Jak włączyć powiadomienia w Microsoft Planner?

Autor
Karolina Ossolińska
Opublikowano
Jak włączyć powiadomienia w Microsoft Planner?

Powiadomienia w Microsoft Planner mogą podnieść efektywność pracy w Twoim zespole. Już samo to narzędzie do współpracy i zarządzania zadaniami znacząco usprawnić pracę w zespole. Może jednak zdarzyć się tak, że przeoczysz ważną informację w aplikacji tylko dlatego, że pojawiła się w nim niespodziewanie. Włączenie powiadomień w Microsoft Planner pozwoli Ci tego uniknąć! Dzięki tej funkcji masz gwarancję tego, że  Ty i Twój zespół będziecie niezwłocznie poinformowani o zmianach w zadaniach, aktualizacjach, czy przypisanych deadlinach.

Włączenie powiadomień w Microsoft Planner pozwoli na maksymalizację wydajności pracy zarówno Twojej, jak i Twojego zespołu. Będąc na bieżąco z aktualizacjami zadań, przydziałami i komentarzami, masz pewność, że Twój zespół szybko zareaguje na zmiany. Włączając tę funkcję, usprawnisz współpracę i na spokojnie zaplanujesz swoje kolejne działania. Poznaj prosty sposób na to, żeby powiadomienia o przydzieleniu zadania lub opóźnieniu w jego wykonaniu!

 

Jak włączyć powiadomienia w Microsoft Planner?

●   Otwórz Microsoft Planner.

●   Kliknij ikonę koła zębatego znajdującą się w prawym górnym roku ekranu.

●   Z rozwijanego menu wybierz Powiadomienia/Notification.

●   Dostosuj rodzaj otrzymywanych powiadomień – zaznacz wybrane opcje, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienie e-mail i mobilnie zawsze, gdy ktoś przydzieli Ci zadanie i/lub przypomnienie e-mail, gdy zadanie jest opóźnione, z terminem na dany dzień/do ukończenia w ciągu 7 dni.

Jeżeli jednak nie chcesz otrzymywać żadnych z tych powiadomień, również możesz ustawić to w tej sekcji. Wystarczy, że odznaczysz oba checkboxy.

●   Zatwierdź klikając Zapisz.

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie włączenie wszystkich dostępnych w Microsoft Planner powiadomień. Im więcej powiadomień, tym rzadziej przeoczysz kolejne zadania lub zapomnisz o zbliżającym się deadlinie ważnego projektu. Pamiętaj także, że z aplikacji Microsoft Planner możesz korzystać zarówno w wersji desktop, na komputerze, w wersji mobilnej na smartfonie, a także za pośrednictwem kanałów w zespołach Microsoft Teams.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat narzędzi Microsoft 365? Koniecznie skontaktuj się z naszymi ekspertami! Chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiednia dla Twojej firmy rozwiązania.

Powiązane artykuły
Microsoft Planner dla Twojego zespołu
Zastosowania Microsoft 365
Microsoft Planner dla Twojego zespołu
Microsoft Planner – funkcje, których nie znałeś
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Microsoft Planner – funkcje, których nie znałeś
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja