7 powodów dla których warto używać Microsoft Teams

Autor
Olaf Leśniak
Opublikowano
7 powodów dla których warto używać Microsoft Teams

Typowy poniedziałkowy poranek – przychodzisz do biura, zostawiasz płaszcz na wieszaku, ucinasz pogawędkę z jednym ze swoich kolegów czekając aż twoja kawa wreszcie będzie gotowa i idziesz do biurka. Włączasz komputer i jedyne co teraz musisz zrobić to wpisać swój login i hasło… do poczty, miejsca w chmurze, programu w którym pracujesz, komunikatora. Logujesz się, logujesz… i logujesz.

Jest tego trochę, prawda? Oczywiście jeśli masz program do zarządzania hasłami to może się to odbyć całkiem automatycznie, ale nie w tym rzecz. Wyobraź sobie teraz, że wszystko to masz w jednym miejscu – może to trochę zmienić codzienną rutynę, prawda? To jeden z kilku powodów dla których jestem fanem Microsoft Teams, a pozostałe z nich to:

1. Komunikacja

To jest najprawdopodobniej moja ulubiona rzecz w Microsoft Teams – po prostu komunikacja. Możesz rozmawiać ze swoimi współpracownikami (z jednym lub z całą grupą), zacząć wideo albo audio rozmowę dosłownie jednym kliknięciem lub wspomnieć kogoś, by mieć pewność, że nie przeoczy twojej wiadomości. Integracja z Microsoft Outlook to kolejny duży plus – dzięki temu planowanie spotkania przez Microsoft Teams to bułka z masłem.

Możesz się zastanawiać w takim razie jaka jest główna różnica pomiędzy Microsoft Teams a Skypem dla Biznesu. Dla mnie to przede wszystkim łatwy dostęp do historii konwersacji – masz wszystko w jednym miejscu. Znam wielu ludzi, którzy byli poirytowani integracją Skype’a z Outlookiem, która w swoim zamyśle może i miała być wygodna dzięki archiwizowaniu wiadomości w skrzynce mailowej, ale nie zachowując ciągłości konwersacji nie miała szans taką się stać.

2. Integracja z SharePoint

W Microsoft Teams możesz również „przypiąć” zespół lub stronę projektu bezpośrednio z Microsoft SharePoint. Niby nic, ale jednak ułatwia życie – po prostu dajesz swojemu zespołowi dostęp do konkretnego folderu (np. Marketing) i każdy z członków może edytować dany plik, prezentację, dokument. Bez pobierania, zapisywania, ponownego załadowywania itp. Wystarczy kliknąć i rozpocząć pracę ze swoimi współpracownikami. Proste? Proste.

3. (Prawie) wszystko w jednym miejscu

To jest ściśle powiązane z tym, co opisałem powyżej – naprawdę nie musisz otwierać każdej aplikacji oddzielnie (mam na myśli klasyczny Excel, PowerPoint itp.), żeby zacząć swoje codzienne zadania. Chociaż lubię używać aplikacji Office’a w ich klasycznej wersji czasami irytuje mnie to, że muszę nieustannie przełączać foldery, otwierać dodatkowe okna, kopiować i wklejać w oddzielnych plikach i tak dalej, i tak dalej. Z Microsoft Teams robisz wszystko to właśnie w Microsoft Teams – masz swoje „mikro” wersje aplikacji, które są wystarczające do wykonywania podstawowych zadań.

4. Zarządzanie zadaniami

Zarządzanie zadaniami czy małymi projektami jest bardzo łatwe, jeśli używasz aplikacji podobnej do Trello – w obrębie Microsoft Teams dostępny jest Microsoft Planner. Możesz tworzyć różne zadania i przypisywać je konkretnym osobom (osoba, która ma wykonać zadanie dostanie powiadomienie mailem) oraz zarządzać projektem w metodologii Kanban bez żadnych problemów.

5. Integracje z innymi aplikacjami

To jest naprawdę niezwykłe – załóżmy, że jesteś regularnym użytkownikiem jednego z rozwiązań Microsoftu i nie chcesz z niego zrezygnować (ze względu na przyzwyczajenie, łatwość użycia, funkcje, które lubisz lub których potrzebujesz, nie ma to znaczenia). Z Microsoft Teams to jest naprawdę wspaniałe! Spytasz dlaczego? Ponieważ Teams wspiera dziesiątki rozwiązań, których możesz używać w obrębie aplikacji – wchodzi w to między innymi oprogramowanie takie jak ASANA czy Adobe Creative Cloud.

 

Powiązane artykuły
Co z tą pocztą? Parę słów o Outlooku
Aplikacje Microsoft 365
Co z tą pocztą? Parę słów o Outlooku
Microsoft Planner dla Twojego zespołu
Zastosowania Microsoft 365
Microsoft Planner dla Twojego zespołu
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja