Dlaczego warto pracować z partnerem przy wdrożeniach produktów Microsoft?  

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
Dlaczego warto pracować z partnerem przy wdrożeniach produktów Microsoft?  

Dlaczego warto pracować z partnerem przy wdrożeniach produktów Microsoft?  

Programy firmy Microsoft mają na tyle szerokie zakresy użyteczności, że mało kto potrafi w pełni je wykorzystywać. Do tego sprzedawane są w różnych pakietach. Wybór optymalnej opcji dla Twojej firmy może wymagać wielu godzin ślęczenia przed komputerem albo krótszej konsultacji z partnerem Microsoft. To nie jedyny powód dla którego powinieneś się z nim skontaktować.  

 

Od zakupu do wdrożenia 

Partner Microsoft nie jest pośrednikiem ani handlowcem, który musi sprzedawać swoje produkty szybko i możliwie jak najdrożej. Microsoft 365 jest uniwersalnym zestawem programów, lecz powinien być wdrożony w taki sposób, by jak najlepiej pasował do Twojej firmy. W tym celu niezbędna jest wnikliwa konsultacja opierająca się na wymaganiach poszczególnych pracowników. Na tej podstawie powstaje rekomendacja, która w zależności od ustalonych przez Ciebie priorytetów, może zostać zaakceptowana lub zmodyfikowana. Kolejnym krokiem są prace wdrożeniowe. Uwzględniają one m.in.:

– przeniesienie poczty elektronicznej,

– wprowadzenie współdzielonych kalendarzy, 

– stworzenie spójnego systemu obiegu dokumentów

– wdrożenie skutecznych zabezpieczeń. 

Wszystkie te czynności przeprowadza się tak, aby nie wpływały na funkcjonowanie firmy. W zależności od potrzeb wdrażanie trwa kilka dni lub parę tygodni. Możesz jednak liczyć na dokładny harmonogram poszczególnych etapów.  

 

Możliwość długofalowej współpracy 

Technologia, zagrożenia cybernetyczne, jak i rynek, na którym działasz, cały czas się przeobrażają. Zachowanie wysokiej konkurencyjności wymaga bycia na bieżąco.  Dlatego też wdrożenie może przebiegać jednorazowo lub na zasadzie stałej współpracy. Trudno mówić o podnoszeniu efektywności, maksymalizacji zysku, pozyskiwaniu nowych klientów i rozwoju firmy jedynie po kilku spotkaniach. Z drugiej strony nie musisz płacić za coś, czego nie używasz. Wiesz, że około 80% firm nie korzysta w pełni z możliwości Microsoft 365? Jeśli zależy ci tylko na tanim zakupie produktu i zrezygnujesz z rozmów z partnerem, prawdopodobnie dołączysz do tego grona.  

 

Kluczem do optymalizacji są szkolenia 

Nauka nowych programów przeważnie jest uciążliwa dla wszystkich pracowników niezależnie od piastującego stanowiska. Partner pomoże ci zorganizować szkolenia Microsoft 365 przeznaczone dla Twojej firmy. Dzielą się one na dwa rodzaje. Kursy otwarte traktują o podstawowych aspektach użytkowania Microsoft 365, natomiast w szkoleniach dedykowanych możesz sam zaproponować czas trwania, zakres i zawartość merytoryczną. Jest to najlepszy sposób na to, by wdrożyć wszystkich pracowników firmy niezależnie od tego, na jakich programach pracują i jak duży jest zakres ich działań.

Powiązane artykuły
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Zastosowania Microsoft 365
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Dlaczego Janusz nigdy nie zarobi miliona?
Najnowsze artykuły
Dlaczego Janusz nigdy nie zarobi miliona?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja