Microsoft Copilot – nowa era produktywności

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
Microsoft Copilot – nowa era produktywności

Oficjalnie już z nami jest. Microsoft Copilot swoją premierę miał już 1 listopada 2023 roku. Po miesiącach oczekiwań, sprawdzania każdej nowości i plotki możemy odpowiedzieć na najbardziej nurtujące Was pytania.   

 

Jak włączyć Microsoft Copilot? 

Wirtualny asystent Microsoft Copilot jest dostępny dla każdego w wersji przeglądarkowej (darmowy), ale również jako licencja Microsoft Copilot Pro i Copilot for Mcirosoft 365. Aby z nich skorzystać, wystarczy kupić dostęp do usługi, przy jednoczesnym posiadaniu odpowiedniej licencji Microsoft. Aktualnie dostępny jest w trzech różnych wariantach, ale w przyszłości oferta będzie rozszerzana. 

 

Copilot Pro

Copilot Pro (kiedyś Bing Chat Enterprise) to narzędzie chatowe zasilane przez AI, które umożliwia pracownikom efektywną i bezpieczną komunikację oraz  ma dostęp do informacji w środowisku pracy. Dzięki zaawansowanym funkcjom ochrony danych, informacje wymieniane podczas rozmów nie są zapisywane, a Microsoft nie ma do nich dostępu.  Licencja ta zaś oferuje dostęp co Copilota w usługach takich jak Word, PowerPoint czy Excel. Można go zakupić tylko w licencji indywidualnej. Całe porównanie wszystkich licencji Microsoft Copilot znajdziesz tutaj. 

 Ile kosztuje Microsoft Copilot Pro?

Na czas pisania tego artykułu kosztuje 98zł miesięcznie za użytkownika na stronie Microsoftu. Chcesz kupić go u nas? Napisz do nas. 

 

Copilot for Microsoft 365  

Copilot for Mcirosoft 365 łączy siłę zaawansowanych modeli językowych (LLM) z informacjami z Twojego przedsiębiorstwa, integrując się z codziennymi zadaniami. Przemienia Twoje słowa w jedno z najskuteczniejszych narzędzi do zwiększania produktywności na świecie. Współpracuje z popularnymi programami Microsoft 365, takimi jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams i wieloma innymi by ułatwić i przyśpieszyć Ci pracę. Copilot oferuje inteligentne wsparcie w czasie rzeczywistym, pomagając użytkownikom podnieść swój poziom kreatywności, wydajności i kompetencji. 

 

Kluczowe funkcje Copilot for Microsoft 365: 

     ●   Integracja z aplikacjami Microsoft 365

     ●   Dopasowanie się do Twojego stylu pracy

     ●   Efektywniejsza praca

     ●   Przyjemniejsza praca

Ile kosztuje: Copilot for Microsoft 365 jest juz dostepny i na moment pisania tego artykułu kosztuje 28,10$ miesięcznie za uzytkownika.  

 

Copilot for Microsoft 365 to rewolucja dla każdej branży. Załóżmy, że Adam pracujący na stanowisku sprzedawcy, będzie miał dostęp do Copilota od dnia premiery. Nie będzie już musiał uczestniczyć w spotkaniach które go niedotyczą. Copilot podsumuje mu je, ukaże najważniejsze zagadnienia, a nawet przypisze mu zadania do jego Plannera. Nie będzie musiał już tworzyć i uzupełniać zgodnie z procedurą dokumentów. Jego własny asystent AI będzie mógł je uzupełniać na podstawie notatek, które były przygotowane już wcześniej dokumentów, a nawet rozmowy, którą właśnie odbył.  I wiele więcej. Zyska mnóstwo czasu, które będzie mógł przeznaczyć na rozmowy z klientami oraz naukę nowych technik sprzedażowych. Czy jest to warte tylko 28$ miesięcznie?

 

Microsoft Copilot in Windows 

Windows Copilot to nie tylko kolejna funkcja w Windows 11. To prawdziwa rewolucja w interakcji z komputerem. Dzięki niemu, Windows 11 staje się pierwszą platformą PC oferującą scentralizowaną pomoc AI. Wyobraź sobie, że masz własnego asystenta, który zawsze jest gotowy Ci pomóc, niezależnie od tego, czy potrzebujesz włączyć tryb skupienia, czy chcesz szybko znaleźć ważny dokument. 

Kluczowe funkcje i możliwości: 

     ●   Wsparcie w konfiguracji systemu: Głęboka integracja z Windows 11 pozwala Copilotowi na dostęp do wszystkich funkcji systemu. Może on swobodnie dostosowywać je do Twoich potrzeb. Zamiast przeszukiwać menu i opcje, wystarczy zadać odpowiednie pytanie w naturalnym języku, a Copilot pomoże Ci znaleźć odpowiedź i dostosować system do Twoich potrzeb. 

     ●   Współpraca z aplikacjami: Dzięki zaawansowanym funkcjom i integracji z najpopularniejszymi programami, Copilot staje się kluczem do nowego, bardziej efektywnego sposobu korzystania z komputera. Może on korzystać z Twoich ulubionych programów tak, jakbyś robił to sam. 

     ●   Współpraca z plikami: Copilot potrafi w mgnieniu oka odnaleźć, edytować i udostępniać Twoje dokumenty. Jeśli potrzebujesz streszczenia obszernego raportu, wystarczy poprosić Copilota, by go dla Ciebie napisał. 

Anna, projektantka graficzna, napotyka problem z konfiguracją Windows 11. Zamiast przeszukiwać Internet, klika na ikonę Copilota i pyta: „Jak zmienić ustawienia kolorów?”. Copilot podaje jej instrukcje krok po kroku. Później, chcąc znaleźć ostatnio zapisany projekt, pyta Copilota: „Gdzie zapisałam ostatni projekt?”. Copilot wskazuje lokalizację pliku. Na koniec dnia, chcąc posłuchać muzyki, mówi: „Odtwórz relaksującą muzykę”, a Copilot uruchamia jej ulubioną playlistę na Spotify. 

 

Ile kosztuje: Copilot in Windows jest dostępny dla wszystkich użytkowników Windows 11 i nie wymaga dodatkowej opłaty. Jego funkcje są zintegrowane z systemem i dostępne od momentu instalacji. Jego dostępność i funkcje zaś, są ograniczone ze względu na region.

 

Każde z omówionych rozwiązań AI usprawni Twoją pracę. Nie chcesz wykorzystać ich potencjału? Rozważasz zakup licencji zawierającej Twojego własnego wirtualnego asystenta AI? A może chcesz doszkolić się z rozwiązań, które już posiadasz. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy. Nasi eksperci odpowiedzą na każde Twoje pytania. 

Powiązane artykuły
Copilot dla Microsoft 365 – wszystko co musisz wiedzieć (Copilot for Microsoft 365)
Najnowsze artykuły Nowości Microsoft 365 Usługi Microsoft
Copilot dla Microsoft 365 – wszystko co musisz wiedzieć (Copilot for Microsoft 365)
Microsoft Copilot – obejrzyj nasze wideo
Najnowsze artykuły Usługi Microsoft
Microsoft Copilot – obejrzyj nasze wideo
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja