3 zagrożenia, przed którymi może Cię ochronić Azure Information Protection

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
3 zagrożenia, przed którymi może Cię ochronić Azure Information Protection

Jeśli potrzebujesz kontroli nad wiadomościami e-mail, sposobu na zabezpieczanie dokumentów i poufnych danych, możliwości bezpiecznego udostępniania plików poza firmę czy konfigurowania zasad do klasyfikacji, etykietowania i ochrony danych na podstawie poufności, z pewnością Azure Information Protection spełni twoje potrzeby. Zastanawiasz się, przed jakimi niebezpieczeństwami może cię uchronić? Oto kilka z nich. 

 

Nieautoryzowany dostęp 

Wyobraź sobie sytuację, w której jeden z twoich pracowników postanowił zrezygnować z pracy. Miał on dostęp do wielu dokumentów i informacji poufnych. Jeśli organizacja wdrożyła Azure Informaction Protection, administrator może cofnąć dla niego uprawnienia zezwalające na przeglądanie istotnych danych. Oczywiście istnieje także możliwość kontroli dostępu innych użytkowników. Obieg dokumentów w firmie to także przekazywanie plików, które powinny trafić tylko do konkretnych osób. Za pomocą AIP możesz wprowadzać ograniczenia dotyczące dalszego wysyłania istotnych e-maili. Wyciek danych czy dokonane modyfikacje pomogą wskazać, kto złamał obowiązujące zasady.  

 

Wgląd postronnych pracowników w poufne dane 

Dzięki Azure Information Protection dostęp do chronionej zawartości wymaga uwierzytelnionej tożsamości i autoryzacji. W ten sposób poufne informacje działu finansów czy kadr nie mogą być sprawdzane przez pozostałych pracowników. Jednak trojany, wirusy i inne złośliwe programy skutecznie podszywają się pod użytkowników po to, by uzyskać nieautoryzowany dostęp. W celu zabezpieczenia tożsamości możesz użyć jednego z kilku rozwiązań usługi  Azure Active Directory oraz Azure Information Protection. Popularnym zabezpieczeniem jest uwierzytelnienie dwuskładnikowe. Pamiętaj, że może ono okazać się niewystarczające np. wtedy, gdy zagrożeniem jest nie złośliwe oprogramowanie, ale zaufany użytkownik. 

 

Wyciek danych z urządzeń Twoich klientów 

Bezpieczeństwo danych przedsiębiorstwa może także zależeć od urządzeń klienckich z aplikacjami i usługami innych firm, do których dostęp jest mocno ograniczony. W tym przypadku zagrożenia dotyczą głównie nieautoryzowanego dostępu do chmury. Problem ten może rozwiązać zestaw SDK usługi Microsoft Information Protection, który stosuje etykiety poufności do plików podczas eksportowania, zapewnia obsługę wbudowanego etykietowania w aplikacjach projektowych CAD/CAM i zapobiega utracie danych z chmury poprzez szyfrowanie. Niestety, jedno rozwiązanie nie jest w stanie zapewnić ochrony na wszystkie możliwe formy ataków, tym bardziej, jeśli poufne dane są wysyłane poza środowisko lokalne. Jednak odpowiedni dobór systemów bezpieczeństwa może znacznie wzmocnić cyfrową ochronę twojej firmy. 


 

Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, by podnieść poziom cyberbezpieczeństwa – umów się na bezpłatną konsultację podczas której jeden z naszych ekspertów omówi z Tobą potencjalne scenariusze i możliwe rozwiązania.

Powiązane artykuły
Microsoft Secure Score – jak chroni firmy przed cyberzagrożeniami?
Najnowsze artykuły Usługi Microsoft
Microsoft Secure Score – jak chroni firmy przed cyberzagrożeniami?
Azure Information Protection – poznaj usługę     
Najnowsze artykuły Usługi Microsoft
Azure Information Protection – poznaj usługę    
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja