usługi

świadczymy usługi z zakresu wdrożeń, szkoleń oraz doradztwa

Wdrożenia

Zakup nowoczesnego oprogramowania niekoniecznie musi oznaczać jego użytkowanie lub właściwą konfigurację. Pomagamy firmom w bezproblemowym przejściu przez proces wprowadzenia nowych rozwiązań do codziennego użytku, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji.

Rozwiązania z którymi pracujemy to m.in. :

Office 365
Office 365
Microsoft 365
Microsoft 365
Microsoft Azure
Microsoft Azure
Polycom
Polycom

Szkolenia

Z doświadczenia wiemy, że odpowiednie informacje są kluczem do właściwego wykorzystania wprowadzonych innowacji i rozwiązań. Pomożemy Ci przejść przez najtrudniejszy etap i wytłumaczymy Twoim pracownikom jak właściwie korzystać z nowo wprowadzonych narzędzi i oprogramowania. Jeśli natomiast chcesz jedynie zwiększyć ich kompetencje w tym zakresie – tutaj również służymy radą.

Consulting / Doradztwo biznesowe

Alterity to firma tworzona przez osoby z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Jako praktycy doskonale wiemy z jakimi problemami i wyzwaniami mierzą się przedsiębiorstwa z sektora MŚP. Nie ma znaczenia czy prowadzisz kilkuosobowe biuro projektowe i chciałbyś sprawniej delegować i rozliczać pracowników z powierzonych im zadań czy też jesteś prezesem spółki zatrudniającej 250 pracowników biurowych i chciałbyś zoptymalizować wydatki związane z IT. Znajdziemy dla Ciebie takie rozwiązanie, które pomoże osiągnąć Ci założony cel.

W czym możemy Ci pomóc?

 • W wyborze odpowiedniego oprogramowania i modelu licencjonowania
 • W optymalizacji kosztów związanych z IT
 • W wyborze odpowiedniego systemu (ERP, CRM, DLP)
 • W poprawie efektywności procesów biznesowych (od składania wniosków urlopowych, poprzez obieg dokumentów czy komunikacje wewnątrz firmy)
 • W zabezpieczeniu danych i informacji (w tym wdrożeniu odpowiednich polityk bezpieczeństwa)

Jak pracujemy?

 • Identyfikacja wyzwań – podczas spotkania lub telekonferencji zadamy Ci szereg pytań i zidentyfikujemy wszystkie wyzwania z jakimi obecnie się mierzysz. Wybierzemy te najistotniejsze z punktu widzenia Twojego biznesu, ustalimy harmonogram i zabierzemy się do pracy.
 • Przeprowadzenie przeglądu IT po zidentyfikowaniu wyzwań konieczne będzie uzyskanie szczegółowych informacji – od osób zaangażowanych w wykonywanie danych zadań lub od pomysłodawców danego usprawnienia. Jeśli korzystasz obecnie z narzędzi wspomagających Twoją pracę konieczny będzie ich przegląd. 
 • Przygotowanie raportu z rekomendacjami – na podstawie przeprowadzonych rozmów i dokonanego przeglądu zabieramy się do pracy. W ciągu kilku dni przygotujemy dla Ciebie raport na temat bieżącej sytuacji wraz z rekomendacjami co do kolejnych kroków – zakupu systemu czy oprogramowania, wprowadzenia usprawnienia czy też optymalizacji danego procesu.
 • Omówienie propozycji – podczas wyznaczonego spotkania lub telekonferencji przedstawimy Ci przygotowany przez nas raport i odpowiemy na wszystkie pytania.
 • Przeprowadzenie wdrożenia lub rekomendacja najlepszego dostawcy – jesteśmy świetni, ale nie wiemy wszystkiego. Dlatego gdy po przeprowadzeniu przeglądu Twojej firmy uznamy, że najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług jednej z firm trzecich – zaproponujemy Ci odpowiednich specjalistów z doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą w danej dziedzinie.

 • W jakich obszarach możemy Ci pomóc?

  • Chaos w pracy – w dokumentacji, komunikacji czy strukturze dokumentów
  • Bezpieczeństwo danych i informacji – nieważne czy chcesz zabezpieczyć dokumenty na komputerach pracowników, czy też wdrożyć polityki bezpieczeństwa podobne do tych stosowanych w korporacji (np. możliwość logowania do systemu z jednego adresu IP czy konieczność wpisania hasła SMS), jesteśmy w stanie zarekomendować, a następnie wdrożyć odpowiednie rozwiązanie.
  • Legalność oprogramowania – pomożemy Ci sprawdzić czy wszystkie komputery w Twojej firmie posiadają legalne i odpowiednie oprogramowanie i zarekomendujemy odpowiednie procedury umożliwiające zachowanie kontroli.
  • Kopie zapasowe – jeśli zależy Ci na odpowiednim zabezpieczeniu danych  zarekomendujemy Ci odpowiednie i proste w obsłudze rozwiązanie do regularnego wykonywania kopii zapasowych. 
  • RODO – jeśli poszukujesz rozwiązań, które pomogą Ci w odpowiedni sposób odpowiedzieć na wyzwania związane z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych – skontaktuj się z nami. Istnieje bardzo wiele scenariuszy, które możemy Ci zaproponować.

  Spotkajmy się i porozmawiajmy

  Olaf Leśniak \ managing partner

  olaf.lesniak@alterity.pl
  +48 601 868 221