Microsoft To Do i zadania są zrobione

Autor
Karolina Purłan-Leśniak
Opublikowano
Microsoft To Do i zadania są zrobione

Za dużo obowiązków?

W natłoku pracy zdarza nam się coś pominąć lub przeoczyć, jest to zupełnie naturalne. Przykładowo musiałeś wysłać tylko jednego maila, aby Twoja firma nawiązała kontakt z ważnym potencjalnym klientem, ale do zrobienia były jeszcze inne, może bardziej pilne obowiązki i po prostu Ci to umknęło. Niby nic takiego, zawsze można wysłać tę wiadomość na następny dzień, ale co jeśli konkurencja firma Cię ubiegła i to oni podpisali korzystny kontrakt z klientem? Nikt nie chciałby dopuścić do takiej sytuacji. A wystarczyło dodać tę czynność do listy zadań w Microsoft To Do, co zajęłoby dosłownie chwilę, a być może to właśnie Twoja firma nawiązałaby nową współpracę.

 

Jak zarządzać zadaniami?

To Do to aplikacja, którą można nazwać menedżerem zadań, dzięki któremu łatwiej będzie Ci się wywiązać ze wszystkich obowiązków. Inteligentne planowanie dnia pozwala zaoszczędzić sporo czasu, ale także stresu. Ile razy doświadczyłeś uczucia, że nachodziły Cię myśli o nie zrobieniu jakiejś czynności, ale za nic nie mogłeś sobie przypomnieć co to takiego? Osobiście spotykało mnie to dość często, zwłaszcza jak miałam naprawdę dużo obowiązków do wykonania, ale na szczęście tylko do pewnego czasu. Skończyło się to, gdy zacząłam korzystać z Microsoft To Do. Każde zadanie, które mam wykonać, przypisuję do konkretnego dnia i dzięki temu nic nie przeoczę. Dzięki aplikacji możesz łatwiej zarządzać swoją listą obowiązków. Możesz dzielić zadania na proste kroki, dodawać terminy i ustawiać przypomnienia dla codziennej listy kontrolnej, aby nad nimi zapanować. Już po wdrożeniu tej funkcji mój standardowy tryb dnia uległ poprawie.

 

Czy to sprawdzi się w mojej firmie?

Umiejętne wprowadzenie Microsoft To Do do struktur firmy może przynieść wiele pozytywnych efektów. Załóżmy, że nadzorujesz projekt i musisz przekazać listy zadań pracownikom. Można to zrobić tradycyjnie i dostarczyć im je osobiście. Tylko po co, skoro wystarczy, że udostępnisz im stworzoną listę zadań i każdy będzie miał do niej dostęp w dowolnym czasie. Dzięki aplikacji możesz śledzić postęp wykonywanych prac, a także dodawać nowe i wszystko na bieżąco aktualizować. Usługa Microsoft To Do jest zintegrowana z zadaniami programu Outlook, dzięki czemu możesz zarządzać wszystkimi zadaniami w jednym miejscu. A co najważniejsze, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wiele osób pracuje zdalnie, z aplikacji możesz korzystać w każdej chwili z dowolnego miejsca – potrzebny będzie Ci jedynie smartfon. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie i synchronizuje informacje między systemem IOS, Android, Windows 10 i Internetem.

To co, teraz chyba Twoim pierwszym zaplanowanym zadaniem będzie rozpoczęcie korzystania z Microsoft To Do, prawda?

Powiązane artykuły
Microsoft Planner dla Twojego zespołu
Zastosowania Microsoft 365
Microsoft Planner dla Twojego zespołu
Co z tą pocztą? Parę słów o Outlooku
Aplikacje Microsoft 365
Co z tą pocztą? Parę słów o Outlooku
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja