się na spotkaniu też nie będą stratni  i w dowolnym czasie nadrobią zaległości. Organizowanie spotkań w firmie w czasie rzeczywistym nigdy nie było prostsze.                                Nieważne w jakim miejscu jesteś, bo i tak możesz uczestniczyć w zorganizowanym wydarzeniu. Życie firmy staje się wygodniejsze z Microsoft Stream. Spróbuj znaleźć zastosowanie usługi w swoim miejscu pracy, a na pewno przyniesie to wiele korzyści!

%}