Microsoft Sway – nowy wymiar prezentacji

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
Microsoft Sway – nowy wymiar prezentacji

Każdy z nas to robił

Na pewno w swoim życiu zrobiłeś/aś chociaż kilka prezentacji multimedialnych. Prawdopodobnie większość z nich była realizowana przy pomocy PowerPointa. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to powszechna i bardzo intuicyjna aplikacja, dzięki której możemy w łatwy i szybki sposób zrealizować swój projekt. Jednak warto wiedzieć także o istnieniu usługi Microsoft Sway, która może zrewolucjonizować Twoje prezentacje.

 

Sway? Co to takiego?

Prezentacje są wykorzystywane w wielu dziedzinach i branżach – aktualnie trudno sobie wyobrazić wykłady, niektóre wystąpienia publiczne, szkolenia czy warsztaty bez prezentacji, którą prowadzący będzie się posługiwał. Dlatego tak istotną rzeczą jest, aby była ona przejrzysta i atrakcyjna wizualnie. Przypomnij sobie sytuację kiedy byłeś/aś na szkoleniu czy podobnym wydarzeniu i była na nim prezentacja, która była idealnym uzupełnieniem tego, o czym mówiła osoba prowadząca. Takie informacje przyswaja się zdecydowanie prościej, prawda? Osobiście o wiele łatwiej jest mi zapamiętać niektóre przekazy kiedy mogę wykorzystać do tego dwa zmysły – słuch oraz wzrok. A propos tego pierwszego, to w Microsoft Sway możesz nagrać i dodać komentarz głosowy do konkretnej karty. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli prezentację przeglądamy bez autora, który chciałby nam coś przekazać w danym momencie za pomocą języka mówionego. Po prostu czasem takie rozwiązanie jest efektywniejsze. Osobiście bardzo do gustu przypadła mi również funkcja wyszukiwania obrazów, które mogą posłużyć jako tło lub dodatek do naszej pracy. Wystarczy, że wpiszę słowo klucz w wyznaczonym miejscu np. sport, a w programie zostaną mi zasugerowane  przykładowe obrazy z których mogę skorzystać. To może pomóc zaoszczędzić naprawdę sporo czasu.

 

Jak to działa?

Interfejs Microsoft Sway jest w pełni responsywny, czyli dostosowuje się do posiadanego rozmiaru wyświetlacza. Aplikacja dostępna jest na komputery, tablety i smartfony, dzięki czemu użytkownik w każdym momencie w prosty sposób może stworzyć prezentację. We wszystkim pomoże prosty w obsłudze i przejrzysty interfejs. W Microsoft Sway możesz wstawić filmik z YouTube lub z własnej biblioteki, skorzystać z przykładowych szablonów, a także importować zawartość z Worda czy PowerPointa. Gotową prezentację możesz udostępnić wybranym osobom i nadać im uprawnienia, które pozwolą im ją wyświetlać lub/i edytować. Ciekawą funkcją jest to, że można pobrać kod i osadzić stworzonego Sway’a na stronie internetowej, a nawet wydrukować go! Z Microsoft Sway możesz zacząć korzystać bardzo szybko – wystarczy, że wejdziesz na stronę sway.office.com lub wybierzesz odpowiedni kafelek ze swojego pakietu Microsoft 365. Wypróbuj Sway już teraz, a myślę, że zostaniesz z nim na dłużej!

Powiązane artykuły
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Zastosowania Microsoft 365
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Microsoft To Do i zadania są zrobione
Aplikacje Microsoft 365
Microsoft To Do i zadania są zrobione
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja