Jak udostępniać ekran w MS Teams? 

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Jak udostępniać ekran w MS Teams? 

Jak udostępniać ekran w MS Teams? 

 

Dzięki możliwości udostępniania ekranu w aplikacji Teams możesz pokazać pozostałym członkom spotkania swój pulpit. Pamiętaj, że podczas korzystania z Teams w sieci Web, udostępnianie ekranu jest możliwe tylko w przeglądarce Google Chrome lub najnowszej wersji Microsoft Edge. Z tej opcji nie mogą korzystać użytkownicy systemu Linux. 

 

Udostępnianie ekranu w Teams na komputerach PC 

 

Swoje dane możesz pokazać innym użytkownikom Teams tylko podczas trwania spotkania. Jeśli już jesteś jego uczestnikiem, postępuj zgodnie ze wskazówkami: 

🔵 Kliknij ikonę udostępniania, która znajduje się w menu nawigacyjnym (prostokąt ze strzałką skierowaną do góry), lub wciśnij na klawiaturze jednocześnie Ctrl + Shift + E. 

🔵 Wybierz, co chcesz udostępnić – całą zawartość ekranu, wybrane okno, plik, prezentację PowerPoint lub tablicę  (Microsoft Whiteboard i Freehand by Invision).  

🔵 Zaznacz, czy chcesz uwzględnić dźwięk z komputera.  

🔵 Możesz też przypiąć pasek narzędzi, który daje możliwość zmiany sposobu prezentacji podczas jej trwania.  

Rezygnacja z opcji udostępniania swojego ekranu bez opuszczenia spotkania wymaga kliknięcia ikony zatrzymania (krzyżyk w prostokącie znajdujący się w prawym dolnym rogu obok ikony kamery, mikrofonu i słuchawki). 

 

Udostępnianie zawartości w Teams na komputerze Mac 

 

Podczas pierwszej próby udostępniania ekranu na komputerze Mac pojawi się monit o udzielenie uprawnień. Kliknij „Otwórz preferencje systemowe” lub wejdź kolejno do: 

🔵 Apple menu, 

🔵 Preferencje systemowe, 

🔵 Zabezpieczenia i prywatności. 

Sprawdź, czy w miejscu „Nagrywanie zawartości” Microsoft Teams jest zaznaczone. Jeśli tak, możesz wrócić do spotkania i udostępnić ekran poprzez kliknięcie ikony ze strzałką skierowaną do góry. Podczas korzystania z aplikacji Teams sieci Web muszą być także udzielone uprawnienia do nagrywania zawartości ekranu w przeglądarce.  

 

Powiązane artykuły
7 powodów dla których warto używać Microsoft Teams
Aplikacje Microsoft 365
7 powodów dla których warto używać Microsoft Teams
Jak tworzyć spotkania w MS Teams? 
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Jak tworzyć spotkania w MS Teams? 
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja