5 funkcji Microsoft Intune, które warto znać

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
5 funkcji Microsoft Intune, które warto znać

Przetwarzanie Big Data, przechowywanie danych w chmurze, wykorzystywanie urządzeń mobilnych do codziennej pracy i zwiększona ilość cyberataków to tylko część zmian w ciągu ostatniej dekady w przedsiębiorstwach. Dlatego firmy stoją dzisiaj przed wyzwaniem znalezienia narzędzia, które umożliwi zdalne zarządzanie swoimi zasobami. Takie rozwiązanie powinno być nie tylko skuteczne, lecz również umożliwiać dostosowywanie się do ciągle zmieniającego się otoczenia biznesowego, jednocześnie zapewniając łatwość w administracji. Jeśli do tego byłoby przystępne cenowo to mogłoby stać się spełnieniem marzeń każdego właściciela firmy, prawda? Mamy dla Was świetną wiadomość: taki właśnie jest Microsoft Intune – rozwiązanie maksymalnie skuteczne w swoim działaniu.  

Spis treści: 

1.  Funkcje Microsoft Intune – poznaj pięć z nich 

2. Funkcje Microsoft Intune – dlaczego wybór odpowiedniego narzędzia jest ważny? 

3. Funkcje Microsoft Intune – dla kogo to narzędzie będzie pomocne? 

 

Funkcje Microsoft Intune – poznaj pięć z nich 

 

     ●   Zarządzanie urządzeniami firmowymi 

Kontrola nad sprzętem w przedsiębiorstwie to jedna z ważniejszych czynności dla zachowania bezpieczeństwa związanego z przepływem danych. Pracownicy korzystają z firmowych komputerów, telefonów, tabletów i gromadzą na nich ważne informacje. Nie każdy użytkownik firmowego sprzętu ma świadomość zagrożeń i pułapek, które zastawiają cyberprzestępcy. Nieodpowiednie procedury lub ich brak mogą sprawić, że przedsiębiorstwo utraci cenne dane, wizerunek, klientów lub pieniądze. Dlatego warto zainwestować w rozwiązanie, które odgórnie będzie wymagało od użytkownika np. określonego poziomu hasła czy potwierdzenia dostępu przez administratora. 

     ●   Zarządzanie aplikacjami mobilnymi 

Pracownicy często korzystają z wielu różnych aplikacji podczas wykonywania swoich obowiązków. Zadaniem administratora w firmie jest zabezpieczenie sieci firmowej, aby gromadzone informacje na telefonie nie wydostały się na zewnątrz. Taką ochronę zapewni właśnie Intune. Pozwoli na skonfigurowanie środowiska firmy w taki sposób, aby pracownicy nie mogli samodzielnie instalować niebezpiecznych programów. Co więcej, to rozwiązanie pozwoli na przypisywanie aplikacji do danego użytkownika i definiowanie zakresu jej użytkowania. Dział IT będzie miał możliwość generowania raportów, które przedstawią pełny obraz wykorzystywanych aplikacji. Microsoft Intune umożliwia również czyszczenie danych firmowych w aplikacji zlokalizowanej na urządzeniu mobilnym. 

     ●   Zdalne instalowanie aktualizacji 

Kolejną przydatną funkcją Intune jest zdalne wprowadzanie aktualizacji w programach na urządzeniach pracowników. Niestety to najczęściej brak najnowszej wersji aplikacji umożliwia łatwy dostęp do wrażliwych danych przechowywanych na urządzeniu. Rozwiązanie od Microsoft pozwala sprawnie pozamykać wszystkie luki w oprogramowaniu, a tym samym odciąć możliwą drogę do przeprowadzenia cyberataku na sieć firmową. Jest to niezwykle ważne, aby kontrolować dostępne nowe wersje oprogramowania i jak najszybciej wprowadzać je na urządzeniach. Dzięki temu rozwiązaniu, administratorzy nie będą mieli żadnych problemów z wykonaniem tego zadania. 

     ●   Zabezpieczenie prywatnych urządzeń w sieci firmowej 

Dział IT może wprowadzić istotne zasady dotyczące bezpieczeństwa na prywatnych urządzeniach pracowników. Określone reguły korzystania z danej aplikacji przy użyciu osobistego sprzętu zwiększają poziom bezpieczeństwa i nie pozwalają na działanie poza kontrolą organizacji. Taka opcja jest możliwa dzięki utworzeniu przestrzeni firmowej na urządzeniu. . Taki portal firmowy, dzięki określeniu zasad korzystania ze sprzętu, umożliwia oddzielenie prywatnych danych od służbowych, gwarantując tym samym wysoki poziom ochrony. Takie działanie pozwala również zachować pełną prywatność pracownikowi, ponieważ administrator nie będzie miał dostępu do osobistych zasobów. 

     ●   Ochrona danych firmowych 

Ta funkcja Microsoft Intune zapewni firmie zwiększone bezpieczeństwo pracy z poufnymi informacjami. Administrator zarządzający siecią firmy ma wgląd w to, co użytkownicy udostępniają, kopiują i zapisują. Aplikacja umożliwia kontrolę nad tymi czynnościami, poprzez określone reguły postępowania. Odpowiednio skonfigurowane zasady gwarantują, że żadne wrażliwe dane nie dostaną się w niepowołane ręce. 

 

 Dlaczego wybór odpowiedniego narzędzia jest ważny? 

 

Administratorzy wybierając rozwiązanie dla firmy powinni kierować się przede wszystkim funkcjonalnością. Warto wziąć pod uwagę integrację takiego narzędzia z systemami operacyjnymi, które występują w organizacji. Wszystkie funkcje Microsoft Intune działają na systemach operacyjnych takich jak Windows, Android, iOS czy macOS. Kompatybilność z konkretnym oprogramowaniem pozwala łatwo nim zarządzać i bez problemu wprowadzać konieczne zmiany. Takie rozwiązanie jest praktyczne, ułatwi pracę specjalistów z działu IT oraz zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa w sieci firmowej. 

 

Funkcje Microsoft Intune – dla kogo to narzędzie będzie pomocne? 

 

Jak już wiesz, funkcje Microsoft Intune zapewniają administratorom zdalne zarządzanie urządzeniami i aplikacjami. Z tego względu takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w firmach, gdzie pracownicy wykonują swoje obowiązki zdalnie lub w systemie hybrydowym. Oczywiście będzie to również odpowiednia opcja dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Dzięki Microsoft Intune w łatwy sposób będzie można kontrolować bezpieczeństwo danych firmowych na każdym urządzeniu. Zadbaj o optymalny poziom kontroli nad firmowym sprzętem i przepływem wrażliwych danych. Sprawdź, jak realizujemy wdrożenia Microsoft Intune i wprowadź to rozwiązanie w swojej firmie. 

Powiązane artykuły
Microsoft Intune – Zarządzanie urządzeniami mobilnymi i komputerami
Najnowsze artykuły Usługi Microsoft
Microsoft Intune – Zarządzanie urządzeniami mobilnymi i komputerami
Poznaj Microsoft Intune – spełnienie marzeń każdego administratora IT
Najnowsze artykuły Usługi Microsoft
Poznaj Microsoft Intune – spełnienie marzeń każdego administratora IT
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja