Jak cofnąć wysłanego e-maila w Microsoft Outlook?

Autor
Olaf Leśniak
Opublikowano
Jak cofnąć wysłanego e-maila w Microsoft Outlook?

Jeżeli zdarzyło Ci się wysłać wiadomość, która nie powinna trafić do osoby, do której właśnie została skierowana lub zapomniałeś dodać załącznika do już wysłanego e-maila i musisz teraz zasypać adresata przeprosinami i skorygowanymi wiadomości, to szkoda nerwów! Istnieje prosty sposób na cofnięcie wysłanego e-maila. 

Odwoływanie wiadomości w Microsoft Outlook 

     ●   Po wysłaniu niewłaściwej czy niepełnej wiadomości e-mail, którą chcesz teraz wycofać, otwórz swoją pocztę Microsoft Office i wybierz “Sent Items”, czyli elementy wysłane. 

     ●   Kliknij dwukrotnie na wybraną wiadomość, której wysłanie chcesz cofnąć. E-mail zostanie otwarty w nowym oknie. 

     Sposób 1: 

          •   kliknij na “więcej opcji” czyli ikonę trzech kropek na górnym pasku, wybierz “Akcje” i “Odwołaj tę wiadomość…”. 

     Sposób 2: 

          •   Wejdź w “Sent Items”, kliknij dwukrotnie na wiadomość, której wysłanie chcesz cofnąć, a następnie “Plik’” -> “Wyślij ponownie lub odwołaj” -> “Odwołaj tę wiadomość”. 

     ●   W obu przypadkach na ekranie zostanie wyświetlony komunikat przypominający, że odbiorca mógł już przeczytać daną wiadomość. Wciąż jednak istnieje możliwość jej usunięcia ze skrzynki pocztowej adresata lub, po zaznaczeniu drugiej opcji, zastąpienia jej nową wiadomością. Zaznacz także dodatkowe pole wyboru na dole okna, jeśli chcesz zostać poinformowany, czy e-mail udało się usunąć. Po zatwierdzeniu “OK” wiadomość zostanie usunięta ze skrzynki pocztowej adresata, natomiast Ty otrzymasz mailowo potwierdzenie wykonania tej akcji. 

 

Możesz łatwo sprawdzić, czy ten trik do Microsoft Outlook działa bez zarzutu, wysyłając e-maila do siebie czy na dowolną inną skrzynkę pocztową, do której masz dostęp. 

 

Uwaga! Ten trik nie będzie działał w każdej organizacji czy firmie. To, czy ta funkcja zadziała, zależy od konfiguracji Microsoft 365 w Twojej firmie (np. administratorzy mogli wyłączyć tę opcję) oraz od hostingu (poczty obu osób, nadawcy i adresata, muszą działać na hostingu Microsoft 365). Pamiętaj także, że funkcja ta jest obarczona pewnym ryzykiem: jeśli odbiorca nie ma poczty Microsoft, tylko znajduje się ona w innym środowisku, to najprawdopodobniej adresat otrzyma powiadomienie o próbie wycofania wysłanej do niego wiadomości. 

 

Więcej tutoriali dotyczących Microsoft Outlook znajdziesz tutaj. Potrzebujesz darmowej konsultacji z ekspertem? Napisz do nas. 

 

________________________________________________________________________________________________________________

Wolisz wideo? Sprawdź nasz tutorial.  

Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja