Wszystko co musisz wiedzieć o Microsoft 365, ale boisz się zapytać

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Wszystko co musisz wiedzieć o Microsoft 365, ale boisz się zapytać

Wszystko co musisz wiedzieć o Microsoft 365, ale boisz się zapytać

 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem pakietu Microsoft 365 dla swojej organizacji, z pewnością masz wiele pytań. Najlepszym sposobem na to, by wybrać produkt odpowiadający potrzebom konkretnej firmy, jest konsultacja z partnerem Microsoft. Zanim jednak dokonasz zakupu, zapoznaj się z podstawowymi informacjami dotyczącymi rodzajów pakietów, cen i form rozliczania. 

 

Możliwość darmowego sprawdzenia platformy 

 

Microsoft 365 skupia w sobie powszechnie znane programy pakietu Office. Korzystanie z nich wymaga okresowej subskrypcji. Poszczególne aplikacje z niewielkimi wyjątkami będą bez problemu działać na najnowszych systemach Windows, iOS oraz Android, więc można je uruchomić na komputerach, tabletach czy smartfonach. Istotne jest jednak aktualizowanie przeglądarek na bieżąco, by nie pojawiły się problemy związane z niektórymi opcjami w wybranych programach. Każdy z pakietów dla firm możesz wypróbować bezpłatnie przez jeden miesiąc, lecz musisz podać numer karty kredytowej, z której będą pobierane pieniądze po okresie próbnym. Płacić można wszystkimi popularnymi rodzajami kart. Istnieje możliwość otrzymania faktury, o czym klient jest informowany mailowo. 

 

Rodzaje pakietów Microsoft 365 dla firm 

 

Organizacje mają do wyboru 3 różne pakiety Microsoft 365. Business Basic przeznaczony jest dla firm pracujących online. Uwzględnia programy Office oraz inne aplikacje usprawniające działanie, jak np. Exchange Online do hostingu poczty, Teams do komunikacji czy SharePoint do przechowywania plików. Business Standard został poszerzony o programy Access i Publisher, które pracują tylko na komputerach PC. Tego pakietu można używać zarówno w formie online jak i offline. Ostatni rodzaj to Business Premium, który dodatkowo uwzględnia Intune do zarządzania urządzeniami moblilnymi oraz Azure Information Protection do etykietowania dokumentów. Jest to najlepszy Microsoft 365 dla organizacji, ponieważ zapewnia wysoką wydajność i silne zabezpieczenia.  

 

Ceny poszczególnych pakietów 

 

Miesięczna subskrypcja Microsoft 365 Business Basic oscyluje wokół 5-6 EUR miesięcznie na użytkownika. Pakiet Business Standard to nieco większy wydatek – 10-12 EUR. Natomiast za  Business Premium trzeba zapłacić około 20 EUR miesięcznie na jedną osobę. Każde z kont ma do wykorzystania 1 TB magazynu w chmurze. Subskrypcja jest roczna, odnawiana automatycznie. Płatności dokonuje się z zobowiązaniem miesięcznym lub rocznym. W pierwszym przypadku możesz w każdej chwili dokonać anulacji w centrum administracyjnym platformy. Z kolei dzięki jednorazowej opłacie za cały rok użytkowania trochę zaoszczędzisz. Pamiętaj, że proces anulacji różni się w zależności od wybranego produktu i domeny w firmie Microsoft oraz stanu klienta. 

Powiązane artykuły
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Zastosowania Microsoft 365
Co Ty i Twoja firma zyskacie z Microsoft 365?
Dlaczego warto pracować z partnerem przy wdrożeniach produktów Microsoft?  
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Dlaczego warto pracować z partnerem przy wdrożeniach produktów Microsoft?  
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja