Automatyzacja procesów biurowych, czyli jak pozbyć się monotonii w pracy

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Automatyzacja procesów biurowych, czyli jak pozbyć się monotonii w pracy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak nuda w pracy potrafi zabić kreatywność, zapał do pracy, a nawet wprowadzić monotonię w codzienne zadania? Cóż, nie jesteś sam. Ale mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – jest na to rozwiązanie! Dzięki automatyzacji procesów biurowych i cyfryzacji firmy, możemy pozbyć się tych najnudniejszych zadań, które zjadały nasz cenny czas i energię. Eksperci Alterity, na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia, przygotowali spis najnudniejszych zadań, które dzięki Microsoft 365 możecie wyeliminować z swojej pracy. 

 

Znalezienie odpowiedniego terminu: 

Znamy to doskonale – próba dopasowania terminu spotkania z klientem może być prawdziwą katorgą. Wyobraź sobie, że po dwóch dniach prób dopasowania terminu i trzydziestu minutach rozmowy telefonicznej dowiadujesz się, że klient jednak rezygnuje ze spotkania. Brzmi znajomo, prawda? 

Na szczęście, mamy dla Ciebie rozwiązanie – Microsoft Bookings. To narzędzie, które sprawi, że umawianie spotkań w obrębie Twojej firmy, jak i również z klientami czy partnerami biznesowymi stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Microsoft Bookings to kalendarz w formie online, w pełni zintegrowany z Twoim kalendarzem, dzięki któremu każdy będzie mógł zarezerwować spotkanie z Tobą klikając w odpowiedni link. Bez telefonów, bez wymiany wiadomości email, bez długotrwałych ustaleń. 

Zastanawiasz się, jak skonfigurować Microsoft Bookings? Nie martw się, mamy dla Ciebie tutorial, który krok po kroku pokaże Ci, jak to zrobić. 

 

 

Szukanie dokumentów: 

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się szukać jednego, konkretnego dokumentu wśród stosów papierów, które wyglądają jakby miały zamiar zasypać Cię w każdej chwili? Archiwizowanie, układanie, a potem… jeszcze szukanie. Wydaje się, jakby to nigdy nie miało końca. 

Pamiętaj o tym jednym biednym stażyście, który poświęcił cały dzień pracy na znalezienie i przyniesienie jednego dokumentu szefowi. Ten biedny chłopak przeszukał całe biuro, przewrócił każdy stos papierów, tylko po to, aby ostatecznie dowiedzieć się, że dokument był cały czas na biurku szefa. 

Takie sytuacje nie musiałyby występować, gdyby wszystkie pliki były zdigitalizowane. Rozwiązaniem jest SharePoint Online – uniwersalne narzędzie, które pozwala na usystematyzowanie obiegu dokumentów, podniesienie poziomu zabezpieczeń plików w organizacji czy wreszcie stworzenie tzw. „workflow”, czyli przepływów pracy. Dzięki SharePoint, Twoja firma może być bardziej zorganizowana niż kiedykolwiek wcześniej. A co najważniejsze, każdy plik znajdziesz w kilka sekund. 

sharepoint

 

Zautomatyzuj swoją pocztę: 

Wysyłanie tego samego maila dziesiątki razy, robienie ciągle tych samych czynności… Brzmi znajomo? Według raportu The Radicati Group w samym 2022 roku wysłano 333,2 miliarda maili. To jest mnóstwo maili do przeczytania! Nie byłoby wspaniale, gdyby ta monotonia związana z pocztą elektroniczną zniknęła? 

Na szczęście, Outlook wnosi elektroniczną pocztę na nowy poziom. Autoresponder, reguły, kategorie – wszystko po to, abyś mógł skupić się na tym, co lubisz najbardziej w swojej pracy. A wątpimy, że tym czymś jest czyszczenie skrzynki pocztowej. 

Chcesz wykorzystać w 100% swoją pocztę? Sprawdź naszą playlistę na YouTube z poradnikami na temat Outlooka. Z nami, monotonia związana z pocztą stanie się przeszłością. 

 

Przyszłość 

Przyszłość pracy z Microsoftem wygląda jeszcze bardziej obiecująco. Zapowiedziano asystenta Microsoft Copilot, który będzie Twoim wsparciem w codziennej pracy. Copilot podsumuje Twoje spotkania, pomoże w pisaniu w Wordzie poprzez generowanie tekstów i nawet wygeneruje całą prezentację za Ciebie. Będzie to ogromna rewolucja, która odmieni nasze postrzeganie procesów biurowych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj nasz artykuł o Microsoft Copilot tutaj. 

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami i informacjami z świata cyfryzacji firmy? Dołącz do naszego newslettera . Znajdziesz tam najważniejsze analizy, porady i wiele więcej. 

 

Jak przestać pracować? 

To marzenie wielu osób. Dopóki roboty nie przejmą władzy, nie jest to możliwe. Ale jest wiele sposobów, aby ułatwić sobie pracę, szczególnie przez zautomatyzowanie procesów biurowych. Irytują Cię pewne zadania w pracy? Napisz do nas. Nasi eksperci z przyjemnością pomogą Ci znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Pamiętaj, jesteśmy tu, aby pomóc Ci robić więcej, lepiej i szybciej. Skontaktuj się z nami już dziś i zobacz, jak możemy Ci pomóc. 

Powiązane artykuły
Cyfryzacja firmy – czym jest i od czego zacząć?
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Cyfryzacja firmy – czym jest i od czego zacząć?
Elektroniczny obieg dokumentów – wszystko, co musisz wiedzieć 
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Elektroniczny obieg dokumentów – wszystko, co musisz wiedzieć 
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja