Jak zainstalować Microsoft 365? 

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
Jak zainstalować Microsoft 365? 

Jak zainstalować Microsoft 365? 

Zanim skorzystasz z jakiegokolwiek zakupionego oprogramowania, musisz je zainstalować. Dla administratorów i informatyków ta czynność nie sprawia żadnych problemów, lecz pozostali użytkownicy mogą mieć trudności przez różnorodne rodzaje licencji. Aby rozwikłać wszelkie wątpliwości na ten temat, postanowiliśmy napisać jak przebiega instalacja pakietów programów Microsoft. 

 

Chcę przeinstalować swój pakiet Microsoft 

Najpierw musisz upewnić się, że Twoje urządzenie spełnia wymagania sprzętowe. Niektóre programy, np. Publisher i Access są dostępne tylko na PC. Microsoft 365 współpracuje z najnowszymi wersjami przeglądarek oraz pakietem Office, więc starsze przeglądarki mogą nie uwzględniać aktualizacji i niektórych funkcji. Jeśli masz zrealizowany klucz produktu albo chcesz zainstalować pakiet w pracy lub szkole, musisz przejść do sekcji logowania na www.office.com. W przypadku, gdy korzystasz z konta Microsoft, na stronie głównej wybierz „Zainstaluj pakiet Office”, natomiast na koncie służbowym i szkolnym kliknij „Instalowanie pakietu Office”. 

 

Mam klucz i chcę pierwszy raz zainstalować pakiet 

Instalacja Microsoft 365 zależna jest od tego, czy pakiet został wykupiony dla użytkowników domowych, czy dla firm. Posiadacze wersji domowej wraz z kluczem produktu muszą przejść do strony www.office.com/setup, zalogować się i wprowadzić kod. W ten sposób konto Microsoft zostanie dodane do pakietu Office. Przy odnawianiu subskrypcji można użyć tego samego konta. Office dla firm w klasycznej wersji nie daje możliwości instalacji, dopóki inna osoba z organizacji nie przydzieli licencji. Jeśli jesteś już w jej posiadaniu, możesz zainstalować pakiet po logowaniu w taki sam sposób, jak zostało to opisane powyżej.  

 

Moja wersja pakietu nie ma klucza 

Office Professional Plus, Office Standard 2021, a także niektóre autonomiczne aplikacje jak Word 2021 nie mają przypisanego konta Microsoft ani konta służbowego. Instalacja będzie się różnić w zależności od tego, jak pakiet został pozyskany. Jeśli nabyłeś go do użytku osobistego poprzez program korzyści Microsoft HUP w Twojej firmie, Microsoft 365 i pakiet Office zostaną powiązane z Twoim kontem. Musisz wtedy zalogować się bez korzystania ze służbowego e-maila i zainstalować pakiet z tej strony. 

W przypadku posiadania pakietu Office Professional Plus, programu Project Professional lub programu Visio Professional bez klucza, musisz przejść na stronę www.microsoft.com/home-use-program/order-history, a następnie wprowadzić służbowy adres e-mail, z którego dokonano zakupu. Otrzymasz wiadomość z listą produktów i ich kodami. Jeśli jesteś już w posiadaniu klucza aktywacyjnego, przejdź na stronę www.setup.office.com, zaloguj się na swoje konto, wprowadź kod, wybierz kraj i język, zaznacz opcje dotyczące otrzymywania ankiet, promocji i porad, a następnie kliknij „odbierz”. Musisz także zezwolić aplikacji na wprowadzanie zmian na urządzeniu.  

Powiązane artykuły
Wszystko co musisz wiedzieć o Microsoft 365, ale boisz się zapytać
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Wszystko co musisz wiedzieć o Microsoft 365, ale boisz się zapytać
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Zastosowania Microsoft 365
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja