Z czego korzystasz do komunikacji w firmie? Na pewno przyszedł Ci do głowy Microsoft Teams lub Outlook – to zrozumiałe. Ale czy komunikacja to tylko chat lub wiadomość e-mail? Aby w firmie wszystko szło zgodnie z planem zarówno Twój zespół, jak i Twoi klienci powinni poznać i zrozumieć jej najważniejsze procesy. Microsoft Visio pomoże Ci stworzyć ich wizualizacje.


Wybierając usługę Microsoft Visio uzyskasz dostęp do wielu szablonów, z których możesz skorzystać w aplikacji. Stworzysz w niej między innymi wykresy struktur organizacyjnych. Daj się poznać swoim zespołom i pozwól im zrozumieć nie tylko kolejność podejmowanych kroków, ale także ścieżki decyzyjne, które kryją się za spłaszczoną lub wysoką strukturą organizacji.


Co więcej, usługa ta pozwoli Ci nie tylko udokumentować procesy zachodzące w firmie, ale także je analizować. Już od dawna zastanawiałeś się, gdzie znajduje się to wąskie gardło, które wpływa na efektywność pracy zespołów. Przy współpracy z Microsoft Excel, wykorzystasz szablon do dokumentacji procesów i opiszesz jego poszczególne etapy. Dzięki wizualizacji takiego szablonu w Microsoft Visio od razu zauważysz, co stanowi problem.


Myślisz jednak, że wykorzystywanie dwóch aplikacji do stworzenia pojedynczej mapy procesu może okazać się kłopotliwe? Dzięki połączeniu arkuszy wystarczy, że naniesiesz zmiany w Excelu i wybierzesz opcję „Odśwież” w Microsoft Visio. Twój schemat dostosuje się do danych obecnych w arkuszu kalkulacyjnym. To, co jest również ważne to jednoczesny dostęp do danych dla wszystkich wybranych jednostek.


Twoi klienci również docenią profesjonalny wygląd raportów, który zaoferuje im to, do czego dążą niezmiennie: przejrzystość danych. Microsoft Visio umożliwi Ci zaprojektowanie diagramów o uniwersalnej strukturze, które będą czytelne dla wielu branż dzięki ustandaryzowanym kształtom, symbolom i funkcjonalnością schematów.

Brzmi dobrze, prawda?   

%}