Microsoft 365 dla dużych firm 

Autor
Olaf Leśniak
Opublikowano
Microsoft 365 dla dużych firm 

Microsoft 365 dla dużych firm 

Pakiety programów Office przygotowane są pod klientów biznesowych i indywidualnych. Przedsiębiorcy mają do wyboru kilka opcji, które zależą od wielkości firmy, jej potrzeb i możliwości finansowych. Prowadzisz duże przedsiębiorstwo i zastanawiasz się, który z pakietów Microsoft 365 będzie dla ciebie odpowiedni? Tutaj znajdziesz odpowiedź. 

 

Microsoft 365 E3 

Jest to pierwszy pakiet dla dużych firm, który łączy znane aplikacje biurowe z podstawowymi funkcjami zabezpieczeń i zgodności. W jego skład wchodzą programy: 

Ponadto zawiera także m.in. Bookings do zarządzania harmonogramami i spotkaniami z klientami, SharePoint do udostępniania zawartości i aplikacji oraz Power Apps do tworzenia i rozszerzania aplikacji biznesowych. Poprzez centrum administracyjne skonfigurujesz swoją organizację w chmurze i będziesz zarządzać użytkownikami. Dzięki Microsoft Endpoint Configuration Manager informatycy mogą wdrażać oprogramowanie, monitorować kondycję i wymuszać zgodność na wszystkich urządzeniach w firmie. Z kolei Windows Information Protection będzie chronił aplikacje przed przypadkowymi wyciekami danych. 

 

Microsoft 365 E5  

Kolejny pakiet został rozszerzony o aplikację Power BI Pro, która służy do gromadzenia, przetwarzania i analizowania skomplikowanych danych wraz z możliwością ich wizualizacji i udostępniania. Poza szeregiem podstawowych opcji Microsoft 365 E5 zawiera także funkcje unikatowe. Wśród nich są Azure Actve Directory Premium 1 i 2 umożliwiające konfigurację zasad inteligentnych do zarządzania tożsamościami, Azure Information Protection do klasyfikacji i ochrony poufnych dokumentów oraz maili czy Advaced eDiscovery do organizowania i ekonomicznego odnajdowania odpowiednich danych. Pakiet ten ma także wiele dodatkowych zabezpieczeń. Microsoft Defender for Identity to rozwiązanie chmurowe do ochrony tożsamości organizacji przed wieloma rodzajami zaawansowanych cyberataków, natomiast Windows Defender for Cloud Apps dodatkowo pozwala monitorować i kontrolować przepływ danych.  

 

Microsoft 365 F3 i F1 

Są to pakiety przeznaczone dla pracowników pierwszego kontaktu, którzy zajmują się obsługą klientów, produktami czy reprezentowaniem marki. Z tego względu ich ceny są zdecydowanie niższe od powyżej opisanych rozwiązań. Nie ma w nich programu Power Bi Pro do analizy osobistej i organizacyjnej produktywności. Do tego niektóre aplikacje zostały tylko częściowo uwzględnione. Pakiet Microsoft 365 F3 ma na celu wspierać wydajność i współpracę, podczas gdy F1 zapewnia jedynie podstawy bezpiecznej komunikacji. Nie zawiera m.in. Power Apps, Power Automate, Power Virtual Agents, Dataverse for Teams, Microsoft To do oraz Microsoft Forms. Jak widać, przy wyborze jednego z nich musisz dobrze przemyśleć potrzeby pracowników pierwszego kontaktu, by ograniczenia w oprogramowaniu nie rzutowały na efektywność. 

Powiązane artykuły
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Zastosowania Microsoft 365
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Dlaczego warto pracować z partnerem przy wdrożeniach produktów Microsoft?  
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Dlaczego warto pracować z partnerem przy wdrożeniach produktów Microsoft?  
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja