Praca na dwóch kontach jednocześnie w Microsoft Teams

Autor
Olaf Leśniak
Opublikowano
Praca na dwóch kontach jednocześnie w Microsoft Teams

Jesteś freelancerem współpracującym z kilkoma firmami, osobą na pół etatu pracującą w dwóch korporacjach lub właścicielem biznesu działającego w różnych branżach, a w swojej pracy musisz używać dwóch lub więcej instancji Microsoft Teams i masz już dość ciągłego przełączania się między kontami? Jest na to sposób, który ułatwi Twoje użytkowanie tego programu i przyspieszy Twoją pracę.

Jak przełączać się między kontami Microsoft Teams?

Na ten moment Microsoft Teams w wersji desktop na PC i Mac nie umożliwia płynnego przełączania się pomiędzy kontami, pomiędzy organizacjami. Opcja ta jest dostępna na urządzeniach mobilnych, jeśli jednak w swojej pracy na oprogramowaniu Microsoft Teams nie korzystasz z telefonu komórkowego/smartfona, to na komputerze to działanie jest znacznie utrudnione. Jak poradzić sobie z tym problemem?

●   Zainstaluj przeglądarkę Microsoft Edge. Nie musisz korzystać z niej na co dzień, jest ona jednak niezbędna do tego triku, czyli zainstalowania drugiej instancji Microsoft Teams.

●   Za pomocą Microsoft Edge wejdź na stronę https://www.office.com/ i zaloguj się do tego konta, które chcesz mieć dostępne jako drugie w Microsoft 365.

●   Z paska po lewej wybierz zakładkę Teams, by uruchomić tę aplikację.

●   Kliknij na przycisk trzech kropek „Więcej opcji” w prawym górnym rogu paska zadań przeglądarki (uwaga! Nie klikaj menu na pasku Microsoft Teams w oknie przeglądarki, tylko powyżej, w menu Microsoft Edge).

●   Najedź kursorem na opcję Aplikacje i z rozwijanej zakładki wybierz Zainstaluj tę witrynę jako aplikację.

●   Nadaj nazwę aplikacji, np. Moja_Druga_Firma i kliknij Zainstaluj.

●   Edge pokaże Ci teraz aplikację Teams w wydaniu niemal identycznym do wersji desktop. Możesz ją również przypiąć do paska na dole ekranu, tym samym posiadając tam teraz dwie ikony Microsoft Teams – jedna zainstalowana wcześniej na komputerze, zalogowana na jednym koncie, druga, działająca dzięki przeglądarce, utworzona przed chwilą, zalogowana w innej firmie.

W czym jeszcze możemy Ci pomóc? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________ 

Wolisz wideo? Sprawdź nasz tutorial.  

Powiązane artykuły
Jak zarządzać terminami kalendarza w Microsoft Teams?
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Jak zarządzać terminami kalendarza w Microsoft Teams?
Jak zarządzać uczestnikami w Microsoft Teams? 
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Jak zarządzać uczestnikami w Microsoft Teams? 
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja