Jak przekształcić dokument Word w prezentację PowerPoint?

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Jak przekształcić dokument Word w prezentację PowerPoint?

Czy można przekształcić dokument Word w prezentację PowerPoint? 

 

Edytor Microsoft Word oraz aplikacja do tworzenia prezentacji Microsoft PowerPoint to dwa zupełnie różne programy. Może się wydawać, że zawartość zapisanych w nich plików da się przenosić między sobą tylko w tradycyjny sposób, czyli poprzez opcje kopiuj-wklej. Takie działanie wiąże się z ryzykiem rozproszenia tekstu i ilustracji oraz problemami z formatowaniem. Teraz jednak opcja poprawnego eksportowania dokumentów Word do prezentacji PowerPoint stała się możliwa.  

 

Eksportowanie pliku Word do PowerPoint krok po kroku 

 

Wprowadzona przez Microsoft opcja dotyczy plików z samym tekstem, które  zostały zapisane w formacie Word dla sieci Web. Możesz je przenosić poprzez wejście w plik > eksportowania > eksportowania do prezentacji programu PowerPoint. W kolejnym kroku wybierz motyw projektu dla prezentacji i potwierdź go opcją „Eksportuj”. W ten sposób powstanie dokument ze wszystkimi podsumowanymi sekcjami pliku Word. Poszczególne nagłówki tekstu staną się nagłówkami slajdów prezentacji. Dodatkowo możesz eksportować motywy projektu i czcionki do motywów, ikony, obrazy oraz klipy wideo. Tak stworzona prezentacja w aplikacji Word dla sieci Web zostanie zapisana w folderze głównym usługi OneDrive. Do pełnego korzystania z tej opcji wymagane jest stabilne połączenie internetowe. 

 

Ograniczenia opcji eksportowania do pliku PowerPoint 

 

Otwieranie dokumentów tekstowych w programie do prezentacji to stosunkowo nowa możliwość, dlatego obecnie występuje ona tylko w języku angielskim. Do tego nie działa w przeglądarkach Internet Explorer i Safari. Tekst może być przekształcony tylko wtedy, gdy nie ma w nim treści multimedialnych. Dopiero w nowopowstałym dokumencie da się dodać własne grafiki i filmy. Z opcji eksportu obecnie skorzystają tylko użytkownicy aplikacji Word dla sieci Web, lecz Microsoft zapowiada wprowadzenie jej u wszystkich odbiorców sieci Web. Jednocześnie firma zastrzega, że nowe funkcje w fazach testowych mogą nie być dostępne ze względu na wolne działanie u większej liczby niejawnych testerów. Miejmy nadzieję, że eksportowanie do prezentacji PowerPoint pozytywnie przejdzie testy i stanie się krokiem milowym w przesyłaniu tekstu między aplikacjami Microsoft.  

Powiązane artykuły
Microsoft Sway – nowy wymiar prezentacji
Aplikacje Microsoft 365
Microsoft Sway – nowy wymiar prezentacji
Co zrobić, żeby zyskać więcej czasu?
Zastosowania Microsoft 365
Co zrobić, żeby zyskać więcej czasu?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja