O nas

Dlaczego Alterity? Ponieważ jesteśmy inni niż wszyscy.

O firmie

Alterity - z języka angielskiego - odmienność

Dlaczego wybraliśmy taką nazwę? Ponieważ jesteśmy inni niż wszyscy:


  • W projektach – dotrzymujemy wyznaczonych terminów. Zawsze.
  • W podejściu do klienta – rozumiemy, że nie musisz wiedzieć wszystkiego. Za to my tak. 
  • W pracy – naszą dewizą jest jakość. Najwyższa.
  • W życiu – pracujemy tyle, ile trzeba. Aż tyle i tylko tyle. 
  • W rozwiązaniach – rekomendujemy tylko najlepsze z nich. Szkoda zasobów na inne.

Nasza nazwa stanowi jednocześnie naszą dewizę. Jesteśmy młodym zespołem posiadającym wieloletnie doświadczenie na rynku IT. Widzieliśmy jego początki, obserwowaliśmy rozwój i... mamy ambiwalentne odczucia.

Chcemy stanowić nową jakość w podejściu zarówno do projektów, jak i do pracy z klientem. Pracując z nami masz gwarancję, że potraktujemy Cię dokładnie tak, jak na to zasługujesz – czyli wyjątkowo.
Nie będziemy używać mnóstwa niezrozumiałych słów tylko po to, żebyś uwierzył jak wysokiej klasy jesteśmy specjalistami. Zamiast tego uważnie Cię wysłuchamy, zastanowimy się jak możemy Ci pomóc i w przystępny sposób wyjaśnimy Ci nasze rekomendacje.

Nasza misja

Misją Alterity jest wyposażanie każdej firmy, niezależnie od jej wielkości, w narzędzia i oprogramowanie potrzebne do osiągnięcia sukcesu. 


Nasz zespół

Olaf Leśniak \

Managing Partner

Od wielu lat zdobywający doświadczenie na rynku IT, głównie w rolach związanych ze sprzedażą i marketingiem. Swoją pracę traktuje jako pasję i sprawia mu ona niesamowitą przyjemność. W każdym projekcie stara się zrealizować cele biznesowe klienta, oferując rozwiązania najlepiej skrojone pod jego potrzeby. Wierzy, że nowoczesne technologie stanowią klucz do wyzwań stojących zarówno przed firmami, jak i przed współczesnym światem.

Mateusz Puchalski \

Key Account Manager

Doświadczenie zdobywał jako doradca klienta. W Alterity jest od grudnia 2018 roku i już wielokrotnie zdążył udowodnić, że nowoczesne rozwiązania informatyczne to dla niego bułka z masłem! Od niedawna jest członkiem BNI Winners Rzeszów, gdzie co tydzień przekonuje innych przedsiębiorców, że warto być w chmurze. 

Sebastian Dybiec \

Managing Partner

Na rynku IT obecny od niemal piętnastu lat z czego 10 przepracował na stanowiskach managerskich. Pierwsze szlify zdobywał jako administrator sieci i systemów, prowadził również własną agencję interaktywną tworzącą m. in. aplikacje mobilne. Od ponad 5 lat związany z technologiami Microsoft jako wdrożeniowiec, szkoleniowiec oraz architekt rozwiązań w chmurze. 

Karolina Purłan \

Marketing Manager

Doświadczenie zdobywała pracując w instytucjach kultury oraz samodoskonaląc się. Pracę w teatrze łączy z funkcją marketing managera w naszej firmie z którą związana jest od maja 2019 roku. Dzięki niej jesteśmy nie tylko w chmurze, ale i w social mediach.