Poznaj lepiej aplikacje mobilne Microsoft 365

Autor
Olaf Leśniak
Opublikowano
Poznaj lepiej aplikacje mobilne Microsoft 365

W pracy liczy się efekt! 

Czasami czujesz, że masz za dużo obowiązków i w natłoku pracy zapominasz o tym, co najważniejsze? Mamy dla Ciebie efektywne rozwiązanie – to najwyższy czas, by pójść z duchem… cyfrowości! Pamiętaj, w pracy liczy się przede wszystkim efekt. Pomyśl o uczuciu, które towarzyszy Ci, gdy zdobywasz dla firmy nowego klienta. Wyobraź sobie tę chwilę, gdy razem ze swoim zespołem macie gotowy projekt na dwa dni przed planowanym terminem. Dołącz do zwolenników Microsoft 365 i w pełni wykorzystaj potencjał rozwiązań dostępnych na rynku. Nie musisz już tracić czasu przesyłanie załączników do każdego zespołu czy skanowanie dokumentów z pomocą urządzenia wielofunkcyjnego. Aplikacje Microsoft zrobią to za Ciebie! Co więcej, wszystko będziesz miał na wyciągniecie ręki, wystarczy, że zainstalujesz je w swoim telefonie i zsynchronizujesz z pozostałymi urządzeniami. Odkryj możliwości które zapewni Ci każda aplikacja mobilna Microsoft i odmień sposób w jaki pracujesz i… współpracujesz! 

 

Twórz tak, jak lubisz, dzięki aplikacjom mobilnym Microsoft

Spotkałeś się kiedyś z powiedzeniem, że aplikacje mobilne nie do końca sprzyjają kreatywności? Nic bardziej mylnego! Gwarantujemy, że aplikacja mobilna Microsoft OneNote to notatki online na miarę naszych czasów. Możesz tworzyć mapę swoich kreatywnych przemyśleń dokładnie tak, jak lubisz. Wycinać z Internetu, skanować notatki analogowe, rysować, a nawet pisać odręcznie. Jedyne co Cię może ograniczyć to… bateria w Twoim telefonie. Microsoft OneNote to cyfrowy notatnik, który sprzyja lepszej organizacji pracy. Pomyśl sobie o sytuacji, kiedy gubisz ważną notatkę ze spotkania i następnie poświęcasz następną godzinę na jej odnalezienie. Z aplikacją OneNote – to już przeszłość! Z łatwością możesz rozdzielać zapiski i katalogować swoje projekty. Dodatkowo, używając specjalnych etykiet, możesz tworzyć listy zadań do wykonania, wyróżnić najważniejsze rzeczy, nad którymi musisz trzymać pieczę czy oznaczyć ważne zagadnienia. Możesz także udostępniać te wszystkie informacje do swojego zespołu! OneNote synchronizuje notatki na wszystkich podpiętych urządzeniach, przez co wielu użytkowników może pracować nad jednym zadaniem w tym samym czasie. Współpracuj w czasie rzeczywistym i reaguj na bieżąco. 

 

Edytuj i udostępniaj 

W biurze, w domu, w podróży, gdzie tylko chcesz! Nawet jeśli nie masz aktualnie dostępu do połączenia sieciowego. W aplikacji Office znajdziesz najpopularniejsze programy z rodziny Microsoft – Word, Excel i Power Point. Pomyśl, jak często zdarza się sytuacja, w której natychmiast potrzebujesz dostępu do prezentacji przetargowej, albo oferty dla klienta, którą przygotowuje ktoś z Twojego zespołu. Microsoft 365 to przede wszystkim współpraca. Wystarczy, że każdy posiada link do konkretnego dokumentu, by móc pracować nad nim w tym samym czasie, bez względu na wybraną platformę. Możliwe jest edytowanie plików mobilnie, w aplikacji klasycznej, a także w wyszukiwarce. Pewnie zastanawiasz się, co zrobić z dokumentami w wersji analogowej? Z Microsoft 365 z łatwością możesz je zeskanować telefonem i również przekazać dalej, co znacznie ułatwi życie w obecnej, onlinowej rzeczywistości.

 

Zapisuj w chmurze 

Aplikacja mobilna Microsoft OneDrive dla firmy to skuteczne rozwiązanie, znacznie ułatwiające jej funkcjonowanie. Po pierwsze, Twój wirtualny dysk umożliwia Ci dostęp do wszystkich informacji, dokumentów, zdjęć oraz plików, które zapisałeś wcześniej w chmurze. Po drugie OneDrive jest zsynchronizowane z pozostałymi aplikacjami Microsoft, m.in. Office oraz OneNote, co ułatwia proces przekazywania sobie plików. A teraz wyobraź sobie sytuację, w której Twój wysłużony laptop odmawia posłuszeństwa, a Ty musisz wysłać ważny kosztorys. Co zrobić? Jeśli Twój OneDrive jest synchronizowany na bieżąco, nie musisz się martwić o utratę swoich plików. Wszystko znajdziesz zapisane na wirtualnym dysku Microsoft i z łatwością przekażesz klientowi to, na co czeka. Zapisuj wszystko w chmurze i miej dostęp do plików zawsze przy sobie.   

 

Współpracuj wirtualnie dzięki aplikacji mobilnej Microsoft Teams

Microsoft Teams to aplikacja, która niezwykle szybko odnalazła się w covidowej rzeczywistości. Dlaczego? Świetnie radzi sobie z organizacją pracy, bez względu na to czy mówimy o dwuosobowym czy dwutysięcznym zespole. Dzięki aplikacji możesz tworzyć grupy projektowe, rozdzielać zadania i na bieżąco sprawdzać postępy w projekcie. Dostępna jest opcja czatów indywidualnych, grupowych oraz wideokonferencji, podczas których możesz udostępnić swój ekran, albo płynnie przejść w tryb prezentacji. Aplikacja posiada także wbudowany kalendarz, który może być odzwierciedleniem Twojego kalendarza w Microsoft Outlook, dzięki temu wszystkie zaplanowane spotkania będą wyświetlać się na każdym z Twoich urządzeń. Do korzystania z udogodnień Microsoft Teams – np. spotkań/wideokonferencji, możesz także zapraszać swoich klientów, którzy na co dzień wybierają inny program do komunikacji. Wystarczy, że wyślesz im link do rozmowy. Z Microsoft Teams będziesz miał wszystko (i wszystkich) pod ręką.

 

Bądź na bieżąco 

Aplikacja mobilna Microsoft Outlook to skrzynka mailowa, która często używana jest w firmach – zarówno tych prywatnych, jak i wielkich korporacjach. Być może i Ty korzystasz z niej w swojej pracy. Pozostaje nam zadać jedynie pytanie, czy na pewno wykorzystujesz wszystkie z funkcji, które daje Ci ten program pocztowy? Program Microsoft Outlook pozwala na… indywidualność. Możesz dopasować skrzynkę odbiorczą do swoich potrzeb i swojego stylu. Na przykład w wersji domyślnej nieprzeczytane wiadomości są pogrubione, w Twojej wersji mogą być podkreślone niebieskim kolorem. Możesz też ustawić, że maile, które posiadają określone słowo w tytule lub treści, będą oznaczone np. kolorem żółtym, dzięki czemu łatwiej odnajdziesz to, czego szukasz. Outlook pozwala także na pogrupowanie maili w specjalne foldery i ustalanie przy nich priorytetów. Dzięki temu, maile od ważnego klienta, już nigdy nie zostaną przyćmione biuletynami ze stron branżowych. Microsoft Outlook umożliwia także zaplanowanie wysłania Twoich maili. Doskonale wiemy, że zdarzają się momenty, kiedy musisz pracować dłużej, o czym nie zawsze chcesz informować swoich klientów. Z Outlookiem zaplanujesz datę i godzinę wysłania e-maili. Aplikacja zapewnia wygodny dostęp do otrzymanych i wysłanych plików oraz możliwość ich modyfikacji, dzięki integracji z programami Word, Excel, PowerPoint. Jesteśmy pewni, że docenisz to rozwiązania podczas podróży oraz każdej sytuacji, w której akurat nie masz przy sobie swojego komputera.

Powiązane artykuły
5 mobilnych aplikacji, których warto używać w pracy
Najnowsze artykuły Zastosowania Microsoft 365
5 mobilnych aplikacji, których warto używać w pracy
Co zrobić, żeby zyskać więcej czasu?
Zastosowania Microsoft 365
Co zrobić, żeby zyskać więcej czasu?
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja