Exchange Online – nowoczesny hosting poczty elektronicznej  

Autor
Olaf Leśniak
Opublikowano
Exchange Online – nowoczesny hosting poczty elektronicznej  

Hosting oferowany przez firmę Microsoft służy nie tylko do zarządzania pocztą e-mail. Swoją popularność wśród ogromnej konkurencji zyskał dzięki sprawnie działającym funkcjom podstawowym oraz rozbudowanym opcjom z obszaru komunikacji, współpracy z innymi użytkownikami i archiwizacji dokumentów. Przeczytaj, z czego wynika nowoczesność poczty Exchange Online.  

 

Pojemność dopasowana do współczesnych standardów 

Im dłużej prowadzisz działalność, tym więcej potrzebujesz wolnej przestrzeni dyskowej na swoją pocztę. W dzisiejszych czasach niemal wszyscy korzystają ze smartfonów, a co za tym idzie, codziennie są przesyłane multimedia wysokiej rozdzielczości w załącznikach e-maili. Mogą to być np. zdjęcia dotyczące reklamacji produktów, postępów prac, nieprzewidzianych zdarzeń czy dokumentów papierowych. Nikogo nie zadowala już poczta wielkości 1-5 GB,  ponieważ zbyt szybko staje się zapełniona. Exchange Online w planie 1 oferuje 50 GB pojemności skrzynki oraz dodatkowo 50 GB na archiwum online. W planie 2 jest to aż 150 GB dla każdego użytkownika plus nieograniczona przestrzeń na przechowywanie dokumentacji. Istnieje również wersja Exchange Online Kiosk, w ramach której dostępna jest przestrzeń 2 GB dla każdego użytkownika wraz z archiwum online bez ograniczeń. 

 

Współdzielone kalendarze w Exchange Online

Terminarz poczty Exchange Online jest nie tylko czytelny i intuicyjny w obsłudze. Ma wiele funkcji, które mogą znacznie usprawnić komunikację. Kalendarze stworzysz dla poszczególnych pracowników, jak i dla całych działów. Możesz je udostępniać w całości lub przeznaczyć na to tylko wybraną część, np. folder dotyczący określonego projektu. Dodatkową funkcją jest przyznanie uprawnień do modyfikowania wydarzeń i terminów. To doskonała opcja dla współpracujących ze sobą działów i grup. Jeśli zajdzie taka potrzeba, udostępnisz swój kalendarz komuś spoza organizacji. Osoby współużytkujące mogą zobaczyć twoje godziny pracy, zaplanowane spotkania oraz inne szczegółowe informacje.  

 

Prosta administracja skrzynek pocztowych w firmie dzięki Exchange Online

Od 2023 roku na stałe zacznie funkcjonować nowe, oparte na sieci Web, centrum zarządzania Exchange Online. Konsola jest zaprojektowana w taki sposób, by środowisko było bardziej zgodne z możliwościami administracyjnymi usługi Microsoft 365. Znajdziesz w niej spersonalizowany pulpit nawigacyjny, który ułatwia wyszukiwanie funkcji. W panelu są wyświetlane raporty dotyczące przepływu poczty, migracji i monitorowania priorytetów. Exchange Admin Center pozwala na tworzenie i zarządzanie grupami Microsoft 365, listami dystrybucyjnymi, grupami zabezpieczeń z obsługą poczty i dynamicznymi listami. Do tego obsługuje różne rodzaje migracji, w tym automatyczne przejścia do Google Workspace. Administratorzy będą znacznie łatwiej zarządzać poszczególnymi skrzynkami pocztowymi w firmach.

 


Jeśli zastanawiasz się od czego zacząć wdrożenie Exchange Online pamiętaj, że chętnie Ci doradzimy w trakcie bezpłatnej konsultacji.

Powiązane artykuły
6 powodów dla których wybrałem Microsoft Exchange Online  
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
6 powodów dla których wybrałem Microsoft Exchange Online  
Najwyższe standardy zarządzania pocztą z Exchange Online
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Najwyższe standardy zarządzania pocztą z Exchange Online
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja