Jak tworzyć kanały w Microsoft Teams?

Autor
Mateusz Puchalski
Opublikowano
Jak tworzyć kanały w Microsoft Teams?

Kanały w Microsoft Teams

Kanałami w Microsoft Teams określa się konwersacje z członkami zespołu. Są one powiązane z konkretnym działem, projektem lub tematem. Domyślne ustawienia pozwalają na tworzenie kanałów standardowych dla każdej osoby z danego zespołu oraz wyszukiwanie całej ich zawartości przez wszystkich uczestników. Dla mniejszej, konkretnej grupy odbiorców określonego tematu przeznaczone są kanały prywatne. Dołączenie do nich wymaga otrzymania zaproszenia.  

 

Chcę stworzyć kanał standardowy 

Wejdź w listę zespołów i przy interesującej cię grupie wybierz „Więcej opcji… > Dodaj kanał”. Inny sposób to wybranie pozycji „Zarządzaj zespołem” i kliknięcie „Dodaj” na karcie Kanały. Możesz założyć maksymalnie 200 kanałów podczas istnienia zespołu. Zaliczają się do nich także te, które zostały utworzone i usunięte po pewnym czasie.

Na urządzeniach mobilnych tworzenie kanału standardowego w Microsoft Teams wygląda bardzo podobnie. Wejdź w pozycję „Zespoły”, przejdź do nazwy i naciśnij „Więcej opcji > Zarządzaj kanałami > Dodaj +. Dodatkowo możesz wprowadzić nazwę i opis.

 

Chcę stworzyć kanał prywatny 

Przejdź do wybranego zespołu i wejdź w „Więcej opcji… > Dodaj kanał”. Wpisz jego nazwę i  ewentualnie stwórz opis. W obszarze „Prywatność” kliknij strzałkę skierowaną w dół, która znajduje się po prawej stronie. Następnie wejdź w „Prywatne – właściwi członkowie zespołu mają dostęp”. Kliknij „Utwórz”, by rozpocząć kanał prywatny. Mogą do niego przynależeć tylko członkowie grupy. Jako właściciel masz możliwość dodawania ich poprzez pozycję „Więcej opcji… > Dodaj członków”, która znajduje się obok nazwy kanału. Usuwanie osób oraz przypisywanie im ról odbywa się w kartach „Członkowie” i „Ustawienia”. Po kliknięciu okienka „Gotowe” wszyscy w kanale będą mogli publikować wiadomości.

Jeśli chcesz stworzyć kanał prywatny na urządzeniach przenośnych, wejdź w „Zespoły”, przejdź do konkretnej nazwy i naciśnij „Więcej opcji > Zarządzaj kanałami > Dodaj +”. Opcjonalnie wprowadź tytuł i opis. Wciśnij „Prywatność”, następnie „Prywatny”, wybierz przycisk „Wstecz <” i zakończ operację uderzeniem w „Gotowe”. Kanał prywatny zostanie utworzony, a wraz z nim ekran osób. Ich liczbę zwiększysz poprzez kliknięcie „Dodaj” w opcji „Dodaj członków”. Ponownie zatwierdź wszystko przyciskiem „Gotowe”.  

Dopuszczalna jest liczba 250 członków. Obok nazwy jest pozycja „Więcej opcji…”. Możesz w niej edytować, usunąć, ukryć lub opuścić kanał. Skasowanie wiąże się z utratą całej historii konwersacji. Podczas istnienia zespołu stworzysz do 30 kanałów prywatnych.  


Szukasz kolejnych wskazówek jak efektywniej pracować z Microsoft Teams?

Sprawdź nasze pozostałe artykuły 👇

Powiązane artykuły
Jak tworzyć spotkania w MS Teams? 
Aplikacje Microsoft 365 Najnowsze artykuły
Jak tworzyć spotkania w MS Teams? 
Jak udostępniać ekran w MS Teams? 
Najnowsze artykuły
Jak udostępniać ekran w MS Teams? 
Następny artykuł
Bezpłatna konsultacja Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

    Bezpłatna konsultacja