Jak wyłączyć Microsoft Authenticator?

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
Jak wyłączyć Microsoft Authenticator?

 Zabezpieczenie danych na telefonach to kluczowy element, który pozwoli Ci zadbać o najwyższy poziom ochrony plików i danych przechowywanych w chmurze. Warto zatroszczyć się o to już od pierwszego dnia korzystania z urządzenia pracowniczego. Dodanie nowego urządzenia do zabezpieczeń trwa przecież tylko kilka chwil, a niesie ze sobą zmniejszenie ryzyka potencjalnego ataku na najważniejsze firmowe dokumenty.  

Biznes jest jednak dynamiczny. Często zdarzają się sytuacje, w których Ty lub Twoi współpracownicy otrzymujecie nowe telefony czy inne sprzęty, które mają służyć Wam do dalszej pracy. Zabezpieczenia na wcześniejszych urządzeniach wydają się w takiej sytuacji bezzasadne. Czy wiesz w jaki sposób możesz wyłączyć usługę Microsoft Authenticator na starym urządzeniu? 

 

Wyłączanie narzędzia Microsoft Authenticator 

Wyłączanie opcji zabezpieczeń w narzędziu Microsoft Authenticator jest intuicyjne i zajmuje jedynie kilka chwil.  

Wyłączanie weryfikacji dwuetapowej na urządzeniu

     ●   Żeby rozpocząć cały proces, na swoim urządzeniu odszukaj funkcji Zaawansowane opcje zabezpieczeń 

     ●   Znajdź pozycję Dodatkowe zabezpieczenia oraz Weryfikacja dwuetapowa 

     ●   Wybierz opcję Wyłącz i postępuj zgodnie z instrukcją, która wyświetli Ci się na ekranie 

 

Usuwanie urządzenia z konta służbowego

Jeśli zmieniasz telefon czy tablet i nie chcesz, żeby Twoje stare urządzenie było dłużej powiązane z narzędziem Microsoft Authenticator, musisz:  

     ●   Przejść na stronę Microsoft dotyczącą informacji zabezpieczających 

     ●   Znaleźć nazwę swojego starego urządzenia na liście powiązanych urządzeń 

     ●   Wybrać pozycję Usuń obok niego 

 

Usuwanie konta

Rozstajesz się z firmą i chcesz usunąć konto służbowe z Microsoft Authenticator? A może zwyczajnie nie chcesz już korzystać z tego rozwiązania? Niezależnie od Twoich motywacji, możesz rozwiązać to w kilku prostych krokach. 

     ●   W narzędziu Microsoft Authenticator wybierz konto, które chcesz usunąć 

     ●   Wybierz opcję Ustawienia 

     ●   Następnie kliknij na Usuń konto. Usuwanie rozpocznie się automatycznie. 

Gotowe! W ten prosty sposób usunąłeś swoje konto z Microsoft Authenticator. 

 

Weryfikacja dwuetapowa – co stanie się po jej wyłączeniu? 

Weryfikacja dwuetapowa to prosty sposób na zabezpieczenie swoich plików przechowywanych w chmurze. Dzięki niej możesz podnieść poziom bezpieczeństwa swoich najważniejszych dokumentów. Zdarzają się jednak sytuacje, w których konieczne staje się zrezygnowanie z tej funkcji na jednym lub kilku urządzeniach. 

Wyłączenie weryfikacji dwuetapowej spowoduje, że nie będziesz już mógł logować się do swojego konta za pomocą linii papilarnych czy wybranego wcześniej kodu pin. Od momentu wyłączenia narzędzia Microsoft Authenticator, wejścia na Twoje konto strzec będzie już tylko hasło dostępu. Sporadycznie jednak, w sytuacjach wykrycia zagrożenia bezpieczeństwa logowania, możesz zostać poproszony o podanie jednorazowego kodu. 

 

Bezpieczne korzystanie z urządzeń 

Gdy w sieci czeka na nas wiele cyberzagrożeń, warto zatroszczyć się o wysoki poziom zabezpieczeń swojego konta. Jeśli jednak stwierdzisz, że z jakiegoś powodu nie potrzebujesz już dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu, możesz w prosty sposób zrezygnować z tej funkcji. Pamiętaj jednak, że niezabezpieczone konto może stać się obiektem nasilonych ataków ze strony przestępców. 

Jeśli chcesz porozmawiać z ekspertem na temat innych metod zabezpieczeń dla Twojego służbowego konta, napisz do nas. Podczas bezpłatnej konsultacji porozmawiamy o cyberbezpieczeństwie i sposobach walki z czyhającymi w sieci zagrożeniami. Nie pozwól, żeby Twoja firma stała się łatwym celem ataku. Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenia już dziś! 

 

Powiązane artykuły
Jak przenieść Microsoft Authenticator na nowy telefon?
Najnowsze artykuły Tutoriale Microsoft 365
Jak przenieść Microsoft Authenticator na nowy telefon?
Bezpieczna migracja poczty – jak to zrobić?
Najnowsze artykuły Usługi Microsoft
Bezpieczna migracja poczty – jak to zrobić?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja