Jak utworzyć ankietę w Microsoft Forms? 

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Jak utworzyć ankietę w Microsoft Forms? 

Chcesz stworzyć ankietę lub formularz w Microsoft Forms, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Pozwól, że krok po kroku przeprowadzimy Cię przez ten proces.

 

Jak utworzyć ankietę w Microsoft Forms? 

 

     ●   Zaloguj się na swoje konto Microsoft 365. 

     ●   Z panelu Microsoft 365 z zakładki po lewej stronie ekranu wybierz Aplikacje. 

     ●   Wśród dostępnych aplikacji, w kategorii Organizacja zadań, znajdź i kliknij Forms. 

     ●   W lewym górnym rogu wybierz Nowy formularz. 

     ●   W nowym oknie nadaj tytuł swojemu formularzowi, a także jego opis. Z prawej strony możesz również dodać zdjęcie, które znajdzie się w nagłówku ankiety – skorzystaj z wyszukiwarki, OneDrive lub załaduj obraz z komputera. 

     ●   Kliknij Dodaj nowy, by zacząć tworzyć nowe pytania: 

          ○   Wybór – użytkownik będzie mógł wybrać jedną z dostępnych odpowiedzi, tak/nie lub a/b/c/d. Po wybraniu tej opcji wpisz pytanie (tu również możesz dodać zdjęcie) oraz możliwe odpowiedzi. W opcjach poniżej zaznacz, czy respondent może zaznaczyć kilka odpowiedzi, oraz czy ich udzielenie jest wymagane, czy też można to pytanie pominąć. 

          ○   Tekst – użytkownik będzie mógł udzielić odpowiedzi na pytanie otwarte. 

          ○   Ocena – zadaniem użytkownika będzie ocena, np. ile gwiazdek dałby za ukończony kurs. Po wybraniu tej opcji wpisz pytanie, liczbę dostępnych poziomów oraz symbol skali. 

          ○   Data – użytkownik podaje konkretną datę. Po wybraniu tej opcji wpisz pytanie oraz format daty. Za tej opcji w ankiecie możesz zebrać dane demograficzne, pytając np. o datę urodzenia. 

          ○   Klasyfikacja – użytkownik będzie mógł uszeregować podane odpowiedzi w kolejności, np. najlepsze/najgorsze czy pod względem częstotliwości, jakości, zadowolenia. 

          ○   Net Promoter Score – zadaniem użytkownika będzie ocenienie danego stwierdzenia na skali, np. jak często używa programu X, jak bardzo podobał mu się kurs, jak bardzo prawdopodobne jest, że poleci go znajomym. Po wybraniu tej opcji wybierz nazwy na punktowe krańce skali. 

     ●   Jeżeli chcesz zmienić wygląd swojej ankiety, z prawego górnego rogu kliknij opcję Styl i z nowo otwartego okna wybierz interesujący Cię szablon. 

 

Po kliknięciu Podgląd w prawym górnym rogu sprawdzisz, jak użytkownicy będą widzieć Twoją ankietę. Możesz przełączać się między widokiem na ekranach komputera i urządzeniach przenośnych. 

W czym jeszcze możemy Ci pomóc? Napisz! 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________ 

Wolisz wideo? Sprawdź nasz tutorial.  

Powiązane artykuły
Jak w prosty sposób zrobić ankietę satysfakcji?
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
Jak w prosty sposób zrobić ankietę satysfakcji?
Doradztwo Microsoft 365 
Najnowsze artykuły Usługi Microsoft Zastosowania Microsoft 365
Doradztwo Microsoft 365 
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja