Microsoft Power Apps – najważniejsze zalety wdrożenia rozwiązania

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Microsoft Power Apps – najważniejsze zalety wdrożenia rozwiązania

Jeśli Twoja firma potrzebuje nowych rozwiązań, które ułatwią pracę całego zespołu to wcale nie musisz korzystać z usług programistów. W wielu przypadkach wystarczy wdrożenie Microsoft Power Apps. Jest to pakiet usług do tworzenia niestandardowych aplikacji, które połączą się z danymi firmy. Stworzenie ich nie wymaga wiedzy z zakresu programowania. Twoje nowe programy będą responsywne, co oznacza, że otworzysz je na przeglądarce w komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych. 

 

Jakie aplikacje można stworzyć w Power Apps? 

 

Może się wydawać, że platforma typu low-code nie ma wiele do zaoferowania. Jednak bez specjalistycznej wiedzy w intuicyjnym kreatorze stworzysz narzędzia służące cyfryzacji firmy, które zautomatyzują manualne i powtarzalne procesy. Aplikacje w Power Apps mogą być używane do rozliczania czasu pracy, rozliczania służbowych wydatków, rezerwacji sal konferencyjnych i urządzeń, składania wniosków urlopowych, obsługi zgłoszeń serwisowych czy przeprowadzania quizów. Power Apps da się zintegrować z SharePoint, Teams, Power Automate, Power Bi oraz Excel. Dzięki temu przekształcisz swoje dane źródłowe w bazy danych, a aplikacje wdrożysz w wielu obszarach przedsiębiorstwa. 

 

Niskie koszty zakupu programu i szkolenia pracowników 

 

Tworzenie aplikacji metodą „przeciągnij i upuść” jest na tyle intuicyjne, że nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Co to oznacza dla twojej firmy? Nie musisz ponosić kosztów związanych z utrzymaniem programisty lub zakupem zamawianych programów. Jedyny twój wydatek dotyczy wdrożenia Microsoft Power Apps. W zależności od potrzeb możesz zamówić subskrypcję miesięczną lub płacić za rzeczywiste użycie (wymaga aktywnej subskrypcji platformy Azure). Wciąż się wahasz? Skorzystaj z 30 dni bezpłatnego okresu próbnego, by samodzielnie sprawdzić, jak działa tworzenie i uruchamianie aplikacji. Ze względu na niskie koszty wdrożenia jest to rozwiązanie doskonałe dla małych i średnich firm, które rozważnie gospodarują budżetem.  

Power Apps

Czy potrzebujesz Microsoft Power Apps? 

 

Zastanów się, czy usprawnienie niektórych procesów w twojej firmie nie jest tylko kwestią czasu. Jeśli konkurencja wdraża lepsze rozwiązania i tym samym oferuje niższe ceny, cała branża będzie musiała dostosować się do tego samego poziomu. Zwiększenie produktywności czy wydajności pracowników da się uzyskać dzięki aplikacjom dostosowanym do określonych stanowisk, działów i wymagań przedsiębiorstwa. Można też przypuszczać, że nowe rozwiązania za 10-15 lat okażą się przestarzałe, więc opłacalność zakupu drogich programów staje pod znakiem zapytania. W dłuższej perspektywie czasu inwestycja w Microsoft Power Apps wydaje się tańsza, ponieważ może pomóc w stworzeniu aplikacji dla firm na różnych etapach rozwoju. 

Powiązane artykuły
Microsoft Power Apps – co to jest?
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Microsoft Power Apps – co to jest?
5 przykładów aplikacji, które możesz samodzielnie stworzyć w Power Apps
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
5 przykładów aplikacji, które możesz samodzielnie stworzyć w Power Apps
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja