Poza tradycyjnymi formami komunikacyjnymi Microsoft Teams oferuje rozszerzenia, które mogą znacznie usprawnić pracę Twojej firmy i tym samym wyprzeć dotychczasowe rozwiązania biurowe. W poniższym artykule poznasz 3 bardzo praktyczne zastosowania aplikacji Teams w organizacjach. Przeczytaj, dlaczego opłaca się je wdrożyć.
Centrala telefoniczna
Nie każdy wie, że Microsoft Teams może służyć do rozmów telefonicznych między osobami, które korzystają z tej aplikacji. Z kolei nawiązywanie i odbieranie rozmów z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi w sieci PSTN jest możliwe za pomocą dodatku Teams Phone Standard lub przez telefon z planem połączeń Teams. Wybór odpowiedniego pakietu pozwoli ci zastąpić linie telefoniczne i analogowe systemy lokalne bez zastosowania kosztownych sprzętów. Cała usługa oparta jest na chmurze. W centrali telefonicznej Teams wybierzesz parametry dotyczące odbierania i przekazywania rozmów, ustawisz powitania i muzykę dla oczekujących, a także dopasujesz inne opcje środowiska rozmów przychodzących. Po zainstalowaniu jednej linii telefonicznej możesz skonfigurować dowolną liczbę numerów wewnętrznych.
Platforma wydarzeń
Tradycyjne funkcje komunikacyjne mogą być rozszerzone w celu planowania i tworzenia wydarzeń przesyłanych strumieniowo do dużej grupy odbiorców. Mają one charakter prywatny lub publiczny. W pierwszym przypadku kierowane są do określonej grupy członków, którzy mają licencję Teams. Uczestnictwo w wydarzeniu publicznym wymaga jedynie kliknięcia linku. Planowanie odbywa się tak samo, jak wprowadzanie zwykłego spotkania. Pojawi się ono w kalendarzu twojej grupy zdarzeń. W aplikacji możesz ustawić, by twoje webinary i konferencje były nagrane i dostępne przez 180 dni do pobrania lub oglądania. Jeśli jesteś producentem, po zakończeniu wydarzenia możesz je ponownie uruchomić na żywo.
Sala konferencyjna
Aplikacja Teams Rooms pomoże przekształcić Twoje biuro w profesjonalną przestrzeń konferencyjną z dobrym udźwięcznieniem i wysokiej jakości obrazem. Wymaga ona podłączenia dedykowanych urządzeń wyposażonych w głośniki, mikrofony i kamerę oraz konsolę do sterowania. Istnieje też możliwość obsługi systemu za pomocą pilota lub ekranu dotykowego. Dostosowane do tej usługi urządzenia mogą być zintegrowane lub modułowe. Microsoft Teams Rooms występuje w dwóch pakietach. Basic jest bezpłatny, natomiast wersja Pro zawiera dodatkowo m.in. zabezpieczenie klasy korporacyjnej, zdalną konfigurację oraz inteligentne zarządzanie pokojami przy użyciu operacji obsługiwanych przez sztuczną inteligencję.
Przeczytaj więcej o tym, co możesz zyskać dzięki wdrożeniu Microsoft Teams w swojej firmie. A jeśli szukasz wskazówek jak efektywnie pracować z tą usługą to koniecznie zajrzyj na nasz kanał na YouTube i dedykowaną Teamsom playlistę „Akademia Cyfrowych Kompetencji: Teams”.