Dożywotnie licencje Office – wady i zalety

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Dożywotnie licencje Office – wady i zalety

Popularne programy biurowe takie jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook czy Teams możesz mieć w ramach jednej, nowoczesnej platformy Microsoft 365. Subskrypcję opłaca się w rozliczeniu miesięcznym lub rocznym. W ten sposób odbiorcy na bieżąco otrzymują wszelkie poprawki i aktualizacje. Nieco inaczej wygląda Office 2021, który występuje w dożywotniej licencji. Czy warto w niego inwestować? 

 

Dożywotnie licencje Office 2021 – zalety 

 

Dożywotnia licencja Office uwzględnia znane wszystkim programy biurowe, które zakupisz w pojedynczej transakcji na jeden komputer. Są one dostępne zarówno na Mac, jak i PC. Dodatkowo możesz bezpłatnie zainstalować aplikacje mobilne na smartfonie lub tablecie z ekranem o przekątnej do 10,1 cala, by korzystać z podstawowych funkcji edycji. W razie problemów pomoc techniczna pomoże ci tylko podczas instalacji. Licencja Office 2021 uwzględnia także aktualizacje zabezpieczeń. Największą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście jednorazowy koszt zakupu, który w dłuższym okresie będzie mniejszy niż opłacanie subskrypcji Microsoft 365. Taka cena wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. 

 

Zalety opłacania subskrypcji Microsoft 365 

 

Pakiet ten poza podstawowymi funkcjami programów oferuje najnowsze opcje i narzędzia. Wraz z wprowadzanymi zmianami mogą pojawiać się pewne usterki, które na bieżąco są eliminowane. Twoje aplikacje będą także przez cały czas aktualizowane. W porównaniu do Office 2021, z platformy Microsoft 365 możesz korzystać na wielu urządzeniach i logować się w tym samym czasie do pięciu z nich niezależnie od miejsca pobytu użytkowników. Na przechowywanie plików jest 1 TB przestrzeni w chmurze. Opłacanie subskrypcji daje ci również możliwość bezpłatnego kontaktu w sprawie problemów technicznych. To znacznie wygodniejsza opcja niż jednorazowa opłata i samodzielne rozwiązywanie wszelkich trudności, które prędzej czy później mogą się pojawić. 

 

Podsumowanie zalet i wad dożywotnich licencji 

 

Dożywotnie licencje Office 2021 są opłacalne wtedy, gdy zamierzasz korzystać cały czas z tych samych funkcji. W takim przypadku możesz też rozważyć nabycie tylko jednej, wybranej aplikacji. Dla większości firm to nie niska cena powinna być priorytetem wyboru. W procesach biurowych bardzo istotna jest automatyzacja, która w dużej mierze zależy od wprowadzania nowych opcji w sprawdzonych programach. Równie ważna jest ochrona danych, która powinna wzmacniać się w stosunku do rosnącej cyberprzestępczości. W dzisiejszych czasach ograniczenie jednej licencji do jednego komputera bywa problematyczne. Może będziesz musiał logować się do służbowego programu na komputerze w domu lub na smartfonie podczas podróży służbowej? Dożywotnia licencja przeważnie przydaje się jedynie użytkownikom domowym. W przedsiębiorstwach i organizacjach zaleca się wdrażanie Microsoft 365. 

Wybór między dożywotnią licencją Office 2021 a subskrypcją Microsoft 365 to nie jest łatwe zadanie, ponieważ każda z tych opcji ma swoje unikalne zalety i specyfikacje. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań twojego biznesu. Aby pomóc ci podjąć właściwą decyzję, oferujemy bezpłatne konsultacje, podczas których omówimy szczegóły i porównamy obie opcje, aby znaleźć tę, która najlepiej pasuje do twojej firmy. 

Pamiętaj, że zarówno dożywotnią licencję, jak i subskrypcję Microsoft 365 możesz zakupić bezpośrednio u nas. Wybierz opcję, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom i skontaktuj się z nami już dziś, aby cieszyć się niezawodnym i wydajnym pakietem programów biurowych dostosowanym do twojej firmy.

Powiązane artykuły
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Zastosowania Microsoft 365
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Microsoft 365 dla dużych firm 
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Microsoft 365 dla dużych firm 
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja