Jak rozkręcić swój biznes?

Autor
Karolina Ossolińska
Opublikowano
Jak rozkręcić swój biznes?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, pod koniec sierpnia 2023 roku w Polsce zarejestrowanych było ponad 5 milionów firm. W samym sierpniu zarejestrowano aż 32 tysiące nowych firm. Szacuje się, że aż 80% z nich upada już w pierwszym roku swojej działalności. Liczby nie pozostawiają złudzeń – by rozkręcić swój biznes, trzeba skupić się nie tylko na samym pomyśle i wizji jego stworzenia, ale również na narzędziach, które pomogą Ci w staniu się konkurencją i rozpoznawalną marką na rynku.  

W dobie postępu technologicznego, bardzo ważnym aspektem staje się cyfryzacja przedsiębiorstwa. Narzędzia ułatwiające codzienną pracę w znacznym stopniu mogą pomóc Ci w efektywnym rozkręceniu swojego biznesu. Czy wiesz które z nich staną się niezbędne do rozwoju przedsiębiorstwa już na początku tej trudnej drogi?  

 

Zacznij od podstaw

Tworząc swoją firmę, musisz zadbać o to, by już od pierwszego dnia działała niemal na najwyższych obrotach. Drobne błędny są jednak wpisane w pierwsze tygodnie funkcjonowania nowego przedsiębiorstwa. W końcu planowanie zadań czy zrozumienie istoty obiegu dokumentów nie jest wcale takie proste! Pomyśl o sytuacji, w której pracownicy starają się zaplanować swój pierwszy tydzień pracy. Ogromna ilość nowych obowiązków może stać się nieco przytłaczająca. Poznawanie swojej nowej roli zajmuje przecież kilka dni. W tym czasie Twoi pracownicy muszą podejmować kolejne wyzwania związane z nowymi obowiązkami. Chcesz, żeby każdy ważny mail został wysłany w odpowiednim terminie, a kolejne faktury były płacone na czas? Powinieneś rozważyć wprowadzenie w swojej firmie rozwiązań cyfrowego planowania zadań. To proste rozwiązanie, które pomoże efektywnie planować wszystkie działania. Dzięki temu możesz mieć pewność, że już od pierwszego dnia działalności wszystkie najważniejsze zadania są wykonywane w odpowiednim czasie.

Dokładne zaplanowanie zadań pomoże w utrzymaniu wysokiej jakości i efektywności wykonywanych obowiązków. Z pomocą profesjonalnych narzędzi do cyfrowego planowania wszystkie zadania możesz wykonać na czas! Microsoft Planner oferuje szereg rozwiązań, które ułatwią pracę Twojego zespołu.  Pracownicy różnych działów współpracują ze sobą przy obsłudze ważnego klienta? A może współpraca z nim rozciąga się na długi okres? W każdym z tych wypadków, dzięki współdzieleniu plannera, w prosty sposób możesz przydzielać zadania do konkretnych osób oraz śledzić ich postępy w pracy.

Jeśli chcesz poznać zastosowania Plannera w codziennej, koniecznie zobacz nagranie niedawnego webinaru. Nasz ekspert pokaże Ci, jak zarządzać zadaniami do wykonania w Twojej firmie w prosty i przejrzysty sposób!

 

Bądź profesjonalny  

Kontakt z klientem jest kluczowym aspektem, o który musisz zadbać, gdy chcesz rozkręcić swój biznes. Jeśli już od początku prowadzenia swojej działalności chcesz pokazać wysoki profesjonalizm swoich usług, powinieneś rozważyć wdrożenie w swojej firmie biznesowej poczty elektronicznej. To rozwiązanie może okazać się jednym z najważniejszych elementów, który pomoże Ci w zdobywaniu i utrzymaniu klientów.  

Pomyśl o sytuacji, w której potencjalny klient jednego dnia dostaje dwa maile ofertowe od potencjalnych kontrahentów. Jeden z nich wysłany jest ze zwykłej, darmowej poczty dostępnej dla każdego. Jeśli wiadomość wysłana jest z adresu kotek12@gmail.com, oferta może nie wyglądać zbyt zachęcająco i profesjonalnie. Nadawca wiadomości, choć stara się pisać profesjonalnie, zapomina na końcu maila dodać nazwy swojej firmy. To częsty problem, który prowadzi do tego, że odbiorca nie wie z kim rozmawia . Samo imię i nazwisko widoczne w podpisie niewiele mu mówi. Druga wiadomość, którą otrzymał, była wysłana z domeny firmowej. Również w podpisie dało się zauważyć profesjonalną stopkę wskazującą nie tylko na nazwisko osoby wysyłającej wiadomość, ale też jej stanowisko oraz nazwę firmy i numer kontaktowy. Jak myślisz – z kim chętniej nawiąże współpracę?  

Rozkręcanie swojego biznesu zacznij od zainwestowania w profesjonalną pocztę firmową. Dzięki temu już w pierwszej wiadomości kierowanej do potencjalnego klienta wykażesz się profesjonalnym podejściem do jego problemu. To pomoże Ci zyskać jego zaufanie, które jest niezbędne do nawiązania owocnej i długofalowej współpracy.  

 

Podnieś kompetencje i rozkręć swój biznes!

Pomyśl o sytuacji, w której zdecydowałeś się już na wdrożenie w swojej firmie jednej z licencji Microsoft. Członkowie Twojego zespołu nie do końca wiedzą, jak w pełni wykorzystać wszystkie funkcje poszczególnych narzędzi. Gdy zdecydujesz się pozostawić ich wiedzę jedynie na podstawowym poziomie, możesz zablokować drogę do rozwoju Twojego przedsiębiorstwa. Zbyt wolne odpowiedzi na maile od klientów czy chaos w notatkach dotyczących najważniejszych terminów realizacji projektów mogą doprowadzić do spadku zaufania klientów do Twojej firmy. Jeśli Twoja konkurencja zainwestowała już w dedykowane szkolenia dla swoich zespołów, możesz mieć trudności z tym, by wyprzedzić ich w tym technologicznym maratonie.   

Skrzynka mailowa Twojej księgowej pęka w szwach od zapytań biznesowych od klientów? W dziale sprzedaży kolorowe karteczki z zadaniami niemal fruwają w powietrzu? Dzięki wykorzystaniu narzędzi, które już posiadasz w swojej firmie, możesz w szybki sposób uporać się z tym wyzwaniem. Maksymalne wykorzystanie potencjału, który drzemie w każdym z narzędzi Microsoft, pozwoli na opanowanie nawet największego chaosu, który wedrze się w struktury Twojej firmy. Takie poszerzanie wiedzy pozwoli Ci konkurować z największymi liderami w Twojej branży. 

Z takiego rozwiązania skorzystała kiedyś firma Villa Verde – producent i dystrybutor świec w Europie. Dzięki szkoleniom i wykorzystaniu funkcjonalności posiadanych narzędzi, w prosty sposób mogli jeszcze bardziej rozkręcić swój biznes. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej współpracy? Przeczytaj case study, które wspólnie przygotowaliśmy! 

 

Nie bój się zrobić pierwszego kroku  

Decyzja o założeniu własnej działalności bywa trudna. Mając jednak w zanadrzu odpowiednio dobrane do Twojego biznesu narzędzia, możesz ułatwić sobie proces rozwoju przedsiębiorstwa. Dzięki dedykowanym szkoleniom w Alterity, możesz poznać rozwiązania, które pomogą Tobie i Twojej firmie wykorzystać pełen potencjał drzemiący w narzędziach Microsoft. Podczas naszych spotkań skupiamy się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach Twojego przedsiębiorstwa. Jeśli lepiej zorganizować swoją pracę lub udoskonalić niektóre procesy w firmie, szkolenie dedykowane jest znakomitym wyborem. 

Pozwól, że pomożemy Ci w tym, na czym znamy się najlepiej! Porozmawiajmy o rozwiązaniach Microsoft, które pozwolą Twojej firmie rozwinąć skrzydła w trudnym świecie biznesu. Rozkręćmy wspólnie Twoją firmę, stosując w niej rozwiązania, które pozwolą być Ci zawsze o krok przed Twoją konkurencją!  

Powiązane artykuły
Automatyzacja procesów biurowych – sposób na efektywność!
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Automatyzacja procesów biurowych – sposób na efektywność!
Efektywna praca biurowa? Wykorzystaj funkcje Outlook!
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Efektywna praca biurowa? Wykorzystaj funkcje Outlook!
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja