Czym jest phising i dlaczego musisz na niego uważać?

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
Czym jest phising i dlaczego musisz na niego uważać?

Zagrożenia w sieci istniały, istnieją i niestety będą istnieć. Dlatego warto wiedzieć na co uważać i zaznajomić się z metodami jakie stosują hakerzy, aby wykraść dane czy pliki. Świadomość jest bardzo istotna, bo wtedy można lepiej chronić poufne informacje. Jednym z najpopularniejszych sposobów stosowanych przez internetowych oszustów jest phishing.

 

Co to jest? 

To metoda w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji, zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem lub nawet nakłonienia ofiar do realizacji określonych działań. Często są to po prostu fałszywe e-maile, które zwykle nakłaniają osobę do kliknięcia w umieszczony w wiadomości link. Pod nim może kryć się strona internetowa łudząco podobna do tej autentycznej witryny należącej do jakiejś firmy, banku czy instytucji. Na pozór wszystko wydaje się być realistyczne i nie wzbudza żadnych podejrzeń. Osoba nie jest świadoma zagrożenia i bez większych oporów loguje się w tej witrynie. Na to tylko czekają oszuści, w tym momencie uzyskują dane, które ofiara im udostępniła.

 

Jakie mogą być konsekwencje?

Chyba każdy wyobraża sobie jakie mogą wiązać się z tym konsekwencje. Poufne dane, które zostaną wykradzione, mogą prowadzić do bankructwa firmy i wielu innych nieprzyjemności, zwłaszcza finansowych. Niektóre przykre sytuacje mogą towarzyszyć nam do końca życia.Coś, na co firma pracuje przez lata, może w krótkim czasie przestać właściwie funkcjonować. Oprócz fałszywych linków, w wiadomości e-mail mogą znajdować się załączone pliki, które mają podobne działanie, czyli po prostu szkodzą. Nie wypada dopuścić do takiej sytuacji w firmie, prawda?

 

Mamy na to sposób!

Z usługą Azure Advanced Threat Protection taki problem nie istnieje. Zadba ona nie tylko o przeskanowanie wszystkich przychodzących wiadomości pod kątem bezpieczeństwa, ale także będzie monitorować sytuację w chmurze, gdzie również często znajdują się poufne informacje. Usługa Azure Advanced Threat Protection monitoruje zachowania użytkowników, urządzeń i zasobów oraz na bieżąco wykrywa anomalie. Dzięki wykorzystaniu wbudowanej inteligencji adaptacyjnej możesz mieć szybki wgląd w zaawansowane zagrożenia wykryte zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Microsoft co roku inwestuje ponad miliard dolarów w badania i rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Mają świadomość tego, jak jest to ważna kwestia w każdym przedsiębiorstwie. A czy Twoja firma jest przygotowana na ewentualne ataki hakerskie?

 

Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja