Power Apps – prosty sposób na wyjątkowe aplikacje!

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
Power Apps – prosty sposób na wyjątkowe aplikacje!

Stworzenie aplikacji dostoswanej do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa może pomóc w lepszej organizacji pracy. Dzięki niej, przepływ informacji czy dokumentów w obrębie Twojej firmy może stać się szybszy i bardziej efektywny. Obawiasz się kosztów napisania i uruchomienia aplikacji przez profesjonalnego developera? Microsoft znalazł na to prosty sposób! Licencja Power Apps pozwoli Ci stworzyć aplikacje dostosowane do Twojego biznesu, bez konieczności sięgania po kosztowne usługi zewnętrznego pracownika.  

Wybierając rozwiązanie proponowane przez Microsoft, masz możliwość nie tylko znacznego zmniejszania kosztów tworzenia dedykowanych dla Ciebie aplikacji, ale przede wszystkim możesz skupić się na ich funkcjonalności. To również znakomita okazja do tego, żeby poznać od środka świat aplikacji tworzonych przy pomocy narzędzi low-code/no-code. Czy wiesz, w czym mogą pomóc Ci aplikacje stworzone przy pomocy narzędzia Power Apps?  

 

Zarządzanie zasobami ludzkimi  

Gdy zatrudniasz co najmniej kilku pracowników, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że koordynacja i organizacja pracy są ogromnym wyzwaniem. Przypomnij sobie ostatnią sytuację, w której jeden z Twoich pracowników poprosił Cię o zmianę informacji na temat adresu zamieszkania oraz numeru telefonu w Waszym wewnętrznym systemie pracowniczym. To zadanie mogło wydawać się dość skomplikowanie – odnalezienie dokumentów oraz zmiana danych w kilku plikach zajmuje zazwyczaj dużo czasu. Tej sytuacji można uniknąć, tworząc aplikację dostosowaną do zarządzania danymi osobowymi Twoich pracowników.  

Dzięki wykorzystaniu narzędzia Power Apps, masz możliwość samodzielnego stworzenia prostej aplikacji, w której wprowadzenie czy zmiana podstawowych informacji na temat pracownika może zająć zaledwie kilka chwil! Przykładowo, jeśli stworzysz aplikację bazującą na danych z wybranego przez Ciebie pliku Excel, będziesz miał stały i wygodny dostęp do wszystkich zawartych w nim danych. Jeśli będziesz chciał zmienić informacje związane z miejscem zamieszkania Twojego pracownika, wystarczy, że wprowadzisz to w swojej aplikacji. Dane zostaną zmienione również w źródłowym pliku Excela, dzięki czemu każdy z upoważnionych współpracowników będzie miał do nich szybki dostęp. Takie rozwiązanie sprzyja szybkiemu przekazywaniu ważnych informacji wśród osób odpowiedzialnych za zasoby ludzkie w Twojej firmie.  

Aplikacja stworzona za pomocą Power Apps może działać zarówno na komputerze, jak i w telefonie. To wygodne rozwiązanie, które pomoże Ci w jeszcze lepszym zarządzaniu firmą. Twój służbowy laptop zawiesił się, a właśnie teraz musisz dokonać pilnych zmian w pliku z danymi współpracowników? Dzięki wykorzystaniu aplikacji stworzonej przy pomocy Power Apps, możesz zrobić to z poziomu swojego telefonu. Synchronizacja aplikacji mobilnej z wersją przeznaczoną na komputery stacjonarne pozwoli Ci w prosty sposób zarządzać danymi. To przydatne funkcja nie tylko podczas nagłych awarii, ale także wtedy, gdy Twoja praca wymaga od Ciebie dużej mobilności. Dzięki Power Apps możesz zmienić informacje w wszystkich plikach za pomocą jednego palca!  

 

Proste zarządzanie projektami  

Pomyśl o sytuacji, w której wraz ze swoimi współpracownikami pracujesz nad ważnym projektem dla kluczowego klienta. Spora ilość obowiązków wynikająca ze złożoności tego zadania może być dla Was przytłaczająca. Taka sytuacja zmusza Twój zespół do korzystania z wielu narzędzi, które tylko w teorii mają usprawnić Waszą pracę. Twoja tablica jest pełna elektronicznych karteczek z kolejnymi zadaniami? Planner pęka w szwach od zbliżających terminów, a szef dodatkowo chce wdrożyć w Waszym zespole kolejne narzędzie do zarządzania? W takim chaosie niestety bardzo łatwo się zgubić. 

Rozwiązanie tego problemu może być jednak niezwykle proste. Wystarczy, że przy pomocy narzędzia Power Apps stworzysz dedykowaną dla tego projektu aplikację. Możesz zamieścić w niej wszelkie harmonogramy, checklisty czy niezbędne dokumenty. Taka aplikacja może stać się miejscem, w którym Twoi współpracownicy w szybki sposób zaraportują najważniejsze informacje związane z wykonywaniem projektu.  

Chcesz poświęcić maksymalną ilość czasu na zadania związane z realizacją priorytetów danego dnia? W Power Apps stworzysz aplikację, która pozwoli Ci powiadamiać innych o postępach Twojej pracy. Jeśli zsynchronizujesz ją z Microsoft Planner lub To Do, możesz wprowadzać zmiany w każdym z tych narzędzi za pomocą jednej, prostej w obsłudze aplikacji! Jeśli stworzyłeś aplikację mobilną, wystarczy, że na swoim telefonie lub tablecie odszukasz informacje o zadaniu, które właśnie skończyłeś, i odznaczysz jego wykonanie. Dzięki temu dane na ten temat zostaną przekazane do Plannera i To Do i będą widoczne dla wszystkich zainteresowanych użytkowników. To prosty sposób na to, by do pracy w Twoim zespole nie wkradł się organizacyjny chaos.   

 

Prosty system zgłaszania awarii  

Awarie zdarzają się w każdym przedsiębiorstwie. Niezależnie od tego, czy pracujesz w niewielkim sklepie, czy jesteś częścią dużej, prężnie działającej firmy, doskonale wiesz o tym, że drobne usterki są codziennością. Każdego dnia dociera do Ciebie informacja o tym, że ktoś rozbił wyświetlacz w swoim telefonie. Inni pracownicy mogą mieć w tym czasie problem z dźwiękiem w komputerze lub dostępem do skrzynki mailowej. Warto zadbać o nieskomplikowany proces zgłaszania takich usterek. W tym zadaniu świetnie sprawdzi się aplikacja, którą możesz stworzyć przy pomocy narzędzia Power Automate.  

Tworzenie systemu do raportowania awarii może wydawać się sporym wyzwaniem. Odpowiedzią na ten problem jest aplikacja, która wysyła powiadomienia o wystąpieniu usterki zgłoszonej przez pracownika. Pomyśl o sytuacji, w której w Twojej firmie nagle przestał działać ekspres do kawy. Nie do końca wiesz, komu powinieneś zgłosić ten problem . Czy pierwszy o usterce powinien dowiedzieć się Twój przełożony? A może od razu należy zawiadomić Pana Adama, który zajmuje się naprawą wszystkich urządzeń w Waszym przedsiębiorstwie? Dzięki stworzeniu aplikacji wysyłającej powiadomienia przy pomocy Power Apps, problem ten przestaje mieć znaczenie. Jeśli wprowadzisz w aplikacji informację o tym, że ekspres nie spełnia już swojej roli, odpowiednia osoba dostanie powiadomienie o tej usterce na swój telefon. Dzięki temu czas reakcji na awarię i naprawa urządzenia zostaną skrócone do minimum. Jeszcze tego samego dnia będziesz mógł cieszyć się smakiem swojej ulubionej, firmowej kawy! 

 

Stwórz wyjątkową aplikację z Power Apps!  

Dzięki aplikacjom stworzonym przy pomocy Power Apps możesz usprawnić wiele procesów w swojej firmie. Planner urlopów, aplikacja dla pracowników terenowych czy do rezerwowania sal albo miejsc w biurze – to tylko niektóre przykłady nieograniczonych możliwości tego wyjątkowego narzędzia. Każde z tych rozwiązań może pomóc Ci w wykonywaniu Twoich codziennych obowiązków. To znakomity sposób na to, żeby praca w Twojej firmie stała się jeszcze bardziej efektywna!

Jeśli jednak potrzebujesz pomocy profesjonalisty przy tworzeniu swojej aplikacji – napisz do nas. Nasi specjaliści chętnie wprowadzą Cię w świat narzędzi, które pomogą Ci usprawnić Twoją codzienną pracę.  

Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja