Jak usunąć witrynę w SharePoint?

Autor
Karolina Ossolińska
Opublikowano
Jak usunąć witrynę w SharePoint?

SharePoint Online to zaawansowana platforma do współpracy, udostępniania treści, przepływu i zarządzania dokumentami w Twojej firmie. Jednak w miarę rozwoju Twojej organizacji możesz chcieć usunąć z aplikacji witryny, które nie są już aktualne lub potrzebne. Jeżeli planujesz pozbyć się strony ze środowiska SharePoint unikając błędów i zachowując integralność wszystkich danych – skorzystaj z naszego poradnika.

Regularne usuwanie niepotrzebnych witryn z SharePoint Online pozwala utrzymać zorganizowaną i wydajną przestrzeń pracy w Twojej firmie. Jeżeli zastanawiasz się, jak bezpiecznie usunąć strony, mając przy tym pewność, że Twoje dane pozostaną bezpieczne, sprawdź co możesz zrobić!

 

Jak usuwać witryny z usługi SharePoint Online? Poradnik krok po kroku 

     ●   Otwórz stronę główną Microsoft SharePoint. 

     ●   Z dostępnej listy wybierz witrynę, którą chcesz usunąć.

Warto zaznaczyć, że do dokonania tej czynności musisz mieć uprawnienia. Jeśli nie wiesz, jak je nadać, skorzystaj z naszego poradnika na ten temat

     ●   Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu. Jest to przycisk, który włączy panel ustawień wybranej przez Ciebie witryny. 

     ●   Z rozwijanej listy wybierz “Informacje o witrynie”, a następnie “Usuń witrynę”. 

Na ekranie wyświetlony zostanie komunikat z informacją, które elementy zostaną usunięte. Sprawdź, czy na pewno wybrałeś właściwą witrynę. Jeżeli tak, zaznacz w check box “Tak, usuń tę grupę i wszystkie skojarzone z nią osoby”. 

     ●   Zatwierdź swój wybór klikając przycisk “Usuń”. 

 

Pamiętaj jednak, aby zachować ostrożność i rozwagę podczas usuwania witryn, ponieważ proces ten jest nieodwracalny. Wraz z usunięciem witryny, usuwasz wszystkie zasoby i odbierasz uprawnienia oraz dostęp do nich osobom, które były z daną stroną skojarzone. Zadbaj o to, żeby żaden z Twoich współpracowników nie podejmował decyzji o usunięciu witryn zbyt pochopnie.

Potrzebujesz pomocy przy wdrożeniu narzędzia Microsoft SharePoint w Twojej firmie? Możesz skontaktować się w tej sprawie z nami. Chętnie pomożemy zarówno we wdrożeniu Microsoft SharePoint, jak i dopasowaniu innych usług Microsoft do Twojego biznesu.

Powiązane artykuły
Intranet firmowy w Microsoft SharePoint – czym jest i do czego służy 
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Intranet firmowy w Microsoft SharePoint – czym jest i do czego służy 
Automatyzacja procesów biurowych – sposób na efektywność!
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Automatyzacja procesów biurowych – sposób na efektywność!
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja