Microsoft Copilot – przykłady użycia!

Autor
Karolina Ossolińska
Opublikowano
Microsoft Copilot – przykłady użycia!

Nareszcie jest! Nowy, rewolucyjny produkt od Microsoft, Copilot, jest już dostępny dla klientów w całej swojej okazałości. Jeśli posiadasz którąś z licencji Copilot, możesz bez przeszkód zacząć współpracę z tym wirtualnym pomocnikiem. To prawdziwy przełom w pracy biurowej – to niepozorne narzędzie przyspiesza i ułatwia codzienne czynności, wykorzystując do tego technologię AI.  

Zastanawiasz się, dlaczego tak wiele osób z wypiekami na twarzy czekało na oficjalną premierę tego narzędzia? Spieszę z wyjaśnieniem! Microsoft Copilot współdziała z takimi narzędziami jak Word, Power Point, Excel czy Teams, po to, żeby stworzyć w pełni wykorzystać ich potężne możliwości. Dzięki wykorzystaniu Copilota, Twoja praca staje się znacznie szybsza i zdecydowanie mniej monotonna.  

 

Współpraca z Wordem  

Wielu osobom praca biurowa kojarzy się z długimi godzinami spędzonymi na wpatrywaniu się w dokumenty stworzone przy pomocy Worda. Trudno się temu dziwić – to w końcu najlepszy i najbardziej rozbudowany edytor tekstu. Dzięki niemu tworzenie umów dla kluczowych klientów czy podsumowań obszernych raportów jest niezwykle proste. Czy można jednak w jakiś sposób przyspieszyć proces redagowania tekstu w tym narzędziu?  

Pomyśl o sytuacji, w której otrzymujesz od swojego współpracownika długi raport dotyczący ostatnio zakończonej współpracy z ważnym klientem. Wszystkie wykresy, niekończące się ciągi cyfr czy ogrom informacji mogą być przytłaczające. W końcu kto nie przerazi się stosem dokumentów, w którym każda strona jest skrzętnie wypełniona przez różnego rodzaju dane?

Szybkie przeczytanie i zapamiętanie tak wielu informacji wydaje się być praktycznie niemożliwe. Gdy wiesz, że za rogiem czeka na Ciebie spotkanie z całą resztą współpracowników, na którym macie podsumować współpracę z tym klientem, pozostają Ci tylko dwa rozwiązania. Albo poświęcisz każdą minutę na czytanie 30 stron raportu (co może się nie udać z uwagi na zbliżający się termin meetingu), albo poprosisz o pomoc Copilota – wirtualnego asystenta AI, który w kilka chwil przygotuje dla Ciebie podsumowanie najważniejszych aspektów otrzymanego raportu. Jak myślisz – która z tych opcji będzie dla Ciebie korzystniejsza?  

Microsoft Copilot

 

Warto skorzystać z dobrodziejstw, które oferuje nam rozwój sztucznej inteligencji. Jeśli chcesz szybko zapoznać się z obszernym raportem, możesz poprosić o pomoc swojego wirtualnego asystenta. Wystarczy, że uruchomisz Copilota i skorzystasz z komendy „streść”. Narzędzie z łatwością przygotuje dla Ciebie podsumowanie, w którym zawarte będą wszystkie najważniejsze szczegóły omawianego projektu. Dzięki temu będziesz idealnie przygotowany do rozmowy, a przed samym spotkaniem znajdziesz czas na inne, nieco bardziej czasochłonne czy rozbudowane zadania.  

 

Zapamiętaj szczegóły!  

W trakcie spotkania Twój współpracownik pyta Cię o nazwisko osoby, która podczas tworzenia projektu zaakceptowała mało istotną zmianę. Niestety, taka informacja nie znalazła się w Twoim podsumowaniu przygotowanym przez Copilot – narzędzie to uznało, że nie jest ona istotna w kontekście wszystkich innych danych. Stajesz zatem przed zadaniem, które wydaje się być niezwykle skomplikowane – w gąszczu informacji musisz odnaleźć to jedno, nieznane Ci dotychczas nazwisko.  

Copilot rzeczy z pozoru niemożliwe robi jednak od ręki. Jeśli poprosisz go o odszukanie w raporcie informacji na temat osoby związanej z konkretnym zadaniem, Twój wirtualny asystent szybko się z tym upora. Dzięki jego pomocy znajdziesz odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania związane z omawianym przez Ciebie projektem. Wraz ze swoim wirtualnym asystentem staniesz się niekwestionowanym ekspertem z tego zakresu, zyskując uznanie w oczach współpracowników oraz przełożonych.  

 

Szybki pokaz slajdów – czy to możliwe?  

Twój pechowy dzień związany ze spotkaniem raportowym trwa w najlepsze. Kilka minut po jego rozpoczęciu dowiedziałeś się, że za parę chwil musisz przedstawić przed szefem prezentację na temat rozwoju tej współpracy. To przerażający scenariusz – dopiero co uporałeś się z trudnymi pytaniami o szczegóły projektu, a tu znów czeka na Ciebie trudne wyzwanie. Wydawać się może, że spotkanie z szefem skazane jest na porażkę. Kto przecież zrobi w kilka minut prezentację o dużym projekcie na podstawie 30 stron szczegółowego raportu?  

Możesz jednak odetchnąć z ulgą – znamy kogoś, kto z pewnością Ci pomoże! Microsoft Copilot w krótkim czasie stworzy w Power Poincie prezentację, nad którą sam spędziłbyś całą noc. Możesz samodzielnie przedstawić mu wszystkie szczegóły, które chcesz zawrzeć na swoich slajdach, albo pokazać mu długi i nudny raport. Copilot, niczym Twoja prawa ręka, stworzy angażującą prezentację, której nie będziesz musiał wstydzić się przed swoim szefem! Zaufaj Copilotowi i zaoszczędź mnóstwo swojego czasu. Poświęć swoją energię na osobiste spotkanie z klientem lub rozmowę o nowych projektach – monotonne czynności związane z projektowaniem kolejnych slajdów zostaw w rękach Copilota.  

Microsoft Copilot

 

Podsumowanie wiadomości czatu  

Szczęście w nieszczęściu – to znane powiedzenie idealnie opisuje sytuację, w której, choć wylądowałeś w szpitalu przez wypadek samochodowy, to nie musisz przez jakiś czas zapoznawać się z nudną konwersacją na Teamsie na temat dalszych prac nad raportem. Choć zdrowie nie do końca Ci dopisuje, cieszysz się, że omijają Cię kolejne nieciekawe rozmowy podsumowujące zakończone już dawno projekty. Po powrocie do pracy musisz jednak zapoznać się z tuzinem wiadomości czekającym Cię na firmowym czacie.  

Jeśli nie chcesz utonąć w morzu nieodczytanych wiadomości, idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z funkcji podsumowania czatu, którą oferuje niezastąpiony Copilot. Wystarczy, że uruchomisz go i poprosisz o zrobienie podsumowania oczekujących na odczytanie wiadomości. Narzędzie to wybierze najważniejsze informacje, które łatwo zapamiętasz. Dzięki Twojemu wirtualnemu pomocnikowi, już po paru chwilach od powrotu do pracy będziesz na bieżąco z tym, co działo się w firmie podczas Twojej nieobecności. To znakomite rozwiązanie, jeśli otrzymujesz sporą dawkę wiadomości podczas każdej swojej nieobecności.

 

Microsoft Copilot

 

Warto jednak zaznaczyć, że Copilot w Teams dostępny jest tylko w ramach licencji Copilot for Microsoft 365. Jeśli chcesz ułatwić sobie codzienną pracę, warto rozważyć jej zakup. Copilot w Teamsie gwarantuje, że żadna ważna wiadomość nie umknie Twojej uwadze. Niezależnie od tego, czy rozmawiasz na czacie tylko o projektach, czy też konwersacje zawierają informacje nieco bardziej prywatne Copilot podsumuje to wszystko dla Ciebie w kilka chwil!  

 

Kiedy musisz przygotować raport…  

Dotychczas rozważaliśmy scenariusze, w których byłeś na nieco uprzywilejowanej pozycji – dostałeś gotowy raport i musiałeś tylko odnieść się w jakiś sposób do jego treści. Jednak co zrobić w sytuacji, w której to Ty jesteś odpowiedzialny za stworzenie zestawienia dotyczącego współpracy z jednym z najważniejszych klientów Twojej firmy?  

Masz tylko kilka chwil na to, żeby zrozumieć i przedstawić w prosty sposób tysiące liczb błąkających się po arkuszu Excela. Czeka na Ciebie nie lada wyzwanie – wszystkie cyfry i informacje musisz zamienić w przejrzysty i zrozumiały dla innych raport. Możesz poświęcić na to zadanie mnóstwo czasu lub skorzystać z pomocy swojej niewidzialnej prawej ręki, którą jest Microsoft Copilot.

Dzięki technologii AI, perfekcyjnie zbudowany raport stworzysz w zaledwie kilka chwil. Wystarczy, że otworzysz Copilota i wydasz mu proste polecenia związane z najważniejszymi punktami, które muszą znaleźć się w Twoim raporcie. Sztuczna inteligencja z łatwością poradzi sobie z analizą danych w niezwykle krótkim czasie. Możesz wygodnie rozsiąść się w fotelu i czekać na wyniki jej pracy, lub zająć się w tym czasie innymi obowiązkami. Copilot przygotuje zestawienie, uwzględniając przy tym najważniejsze punkty niezbędne do prawidłowej analizy tematu.  

To rozwiązanie pozwoli Ci nie tylko na zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Sprawi przede wszystkim, że Twoje raporty będą precyzyjne i dobrze przeanalizowane. Jeśli w swojej pracy na co dzień zajmujesz się tworzeniem podsumowań czy interpretacją danych, spróbuj wykorzystać do tego zadania Copilota. Pozwól mu działać, gdy musisz odebrać pilny telefon, albo wyjść na ważne spotkanie. Zaufaj sile sztucznej inteligencji, ale zachowaj przy tym czujność – zawsze sprawdzaj, czy Twój wirtualny asystent stworzył raport, który odpowiada specyficznym potrzebom Twojej firmy.  

 

Microsoft Copilot

 

Przyspiesz swoją pracę – skorzystaj z usług Copilota! 

Nie sposób przedstawić potęgi Copilota w jednym, krótkim artykule. Działa on w wielu narzędziach – od wspomnianego tu Worda czy Excela, po Loop, Outlook czy Forms. W każdym z nich przeprowadza niesamowitą rewolucję, znacząco usprawniając przy tym pracę. Warto znaleźć chwilę na to, by wdrożyć go do swojego przedsiębiorstwa i poznać wszystkie zalety, które oferuje.  

Nie lubisz pisać biznesowych maili? A może przeraża Cię przygotowanie wartościowych notatek, z których będą mogli skorzystać Twoi współpracownicy? W każdym z tych zadań Copilot może Cię wyręczyć. Pozwól sobie i swoim współpracownikom poznać siłę wsparcia, którą oferuje sztuczna inteligencja od Microsoft. Już dziś wprowadź swoją firmę w świat technologii AI i sprawdź, jak pomoże ona w podnoszeniu efektywności wykonywanych zadań.  

Potrzebujesz pomocy eksperta przy decyzji o wprowadzeniu Copilota w szeregi swoich pracowników? Skontaktuj się z nami – pokażemy Ci, że technologia AI może stać się perfekcyjnym współpracownikiem i niezastąpionym pomocnikiem w każdej, nawet najmniejszej, firmie.  

Powiązane artykuły
Bezpieczeństwo w Microsoft Copilot
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Bezpieczeństwo w Microsoft Copilot
Copilot dla Microsoft 365 – wszystko co musisz wiedzieć (Copilot for Microsoft 365)
Najnowsze artykuły Nowości Microsoft 365 Usługi Microsoft
Copilot dla Microsoft 365 – wszystko co musisz wiedzieć (Copilot for Microsoft 365)
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja