OneDrive – Twój sejf na pliki i dokumenty

Autor
Olaf Leśniak
Opublikowano
OneDrive – Twój sejf na pliki i dokumenty

Co przychodzi Ci do głowy, kiedy słyszysz słowo „sejf”? Bezpieczeństwo? Komfort? A może szyfr? Sejf, o którym ode mnie usłyszysz ma w sobie coś jeszcze. Dostępność. Zawsze i wszędzie.

Magazynowanie w chmurze

Wybierając odpowiedni sejf na przechowanie najcenniejszych rzeczy kierujesz się zarówno jego rozmiarem, jak i systemem zabezpieczeń. W przypadku magazynu chmurowego OneDrive również tak to działa. Podstawowa i darmowa wersja dla osób prywatnych zapewnia 5GB do przechowywania plików. Jeśli Twoje potrzeby są większe, zwiększ rozmiar magazynu aż do 1TB. W ofercie dla firm otrzymasz dodatkowo pakiet Office w prezencie do najwyższego planu.

 

Bądź bezpieczny

Podejmując decyzję o zakupieniu sejfu kierujesz się także potrzebą bezpieczeństwa. OneDrive dba o to już w momencie logowania dzięki dwuetapowemu uwierzytelnieniu. W trakcie pracy możesz ustalić czy link, który właśnie udostępniłeś znajomej z biura, aby podzielić się zdjęciami z wyjścia integracyjnego, powinien wygasnąć po kilku dniach lub zawierać hasło dostępu. To Ty ustalasz prywatność swoich plików, jak i to, czy osoba mająca do nich dostęp może jedynie je przeglądać czy również edytować.

I jeszcze tylko słowo o szyfrowaniu – OneDrive działa wyłącznie na szyfrowanych danych. W spoczynku, podczas logowania, przesyłania danych, ich edycji… Brzmi RODO-friendly? Tak właśnie jest.

 

Odpowiednio przechowywane dane

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich użytkowników, Microsoft wprowadza nowy obszar do przechowywania poufnych danych: folder Personal Vault – tak zwany magazyn osobisty, a w dosłownym znaczeniu: osobisty skarbiec. Dostaniesz się do niego jedynie po przejściu silnej metody uwierzytelnienia, takiej jak skanowanie biometryczne czy kod SMS. Na dodatek, jeśli odejdziesz od komputera i chwilka zamieni się w dłuższą chwilę, folder zablokuje się automatycznie tuż po wykryciu braku aktywności.

 

Zawsze i wszędzie

Wygoda w XXI wieku to między innymi mobilność – usługa przechowywania danych w chmurze jest już dostępna na urządzeniach iOS, Android oraz Windows. To, że Twoje osobiste i służbowe urządzenia posiadają różne oprogramowania nie ma już najmniejszego znaczenia. Zainstaluj aplikację i po prostu zrób to, co chcesz.

No i jest, nasz crème de la crème – dostępność. Nie będzie to żadna nowość, kiedy powiem, że z plików możesz korzystać z każdego miejsca na ziemi. Zaskoczy Cię pewnie, gdy dodam, że to Ty o tym decydujesz. Po wybraniu odpowiedniej opcji, Twój plik będzie dostępny wyłącznie w trybie online i po pobraniu (co jednocześnie znaczy, że nie zajmuje nawet 1KB na Twoim komputerze) lub lokalnie i do edycji offline. Dla najważniejszych plików zastosuj opcję „Zawsze przechowuj na tym komputerze” i już niczym się nie martw.

Skoro już wiesz czym jest i do czego służy chmura Microsoftu, na pewno przyszedł Ci na myśl choć jeden powód, dla którego OneDrive jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Dasz nam znać, co to takiego?

Powiązane artykuły
Czym jest phising i dlaczego musisz na niego uważać?
Najnowsze artykuły
Czym jest phising i dlaczego musisz na niego uważać?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja