Case Study
O FIRMIE
O firmie

Politechnika Morska w Szczecinie kontynuuje tradycje edukacji morskiej, których początki sięgają 1947 roku. Zadaniem Politechniki Morskiej jest kształcenie oficerów – nawigatorów, mechaników i elektroautomatyków – zgodnie z nowoczesnymi standardami i wymogami światowej floty, a także wykwalifikowanej kadry sektorów IT, geodezji oraz TSL – ze szczególnym uwzględnieniem branży morskiej. Misją Politechniki Morskiej, obok kształcenia profesjonalnej kadry, jest też rozwój badań naukowych i innowacyjnych technologii, we współpracy z gospodarką i społeczeństwem. Takie połączenie tradycji i nowoczesności pozwoliło na przestrzeni lat zbudować silną markę w kraju i za granicą.

Wyzwania
Wyzwania

Chcąc zapewnić studentom jak najwyższy poziom kształcenia, konieczne było szczegółowe poznanie narzędzi Microsoft 365 przez wykładowców Politechniki Morskiej. Wobec wyzwań z którymi się mierzyli, zaistniała potrzeba dokładniejszego zrozumienia funkcji Microsoft Teams, Microsoft Forms oraz pozostałych rozwiązań pakietu Office i dostosowanie go do potrzeb środowiska uczelnianego. Istotną kwestią było również poznanie najlepszych praktyk związanych z użytkowaniem rozwiązań w efektywny i gwarantujący bezpieczeństwo sposób.

Rozwiązania
Rozwiązania

W wyniku przeprowadzonych konsultacji z przedstawicielami Politechniki Morskiej w Szczecinie ustalono zakres szkolenia online dla 80 dydaktyków. Szkolenie zostało podzielone na tematyczne moduły, podczas których wykładowcy lepiej poznali Microsoft Teams (z naciskiem na funkcje wspierające pracę grupową), Microsoft Forms (wykorzystanie aplikacji do tworzenia formularzy testowych i egzaminacyjnych), Microsoft Word (projektowanie i recenzowanie dokumentu), a także Microsoft Excel (praca z arkuszami), Microsoft Power Point (tworzenie prezentacji) i Microsoft Outlook (tworzenie szablonów, kategorii, zarządzanie kalendarzem).

Po każdym bloku szkoleniowym odbywały się sesje Q&A (pytań i odpowiedzi) dla uczestników. Efektem przeprowadzonych szkoleń jest efektywniejsze wykorzystanie narzędzi Microsoft 365 w edukacji przyszłych absolwentów Politechniki Morskiej.

Następne case study
W mojej ocenie kursu zrealizowanego przez Alterity, chciałbym zwrócić szczególna uwagę na profesjonalizm i zaangażowanie firmy. Ich wiedza w dziedzinie oprogramowania Microsoft 365 jest niepodważalna, a sposób jej przekazania zrozumiały i inspirujący. Byłem mile zaskoczony kompetencjami pracowników Alterity, którzy potrafili wyczerpująco odpowiedzieć na każde pytanie zadane podczas zajęć. Kurs został doskonale zorganizowany, z jasnym harmonogramem. Dostęp do materiałów szkoleniowych był wygodny, a różnorodność udostępnionych treści sprawiła, że nauka była ciekawa i urozmaicona.
Mateusz Kulawik
Administrator IT Politechniki Morskiej
Porozmawiajmy!
Zaciekawiła Cię któraś z historii naszych klientów? Chcesz osiągnąć podobne efekty?
Umów się na bezpłatną konsultacje i dowiedz się co możemy dla Ciebie zrobić