Jak tworzyć spotkania w MS Teams? 

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Jak tworzyć spotkania w MS Teams? 

Jak tworzyć spotkania w Microsoft Teams? 

 W Microsoft Teams możesz od razu zobaczyć się ze swoimi rozmówcami lub zaplanować spotkanie na przyszłość poprzez udostępnienie go określonym kontaktom. Program dla małych firm i do użytku osobistego bezpłatnie uwzględnia do 100 uczestników na maksymalnie 60 minut.  

 

Spotkanie błyskawiczne 

 Istnieje wiele sposobów na stworzenie spotkań błyskawicznych w programie Microsoft Teams. Możesz wykonać je niemal tak samo w systemach Windows, Mac, iOS, Android oraz w sieci Web: 

🔷 Na karcie „Czat” kliknij pozycję „Nowe spotkanie” u góry listy lub wejdź w kartę „Kalendarz”, wybierz „Rozpocznij spotkanie teraz”, a następnie „Utwórz spotkanie”. 

🔷 Dodaj nazwę spotkania. 

🔷 Kliknij „Uzyskaj link do udostępniania”. Wygenerowany link skopiuj do schowka lub prześlij w dowolny sposób pozostałym członkom.  

🔷 Możesz wybrać użytkowników, którzy wejdą do poczekalni, zanim będą mogli dołączyć. W takiej sytuacji wejdź w „Konfiguruj opcje spotkania”, a następnie w domyślnej przeglądarce zaznacz „Kto to może pominąć”. Po wszystkim kliknij „Zapisz”. 

🔷 Wybierz „Rozpocznij spotkanie”. Link do spotkania zostanie wyświetlony na czacie. Możesz go udostępnić za pośrednictwem: 

    – kalendarza Outlook, 

    – kalendarza Google, 

    – domyślnej poczty e-mail w Teams. 

🔷Dopasuj opcje audio i wideo. 

🔷Kliknij „Wybierz teraz”. 

 

Spotkanie zaplanowane 

🔷 Wejdź w kartę „Kalendarz”, a następnie wybierz „Nowe spotkanie”. W systemach Android oraz iOS naciśnij znaczek „+” u góry ekranu. 

🔷 W polu „Tytuł” wpisz nazwę spotkania. 

🔷 Dodaj adres e-mail lub numer telefonu, aby wprowadzić uczestników.  Możesz określić godzinę rozpoczęcia i zakończenia spotkania lub po prostu ustawić je na cały dzień. Znajdziesz też opcje:  

     – powtarzania, 

     – dodania lokalizacji, 

     – dodania szczegółów.

🔷Kliknij „Zapisz”. Nowe spotkanie pojawi się w kalendarzu. Znajdziesz w nim link, który możesz skopiować i udostępnić wybranym osobom w dowolny sposób. W pozycji „Opcje spotkania” ustawisz, kto dołączy do poczekalni, a kto może ją pominąć. 

Kalendarze w aplikacji Microsoft Teams są połączone z kalendarzami Exchange. Dzięki temu zaplanowanie spotkania w Outlook sprawia, że pojawia się ono w Teams – i na odwrót.  

 

Więcej o wdrożeniach Microsoft Teams przeczytasz tutaj.
Powiązane artykuły
7 powodów dla których warto używać Microsoft Teams
Aplikacje Microsoft 365
7 powodów dla których warto używać Microsoft Teams
Mity na temat pracy zdalnej    
Najnowsze artykuły
Mity na temat pracy zdalnej   
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja