Porównanie planów Microsoft Exchange Online

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Porównanie planów Microsoft Exchange Online

Jeśli poszukujesz najwyższej jakości poczty biznesowej, prędzej czy później okaże się, że warto rozważyć Microsoft Exchange Online. Dzięki wdrożeniu tej usługi zyskasz hosting poczty elektronicznej, współdzielone kalendarze oraz zaawansowane zabezpieczenia, takie jak filtry antyspamowe, możliwość wprowadzania specjalistycznych polityk ochrony maili oraz ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Porównanie planów Exchange Online pokazuje, że dostępne są różne pakiety, które między sobą nieco się różnią, zapewniając możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb Twojego biznesu.

 

porównanie Exchange

 

Exchange Online Plan 1  

 

Pakiet ten uwzględnia nowoczesny hosting wraz z funkcją współdzielonych kalendarzy i łatwą w obsłudze konsolą administracyjną. Za jej pomocą  stworzysz nowe skrzynki, przekażesz uprawnienia do kont oraz rozbudujesz pocztę o skrzynki współdzielone. Masz do rozdysponowania 50 GB na pocztę elektroniczną oraz 50 GB na archiwum online. Plan 1 to także przyznawanie i działanie na rolach/tagach, delegowanie dostępu, hierarchiczna książka adresowa, foldery publiczne oraz Exchange Online Protection — hostowana usługa zabezpieczeń poczty, która filtruje spam i wykrywa wirusy przesyłane w wiadomościach e-mail.   

 

Exchange Online Plan 2 

 

Jest to pakiet rozbudowany pod względem dostępnej przestrzeni dyskowej oraz usług z zakresu bezpieczeństwa. Zyskaj 150 GB miejsca na pocztę oraz aż 1,5 TB na archiwum online i nie przejmuj się składowaniem dużej ilości wiadomości! Poza usługami z Planu 1 twoja firma otrzyma także dostęp do zaawansowanych rozwiązań, takich jak możliwość definiowania reguł wymuszających pozostawienie wiadomości w archiwach firmy (także tych usuniętych) czy zabezpieczenia przed utratą danych (DLP). 

Dodatkowo możesz zastosować blokady na czas postępowania sądowego (In-Place Hold, Litigation Hold). Oznacza to, że skrzynki zostaną wstrzymane, a znajdujące się w nich elementy trwale zachowane. Kolejna nowoczesna funkcja to Microsoft Purview Data Los Prevention, czyli pakiety uwzględniające reguły przepływu poczty, wyjątki i akcje, które znacząco zapobiegają utracie danych. Warto również wspomnieć o Microsoft Exchange Online Archiving, czyli rozwiązaniu do archiwizacji przeznaczonego dla korporacji, które uwzględnia wiele dodatkowych funkcji i zabezpieczeń.  

 

Exchange Online Kiosk 

Jest to forma uzupełniająca hosting poczty elektronicznej Microsoft i spośród licencji Exchange Online wersja najtańsza. W tym planie otrzymasz 2 GB na pocztę bez uwzględnienia miejsca na archiwum. Masz dostęp do funkcji współdzielonych kalendarzy, ale próżno szukać tu opcji dostępnych w Planie 1 czy 2. Dla kogo więc jest ten pakiet? Przede wszystkim dla firm, które pracują z freelancerami, pracownikami sezonowymi lub tymczasowymi. Jest to najtańszy plan, który daje dostęp do poczty elektronicznej tylko w minimalnym zakresie. Jednak w większości przypadków może on być niewystarczający do wygodnego prowadzenia skrzynki. 

 

Co wybrać? 

Zdajemy sobie sprawę, jak trudne może być porównanie wszystkich planów i funkcji Exchange Online samodzielnie. Czasami decydujące mogą być drobne różnice, które łatwo przeoczyć. Dlatego aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy szczegółowe porównanie planów Exchange na naszej stronie. Znajdziesz tam przejrzystą tabelę, która w intuicyjny sposób prezentuje różnice między poszczególnymi opcjami. Ta strona pozwoli Ci na dokładne zrozumienie, jakie korzyści przynosi każdy plan, co zdecydowanie ułatwi Ci wybór optymalnego rozwiązania dla Twojej firmy. Pamiętaj, że dobrze dobrany plan Exchange Online to podstawa efektywnej komunikacji biznesowej.

Powiązane artykuły
Exchange Online – nowoczesny hosting poczty elektronicznej  
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Exchange Online – nowoczesny hosting poczty elektronicznej  
Microsoft Exchange – Twoja poczta bezpieczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Microsoft Exchange – Twoja poczta bezpieczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja