Najwyższe standardy zarządzania pocztą z Exchange Online

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
Najwyższe standardy zarządzania pocztą z Exchange Online

Jednym z programów platformy Microsoft 365 jest Exchange Online, czyli oparta na chmurze usługa filtrowania poczty e-mail, która znacznie zwiększa ochronę skrzynki przed spamem i złośliwym oprogramowaniem. Dodatkowo zawiera funkcje zabezpieczające organizację przed naruszeniem zasad dotyczących wiadomości. Exchange Online to narzędzie, które upraszcza środowisko przesyłania wiadomości oraz zmniejsza obciążenia związane z utrzymaniem lokalnego sprzętu i oprogramowania. Pozwala uzyskać szerokie możliwości zarządzania pocztą elektroniczną. 

 

Reguły przepływu poczty 

Exchange Online pozwala na używanie reguł przepływu poczty (reguł transportu) do identyfikowania wiadomości elektronicznych przechodzących przez firmę. Choć są one podobne do tych, które wykorzystują programy Outlook oraz Outlook w sieci Web, mają jedną zasadniczą różnicę. Reguły przepływu poczty pracują na wiadomościach podczas ich przesyłania, a nie po dostarczeniu do skrzynki. Mają większy zestaw warunków, wyjątków i akcji, dzięki czemu są bardziej elastyczne przy wdrażaniu wielu typów zasad obsługi wiadomości. Każdą z reguł można dodatkowo przetestować przed użyciem. 

 

Zapobieganie utracie danych dzięki Exchange Online 

Wiadomości korporacyjne często zawierają poufne informacje, które wymagają odpowiedniej ochrony. Zapewnia je opcja Data Loss Prevention (DLP). Pomaga identyfikować, monitorować i chronić najistotniejsze dane w organizacji poprzez dokładnie przeprowadzaną analizę treści. Zasady DLP są używane tylko do wiadomości przychodzących lub wychodzących z organizacji. Nie uwzględniają poczty wewnętrznej. Wykrywanie poufnych danych obejmuje tekst główny, tematy oraz informacje zawarte w załącznikach. Masz możliwość przeglądania danych o zaistniałych incydentach. Raporty możesz także generować samodzielnie. Konfiguracja Exchange Online otwiera wiele możliwości zwiększenia bezpieczeństwa twojej skrzynki biznesowej. 

 

Raportowanie pracy poczty 

Przeprowadzane raporty Exchange Online w samodzielnych organizacjach pomagają w spełnieniu wymagań prawnych i zgodności oraz w ewentualnych postępowaniach sądowych. Znajdziesz je w centrum administracyjnym. Dzielą się na dwa rodzaje: 

● raport grupy ról administratora pozwala sprawdzić, kiedy użytkownik zostanie dodany lub usunięty z członkostwa w grupie. Monitoruje zmiany uprawnień administracyjnych przypisanych użytkownikom w organizacji; 

● dziennik inspekcji administratora – rejestruje wszystkie działania wykonane przez administratora lub innych użytkowników z uprawnieniami administracyjnymi. 

Dostęp do tych informacji możesz uzyskać w każdej chwili, dzięki czemu określisz zmiany wprowadzone w konfiguracji Exchange Online. Raporty pomagają w rozwiązywaniu niektórych problemów oraz w znalezieniu luk powstałych w zabezpieczeniach.


Jeśli zastanawiasz się od czego zacząć wdrożenie Exchange Online pamiętaj, że chętnie Ci doradzimy w trakcie bezpłatnej konsultacji.

Powiązane artykuły
6 powodów dla których wybrałem Microsoft Exchange Online  
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
6 powodów dla których wybrałem Microsoft Exchange Online  
Jak Microsoft Defender podniesie bezpieczeństwo Twoich maili? 
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Jak Microsoft Defender podniesie bezpieczeństwo Twoich maili? 
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja