Power Virtual Agents – do czego służy?

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
Power Virtual Agents – do czego służy?

Power Virtual Agents jest częścią Power Platform wraz z aplikacjami Power Bi, Power Apps, Power Pages i Power Automate. Z pomocą takiego pakietu można tworzyć kompleksowe rozwiązania biznesowe. Natomiast samodzielnie służy do generowania własnych botów bez wiedzy programistycznej. Tutaj przeczytasz, czy warto go wdrożyć w swojej firmie.  

 

W czym może ci pomóc Power Virtual Agents? 

Dzięki Power Virtual Agents stworzysz chatboty oparte na sztucznej inteligencji. Zakres ich działania jest bardzo szeroki. Mogą one udzielać prostych odpowiedzi na z góry założone pytania lub rozwiązywać problemy na podstawie skomplikowanych rozmów. Dzięki nim nawiążesz także kontakt z klientami i pracownikami posługującymi się innymi językami. Najpopularniejsze sposoby wykorzystania chatbotów to: 

     ●   pomoc w sprzedaży, 

     ●   pomoc techniczna, 

     ●   podawanie informacji o godzinach otwarcia obiektu, 

     ●   typowe pytania pracowników dotyczące firm, 

     ●   stan zdrowia pracowników i świadczenia z tytułu urlopów. 

Twórcy zaznaczają, że Power Virtual Agents nie jest wyrobem medycznym i nie może być przeznaczony do diagnozowania chorób, sposobów leczenia lub podawania informacji odnośnie profilaktyki chorobowej.  

 

Zalety rozwiązania

Chatboty w Power Virtual Agents można tworzyć bez potrzeby korzystania z pomocy analityków danych i deweloperów. Użyjesz ich na Facebooku, w Microsoft Teams, na stronach internetowych, w aplikacjach mobilnych, a także w dowolnym kanale obsługiwanym przez Azure Bot Framework. Warto również wspomnieć o tym, że usługa ta jest dostępna jako autonomiczna aplikacja internetowa oraz dyskretna aplikacja w Teams. Większość funkcji w obu rozwiązaniach jest taka sama. Tworzenie botów dzięki technologii AI w ramach niskokodowego interfejsu graficznego jest bardzo proste. Uruchamia się je przez centralę administracyjną, która ma wbudowane zabezpieczenia oraz możliwość prostego zarządzania różnymi środowiskami. Technologia sztucznej inteligencji działa w języku naturalnym, więc będzie stale ulepszać twoje boty. 

 

Ceny i limity Power Virtual Agents 

Cena podana przez Microsoft, to 187,20 € za miesiąc, jednak ograniczeniem jest 2000 sesji. Sesja rozpoczyna się wtedy, gdy pojawi się temat od użytkownika, natomiast kończy się w chwili, gdy zostanie spełniony jeden z warunków: 

     ●   chatbot poda wyczerpującą odpowiedź na pytanie, 

     ●   konwersacja przekroczy 60 minut, 

     ●   konwersacja przekroczy 100 tur. 

W razie potrzeby możesz dokupić dodatkowe 1000 sesji do swojego planu za 93,60 € według oficjalnie podanej stawki. Boty są skalowalne, co oznacza, że bez problemu dostosujesz je do obsługi większej ilości użytkowników i rozszerzysz ich funkcjonalność. Cena może wydawać się duża, jednak jest znacznie niższa niż zatrudnianie nowych osób, które byłyby zmuszone odpowiadać na pytania kilkudziesięciu klientów dziennie.

Powiązane artykuły
Czym jest Power Automate?
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Czym jest Power Automate?
5 przykładów aplikacji, które możesz samodzielnie stworzyć w Power Apps
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
5 przykładów aplikacji, które możesz samodzielnie stworzyć w Power Apps
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja