Foldery wyszukiwania w Microsoft Outlook

Autor
Olaf Leśniak
Opublikowano
Foldery wyszukiwania w Microsoft Outlook

Jeżeli zdarzyło Ci się szukać konkretnej wiadomości w Microsoft Outlook, a wyniki nie pokazywały tego, czego oczekiwałeś, to foldery wyszukiwania mogą Ci pomóc. Jak je stworzyć, by dobrze zorganizować swoją skrzynkę pocztową? 

 

Jak utworzyć foldery wyszukiwania w Microsoft Outlook? 

     ●   Otwórz Microsoft Outlook. 

     ●   Na lewym pasku, w zakładce swojej poczty, znajdź “Foldery wyszukiwania”. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz “Nowy folder wyszukiwania”. 

     ●   W nowym oknie otrzymujesz możliwość wyboru predefiniowanych folderów, np. “Poczta nieprzeczytana, poczta oznaczona flagą, poczta od i do określonych osób, poczta z załącznikami”. 

Przykładowo: 

  • wybierz “Poczta nieprzeczytana”, by w osobnym folderze gromadzić wszystkie wiadomości e-mail, o przeczytaniu których zapomniałeś lub które odłożyłeś sobie na później; 
  • wybierz “Poczta od i do określonych osób”, by w osobnym folderze gromadzić całą korespondencję z konkretnym współpracownikiem czy klientem. 

Nowy folder zostanie wyświetlony jako jedna z zakładek w lewym menu Twojej poczty. 

 

Możesz także dostosować tę funkcję tak, by była dla Ciebie jak najbardziej przydatna

Załóżmy, że w jednym folderze chcesz przechowywać wszystkie wiadomości, które przysłała Ci konkretna osoba i które, jednocześnie, zawierają załączniki. Jak to zrobić? 

     ●   Otwórz Microsoft Outlook, wybierz “Foldery wyszukiwania” -> prawy przycisk myszy -> “Nowy folder wyszukiwania 

     ●   W nowym oknie wybierz “Tworzenie niestandardowego folderu wyszukiwania” i kliknij “Wybierz”, aby dokładnie scharakteryzować folder. 

     ●   Nadaj nazwę, np. “Filip załączniki” i kliknij przycisk “Kryteria”. 

W tym momencie zobaczysz, jak wiele opcji daje Ci Microsoft Office, jeżeli chodzi o kategoryzowanie folderów wyszukiwania. Możesz np. wpisać konkretne słowo, które ma być wyszukiwane w e-mailach. Masz możliwość wybrać, czy ma ono znajdować się tylko w temacie wiadomości, czy również w jej treści. Dla naszego przykładu wybierz “od”, znajdź konkretną osobę. W zakładce “więcej opcji” zaznacz “Tylko elementy” wybierając z listy “z przynajmniej jednym załącznikiem”. 

 

Używanie folderów wyszukiwania sprawi, że Twoja praca stanie się bardziej efektywna i lepiej zorganizowana, do tego zaoszczędzisz wiele czasu na poszukiwaniach konkretnych wiadomości. Jeżeli wiesz, że często przeszukujesz pocztę, np. szukając umów, możesz stworzyć odrębny folder, predefiniując jego kryteria tak, by znajdował e-maile z frazą “umowa”. 

 

Więcej tutoriali dotyczących Microsoft Outlook znajdziesz tutaj. Potrzebujesz darmowej konsultacji z ekspertem? Koniecznie napisz do nas!

 

Powiązane artykuły
Jak cofnąć wysłanego e-maila w Microsoft Outlook?
Najnowsze artykuły Tutoriale Microsoft 365
Jak cofnąć wysłanego e-maila w Microsoft Outlook?
Jak ustawić szybkie części w Outlook?
Najnowsze artykuły Tutoriale Microsoft 365
Jak ustawić szybkie części w Outlook?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja