Jak Microsoft Defender podniesie bezpieczeństwo Twoich maili? 

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
Jak Microsoft Defender podniesie bezpieczeństwo Twoich maili? 

Jak Microsoft Defender dla usług Microsoft 365 może podnieść bezpieczeństwo Twoich maili? 

Microsoft Defender to nowa nazwa dla Windows Defender – programu antywirusowego, który ochrania użytkowników przed różnego rodzaju szkodliwymi działaniami. Jest on integralną częścią systemów Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 i Windows 11. Na platformie Microsoft 365 program ten działa w środowisku chmurowym i dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo poczty elektronicznej. 

 

Samodzielna ochrona oraz pomoc przy usuwaniu zagrożeń 

Dzięki usłudze filtrowania program Microsoft Defender zwiększa bezpieczeństwo Twojej organizacji m.in. poprzez ochronę przed zagrożeniami skierowanymi za pośrednictwem poczty e-mail. Są to przede wszystkim włamania do e-maili biznesowych, ataki złośliwego oprogramowania oraz phishing – oszustwa polegające na podszywaniu się pod inne osoby lub instytucje. Dodatkowo Windows Defender oferuje funkcje badania, wynajdowania zagrożeń oraz naprawy. W ten sposób zespoły zajmujące się bezpieczeństwem mogą skuteczniej identyfikować zagrożenia i odpowiednio na nie reagować.  

 

Ukierunkowanie na bezpieczeństwo poczty 

Microsoft  Defender dla Microsoft 365 to oparta na chmurze ochrona e-maili dla lokalnego środowiska Exchange Server lub innego lokalnego rozwiązania poczty typu SMTP. Program ten można włączyć do ochrony skrzynek Exchange Online hostowanych w chmurze lub do poczty w formie hybrydowej. W przypadku kombinacji lokalnych i chmurowych e-maili filtrowanie wiadomości przychodzących odbywa się z usługą Exchange Online Protection. W zależności od wybranego planu Microsoft Defender ma dostęp do różnych funkcji. Większość z nich występuje we wszystkich wersjach. W podstawowym  planie 1 nie znajdziesz np. usługi zautomatyzowanego badania i reagowania czy treningów symulacji ataku przygotowujących do niektórych zagrożeń. 

 

Opis głównych funkcji Microsoft Defender dla Microsoft 365 

Wszystkie załączniki bez znanej sygnatury wirusa i złośliwego oprogramowania są analizowane w celu sprawdzenia potencjalnych szkodliwych zamiarów. Dopiero wtedy, gdy żadne podejrzane działanie nie zostało zaobserwowane, wiadomość trafia do skrzynki pocztowej. Funkcja bezpiecznych linków ochrania komputery przed złośliwymi adresami URL, które mogą być przesyłane w wiadomościach lub dokumentach Office. Ich wykrycie uruchamia błyskawiczną blokadę. Dodatkowa ochrona dla SharePoint, OneDrive i Teams blokuje podejrzane pliki znalezione w witrynach zespołów i bibliotekach dokumentów. Defender ma także eksplorator zagrożeń, czyli raport w czasie rzeczywistym do identyfikacji i analizy niebezpieczeństw z ostatnich 7 lub 30 dni. Autoryzowani użytkownicy mogą podglądać wykrycia w czasie rzeczywistym. Istnieje także opcja śledzenia zagrożeń poprzez widżety. 

 

Więcej o wdrożeniach Microsoft Defender dowiesz się tutaj.

Powiązane artykuły
Czym jest phising i dlaczego musisz na niego uważać?
Najnowsze artykuły
Czym jest phising i dlaczego musisz na niego uważać?
OneDrive – Twój sejf na pliki i dokumenty
Aplikacje Microsoft 365
OneDrive – Twój sejf na pliki i dokumenty
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja