Jak tworzyć spotkania w Microsoft Teams?
W Microsoft Teams możesz od razu zobaczyć się ze swoimi rozmówcami lub zaplanować spotkanie na przyszłość poprzez udostępnienie go określonym kontaktom. Program dla małych firm i do użytku osobistego bezpłatnie uwzględnia do 100 uczestników na maksymalnie 60 minut.
Spotkanie błyskawiczne
Istnieje wiele sposobów na stworzenie spotkań błyskawicznych w programie Microsoft Teams. Możesz wykonać je niemal tak samo w systemach Windows, Mac, iOS, Android oraz w sieci Web:
🔷 Na karcie „Czat” kliknij pozycję „Nowe spotkanie” u góry listy lub wejdź w kartę „Kalendarz”, wybierz „Rozpocznij spotkanie teraz”, a następnie „Utwórz spotkanie”.
🔷 Dodaj nazwę spotkania.
🔷 Kliknij „Uzyskaj link do udostępniania”. Wygenerowany link skopiuj do schowka lub prześlij w dowolny sposób pozostałym członkom.
🔷 Możesz wybrać użytkowników, którzy wejdą do poczekalni, zanim będą mogli dołączyć. W takiej sytuacji wejdź w „Konfiguruj opcje spotkania”, a następnie w domyślnej przeglądarce zaznacz „Kto to może pominąć”. Po wszystkim kliknij „Zapisz”.
🔷 Wybierz „Rozpocznij spotkanie”. Link do spotkania zostanie wyświetlony na czacie. Możesz go udostępnić za pośrednictwem:
– kalendarza Outlook,
– kalendarza Google,
– domyślnej poczty e-mail w Teams.
🔷Dopasuj opcje audio i wideo.
🔷Kliknij „Wybierz teraz”.
Spotkanie zaplanowane
🔷 Wejdź w kartę „Kalendarz”, a następnie wybierz „Nowe spotkanie”. W systemach Android oraz iOS naciśnij znaczek „+” u góry ekranu.
🔷 W polu „Tytuł” wpisz nazwę spotkania.
🔷 Dodaj adres e-mail lub numer telefonu, aby wprowadzić uczestników. Możesz określić godzinę rozpoczęcia i zakończenia spotkania lub po prostu ustawić je na cały dzień. Znajdziesz też opcje:
– powtarzania,
– dodania lokalizacji,
– dodania szczegółów.
🔷Kliknij „Zapisz”. Nowe spotkanie pojawi się w kalendarzu. Znajdziesz w nim link, który możesz skopiować i udostępnić wybranym osobom w dowolny sposób. W pozycji „Opcje spotkania” ustawisz, kto dołączy do poczekalni, a kto może ją pominąć.
Kalendarze w aplikacji Microsoft Teams są połączone z kalendarzami Exchange. Dzięki temu zaplanowanie spotkania w Outlook sprawia, że pojawia się ono w Teams – i na odwrót.