Jak zrobić spis treści w Microsoft Word Online?

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Jak zrobić spis treści w Microsoft Word Online?

Po Microsoft Word Online sięga coraz więcej użytkowników Microsoft 365. Narzędzie to, tak jak wersja komputerowa, umożliwia łatwą i szybką edycję tekstu bezpośrednio w przeglądarce, co pozwala na pracę z dowolnego miejsca, nawet za pomocą telefonu komórkowego. W przypadku niektórych dokumentów, spis treści stanowi swojego rodzaju drogowskaz przez labirynt informacji. Niezależnie od tego, czy piszesz pracę naukową, wydajesz e-booka czy tworzysz biznesowy raport dla klienta, spis pozwoli na utrzymanie porządku w pliku i ułatwi nawigację po tekście. 

 

Jak utworzyć spis treści w Microsoft Word Online?

Kluczem do tego, by spis treści działał prawidłowo, są nagłówki umieszczane w Twoim dokumencie. Pamiętaj więc, by już na początku zaznaczyć wybrane tytuły i podtytuły rozdziałów, po czym z górnego paska, z zakładki “Narzędzia główne” wybierz “Style”. Koniecznie nadaj im właściwą hierarchię: nagłówek 1 jako główny tytuł rozdziału, nagłówek 2 jako podrozdziały wchodzące w jego skład itd. 

 

Gdy nagłówki są już gotowe, przejdźmy do tworzenia spisu treści. 

     ●   Ustaw kursor na samej górze pustej strony, na której ma znaleźć się spis. 

     ●   Z górnego paska zadań przejdź na kartę “Odwołania”. 

     ●   Kliknij “Wstaw spis treści”. 

Przejrzyj spis upewniając się, czy wszystkie nagłówki zostały odpowiednio skonstruowane i ich hierarchia ułożona jest w logiczny sposób. Za każdym razem, gdy dokonasz w dokumencie dowolnych zmian, w nazwach podrozdziałów czy dodając treść, która zmieni numerację stron. Wystarczy, że klikniesz na spis i wybierzesz opcję “Aktualizuj”. To sprawi, że Twój spis będzie zawsze pokazywał aktualny stan dokumentu. 

Korzystasz z klasycznej wersji narzędzia Microsoft Word? Koniecznie przeczytaj nasz tutorial, z którego dowiesz się, w jaki sposób możesz szybko i łatwo utworzyć spis treści. 

Masz dodatkowe pytania dotyczące pracy w Microsoft Word? Zapytaj tutaj. 

Powiązane artykuły
Jak przekształcić dokument Word w prezentację PowerPoint?
Nowości Microsoft 365 Zastosowania Microsoft 365
Jak przekształcić dokument Word w prezentację PowerPoint?
Jak obrócić stronę dokumentu w Microsoft Word?
Najnowsze artykuły Tutoriale Microsoft 365
Jak obrócić stronę dokumentu w Microsoft Word?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja