Jak zaszyfrować plik Word?

Autor
Karolina Ossolińska
Opublikowano
Jak zaszyfrować plik Word?

Hipokrates w swojej przysiędze już ponad 2400 lat temu stwierdził, że „lepiej jest zapobiegać niż leczyć”. Tę złotą myśl można zastosować nie tylko w odniesieniu do medycyny i zdrowia, ale również w innych dziedzinach życia. Szczególnie warto zwrócić na nią uwagę w kontekście ochrony plików przechowywanych w chmurze. Lepiej przecież dobrze ją zabezpieczyć niż później martwić się o wyciek kluczowych dla przedsiębiorstwa danych.  

Dbałość o bezpieczeństwo dokumentów jest kluczowym aspektem dla każdej świadomej cyberzagrożeń firmy. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo przeszło już proces cyfryzacji, zdajesz sobie sprawę z tego, że ochrona plików cyfrowych powinna być priorytetem dla Ciebie i Twoich współpracowników. Jeśli jednak chcesz jeszcze bardziej podnieść poziom ochrony danych w Twojej chmurze, warto pomyśleć o szyfrowaniu dokumentów Word hasłem. Czy wiesz już jak to zrobić? 

 

Jak zaszyfrować dokument Word?   

     ●   Kliknij na opcję Plik 

Jak zaszyfrować plik Word

     ●   Wybierz zakładkę Informacje  

Jak zaszyfrować plik Word?

     ●   Znajdź opcję Chroń dokument. Kliknij w nią  

     ●   Gdy pojawi się lista dostępnych możliwości, wybierz Szyfruj przy pomocy hasła  

Jak zaszyfrować plik Word?

 

     ●   W wyskakującym oknie dialogowym wprowadź hasło, które ma chronić Twój plik. Pamiętaj jednak, że Microsoft nie przewiduje opcji jego odzyskiwania – warto dobrze je zapamiętać! 

Jak zaszyfrować plik Word?

 

     ●   Po wpisaniu wybranego hasła kliknij na przycisk OK  

Gotowe! Twój plik Word został zaszyfrowany hasłem. Od teraz dostęp do niego będzie możliwy jedynie po wpisaniu wybranego hasła.  

 

Zawsze chroń swoje pliki!  

Dodawanie kolejnych zabezpieczeń do plików to ważny element walki o ich najwyższe bezpieczeństwo. Mimo, że Twoja chmura jest dobrze zabezpieczona, możesz pomyśleć również o dodatkowych gwarancjach bezpieczeństwa dla najważniejszych firmowych dokumentów. Szyfrowanie dokumentów Word poprzez hasło sprzyja jeszcze lepszej ochronie Twoich kluczowych plików, jak również innych danych.  

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat bezpieczeństwa w cyfrowym świecie, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci chętnie przedstawią Ci najważniejsze aspekty zabezpieczeń, które uchronią Twoją firmę przed przykrymi konsekwencjami wycieku danych czy kradzieży dokumentów z chmury. Z nami zawsze będziesz o krok przed cyberprzestępcami! 

Powiązane artykuły
Jak obrócić stronę dokumentu w Microsoft Word?
Najnowsze artykuły Tutoriale Microsoft 365
Jak obrócić stronę dokumentu w Microsoft Word?
Dyktowanie w Microsoft Word – jak je włączyć?
Najnowsze artykuły Tutoriale Microsoft 365
Dyktowanie w Microsoft Word – jak je włączyć?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja