Jak zmienić PDF na plik Word?

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Jak zmienić PDF na plik Word?

Zmiana formatu pliku jest ważną umiejętnością, która ułatwia codzienną pracę. Jeśli wiesz już, jak zamienić plik Word na PDF, równie przydatny może okazać się dla Ciebie odwrotny proces. W przypadku, gdy musisz edytować lub uzupełnić ważne dokumenty, warto zamienić PDF’a na plik w formacie, który umożliwia edycję jego treści, na przykład .docx, który możesz bez problemu otworzyć w Wordzie. Czy wiesz jak to zrobić?  

 

Zamiana pliku PDF na Word – to proste!  

     ●   Wybierz plik PDF, który chcesz zamienić na plik Word  

     ●   Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Na pojawiającej się liście odszukaj opcji Otwórz za pomocą, a następnie Wybierz inną aplikację  

 

     ●   W nowym oknie odszukaj narzędzie Microsoft Word. Kliknij na jego nazwę  

 

     ●   Po chwili na Twoim ekranie pojawi się nowe okno dialogowe, z którego dowiesz się, że proces zmiany PDF na plik Word właśnie się rozpoczyna. Kliknij OK 

Uwaga! Jeśli Twój plik w formacie PDF ma wiele stron i informacji, musisz poczekać. Jego otworzenie za pomocą Worda może zająć kilka chwil.  

Gotowe! Twój PDF zamienił się właśnie w plik Word. Możesz teraz bez przeszkód edytować jego treść.  

 

Łatwiejsza praca z dokumentami  

Zamiana pliku PDF na .docx pomaga w szybkiej edycji ważnych dokumentów. Nie musisz już martwić się o literówki czy drobne błędy– dzięki edycji pliku w Wordzie, możesz w prosty sposób zmienić odnalezione niedociągnięcia, nie tracąc przy tym czasu na kopiowanie czy przepisywanie całego dokumentu. To sposób na poprawę jakości Twoich dokumentów w zaledwie kilka chwil!  

Jeśli chcesz poznać więcej przydatnych w pracy rozwiązań, koniecznie skontaktuj się z nami. Chętnie pokażemy Ci, jak możesz ułatwić sobie codzienne czynności przy pomocy narzędzi Microsoft.  

Powiązane artykuły
Automatyzacja procesów biurowych, czyli jak pozbyć się monotonii w pracy
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Automatyzacja procesów biurowych, czyli jak pozbyć się monotonii w pracy
Dyktowanie w Microsoft Word – jak je włączyć?
Najnowsze artykuły Tutoriale Microsoft 365
Dyktowanie w Microsoft Word – jak je włączyć?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja