Jak włączyć synchronizację OneDrive?

Autor
Sebastian Dybiec
Opublikowano
Jak włączyć synchronizację OneDrive?

Synchronizowanie plików przy pomocy rozwiązań chmurowych jest jednym z najważniejszych, ale nadal często pomijanych kroków. Dzięki temu możesz nie tylko zabezpieczyć swoje pliki przed utratą, ale przede wszystkim zapewnić sobie do nich stały i nieograniczony dostęp z każdego miejsca na świecie. Jeśli w Twojej firmie nie podjęto jeszcze decyzji o synchronizacji OneDrive, warto przemyśleć to rozwiązanie.

 

Dlaczego warto włączyć synchronizację?

Pomyśl o sytuacji, w której uruchamiasz swój komputer po długim urlopie. Nieco niewyspany, z kubkiem ulubionej kawy czekasz aż wszystko w końcu się uruchomi. Mijają jednak minuty, a Ty ciągle nie widzisz ekranu, na którym możesz się zalogować. W tej sytuacji postanawiasz skontaktować się z działem IT w Twojej firmie. Specjalista od razu stwierdza, że z Twoim komputerem stało się coś złego. Żeby nie tracić czasu, proponuje Ci wymianę laptopa i solidną diagnozę problemu, który wystąpił na Twoim urządzeniu.

W pocie czoła zastanawiasz się, co zrobić w tej sytuacji. Gdybyś tylko wcześniej pomyślał o synchronizacji plików z OneDrive, miałbyś dostęp do wszystkich najważniejszych dokumentów w nowym laptopie. Niestety, taka sytuacja pokazuje jak ważne jest dbanie o synchronizację plików z rozwiązaniami chmurowymi. Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, prawdopodobnie już bezpowrotnie straciłeś dostęp do dokumentów zachowanych na swoim starym, służbowym komputerze.

Chcesz uniknąć takiej sytuacji w przyszłości? Zobacz jak w prosty sposób włączyć synchronizację OneDrive!

 

Synchronizacja OneDrive – od czego zacząć?

Żeby rozpocząć proces synchronizacji OneDrive, musisz:

●   Kliknij na przycisk Start a następnie wpisz w wyszukiwarkę OneDrive

●   Wybierz OneDrive

●   Zaloguj się używając swoich standardowych danych do logowania (prywatnego lub służbowego)

Gotowe! Twój komputer został zsynchronizowany z OneDrive. Chcesz zsynchronizować z OneDrive urządzenie z systemem MacOS? Zajrzyj do naszego artykułu i dowiedz się, jak to z robić!

 

Zadbaj o synchronizację

Nie od dzisiaj wiadomo, że synchronizacja plików z chmurą może ułatwić wiele zadań. To nie tylko prosty sposób na to, by chronić swoje pliki przez nieopatrznym zalaniem laptopa kawą. Dzięki OneDrive możesz błyskawicznie przenieść wszystkie najważniejsze dokumenty na nowego laptopa oraz mieć do nich dostęp z każdego miejsca na świecie. To sprawia, że rozwiązanie chmurowe OneDrive staje się najlepszym sposobem na przechowywanie plików.

Jeśli chcesz poznać inne ciekawe funkcje narzędzi Microsoft, koniecznie skontaktuj się z nami. Gwarantujemy, że dopasujemy rozwiązania Microsoft do specyfiki działalności Twojego przedsiębiorstwa.

Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja